Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem magam rosszul a...

Miért érzem magam rosszul a bőrömben még akkoris ha kapok visszajelzéseket, hogy nem vagyok csúnya?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom csúnyának, rosszabbnak láttam magam másoknál. Régen nagyon vékony voltam, rövid volt a hajam, a régi képek alapján tényleg nem voltam nagy szám. Egy fiú akibe anno bele voltam esve (16 évesen) azt mondta rám, hogy azért nem akar tőlem semmit, mert csúnya vagyok (a haverjának mondta). Azóta híztam, nőiesedtem, hosszú lett a hajam, látom a tükörben hogy jobban nézek ki: sokszor megbámulnak a pasik, kedvesebbek velem stb. de még mindig úgy érzem nem vagyok elég jó...Ezen hogyan változtassak?
2011. aug. 5. 22:31
1 2
 11/14 anonim válasza:
Talán az lehet a probléma,hogy mindenkinek tetszeni akarsz, ami lehetetlen, ezért erről tegyél le és mindjárt jobban érzed magad. :) Biztosan vannak akik úgy szeretnek ahogy vagy.
2011. aug. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
képet kérek :)
2011. aug. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Menj pszichológushoz.
2011. aug. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Azért tartod magad csúnyának, mert volt az életedben egy személy, akinek számított a véleménye, és ő így nyilatkozott rólad. Lehet, hogy ez a fiú már réges-régen nem játszik szerepet, és már nem érdekel, mit gondol rólad, de megmaradt benned ennek az emléknek a lenyomata. Az, hogy "csúnya vagyok". Ezeket a dolgokat nagyon nehéz leküzdeni... Ha valaki hajlamos rá, sokkal könnyebb a rosszat észrevenni magadban/ elhinni magadról, mint a jót, ezért kialakulnak mindenféle súlyos önértékelési zavarok. Hosszú ideig tart ezzel megküzdeni, és tudom, könnyű mondani, mégis csak egy használható tanács van ebben az esetben: próbáld meg elfogadni magad. Nehéz, küzdelmes próbatétel, de tényleg ez a legfontosabb! Tanuld meg elfogadni a hibáidat, észrevenni a szépségeket magadban (kívül-belül), és szeretni magad negatívumokkal, pozitívumokkal együtt. Sokáig fog tartani, de megéri. Nem az számít, hogy más szépnek, vagy csúnyának tart-e, hanem, hogy te mit gondolsz magadról. Minden ember szép, aki szeretve van :) Szeresd meg, fogadd el önmagad, és szép leszel. Ameddig nem vagy elégedett, lehetsz akármilyen gyönyörű, mindig kisebbrendűségi érzéssel fogsz viszonyulni magadhoz. Hidd el végre, hogy szép vagy, és szép voltál akkoris, amikor nagyon vékony voltál és rövidhajú! :)
2011. aug. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!