Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám hivatalosan kidobhat...

Az anyám hivatalosan kidobhat a lakásból?

Figyelt kérdés
Sajnos egy igazán rosszindulatu,elviselhetetlen anyám van...mindig is ilyen volt.Én visszont kényszerből visszaköltöztem hozzá,suliba járok,és nincs munkám se.Ismét azzal fenyegetőzik hogy "takarodjak innen,kihívja a rendőrséget is nekem nincs jogom úgyse vele lakni,mivel nem vagyok most ide bejelentve".Egyébként a lakás 50%-a az enyém,(de nem tudom),mert ha lehet akkor megváltoztatja ezt is.Ez lehetséges?Egyébként gyerekkoromba is kidobott otthonról,olyan is volt hogy lecserélte a zárat,hogy ne tudjak hazamenni az esti disco után,15évesen az utcán aludtam.Éppen válófélben vagyok,a férjem ügyvéd,szóval amúgy is kivagyok idegileg,és még az anyám is a földbe tapos.
2011. aug. 8. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

Felnőtt emberként már nem igazán van keresnivalód anyád házában..Így akár jogosan is kidobhat.

Ha az ő háza,akkor megteheti..

2011. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Felnőtt gyerek csak szívességi lakáshasználó lehet, a rezsibe mindenképpen be kell szállnia. Ha viszont a lakás fele a te apai örökséged, arról kell lennie papírnak. Hagyatéki eljárás során ezt tisztázzák.
2011. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy bejelentve kitehet, viszont, ha a lakás tulajdonjoga 50%-ban a tied, akkor jogosan lakhatsz ott, sőt állandó lakcímednek is bejelentheted. Milyen módon került a tulajdonodba az 50%?
2011. aug. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hátha már egyszer rád íratta a lakás felét, vissza nem tudja venni.(csak ha te lemondasz róla) Ha nem vagy bejelentve a lakásba se számít, hisz a fele a tiéd. Mond ezt el neki. Viszont próbálj jóban lenni vele, nincs sok választásod. Legyél kedves, figyelmes még akkor is ha nehezedre esik. Ha sokáig kedves leszel ő is változni fog. Kérdezd meg mi baja veled.
2011. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van tulajdoni lapod a házról akkor ott meg tudod nézni hogy valóban tulajdonos vagy-e. Amennyiben valóban az vagy és ráadásul 50%-ban, akkor pont annyi jogod van ott tartózkodni mint neki. A lakcímbejelentésnek semmi köze az egészhez, az más lapra tartozik, de ugyan úgy jogod van ott lenni.

Amennyiben nem szerepelsz a tulajdoni lapon mint tulajdonos vagy haszonélvező akkor jogilag valóban nincs semmi jogalapod ott tartózkodni.

Eladni a te részedet pedig nem tudja a te beleegyezésed nélkül. Ez olyan mintha eladná egy idegen az autódat. Lehetetlen.

2011. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
Nem is csoda, ha mar 15 evesen a discokat jartad.
2011. aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező én nem vagyok jártas ilyen jogi dolgokban de gondolom az 50 százalék aza apai rész .De édesanyád a haszonélvező addig a lakásra amig ő meg nem hal szóval elképzelhető és lehetséges ,hogy nem enged be téged ..Igen jöhet azzal is ,hogy elmultál 18 éves nem oda vagy bejelentve nem kötelesége be engedni oda téged.Persze az más dolog .hogy ha az én gyerekeim kerülnének ergyszer ilyen helyzetbe biztos ,hogy segitenénk rajtuk de szerintem más is! Én még esetleg azt tudnám tanácsolni ,hogy a múlt sérelmeit rakjátok el .És tiszta lappal beszéljetek meg mindent őszintén hátha igy kicsit meg enyhülne anyukád is irántad.
2011. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha van papírod arról az 50%ról, nem dobhat ki jogilag.

Az más kérdés, hogy érdemes-e ilyen körülmények között lakni.

2011. aug. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Lilith1994 ***** válasza:
100%
Nálunk is volt hasonló helyzet bár én még fiatal korú vagyok. Nem tudom hogy van e tulajdon leveled de ha van akkor csak úgy rakhat ki a lakásból ha ki fizeti a lakás másik felének(50%-a...ami a tiéd) az összegét.
2011. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
Az segit rajtad ha ott lakhatsz?ha semilyen kereseted nincs akkor anyukád tart el?
2011. aug. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!