Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám hivatalosan kidobhat...

Az anyám hivatalosan kidobhat a lakásból?

Figyelt kérdés
Sajnos egy igazán rosszindulatu,elviselhetetlen anyám van...mindig is ilyen volt.Én visszont kényszerből visszaköltöztem hozzá,suliba járok,és nincs munkám se.Ismét azzal fenyegetőzik hogy "takarodjak innen,kihívja a rendőrséget is nekem nincs jogom úgyse vele lakni,mivel nem vagyok most ide bejelentve".Egyébként a lakás 50%-a az enyém,(de nem tudom),mert ha lehet akkor megváltoztatja ezt is.Ez lehetséges?Egyébként gyerekkoromba is kidobott otthonról,olyan is volt hogy lecserélte a zárat,hogy ne tudjak hazamenni az esti disco után,15évesen az utcán aludtam.Éppen válófélben vagyok,a férjem ügyvéd,szóval amúgy is kivagyok idegileg,és még az anyám is a földbe tapos.
2011. aug. 8. 15:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszi a normális hozzászólásokat.Először is van félretett pénzem,tehát mindig leadom a fél rezsiköltséget,ahogy megbeszéltük az elején.Mivel a válásunkat a férjemmel október 11.-én mondják ki,nem akarom addig a nevemet,lakcímemet újra átíratni,csak ha már elváltam.Egyébként apai örökségként enyém a fele.
2011. aug. 8. 17:26
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha apai örökségként a fele lakás/ház a tied, akkor anyukádnak nincs semmiféle joga kitenni a lakásból, sőt: ha lecseréli a zárakat, akkor kihívhatod a rendőrséget segítségül, mert a kedves édesanyád a saját tulajdonodba nem enged be. Ha pedig a fele rezsit is fizeted, akkor végképp semmit sem szólhat. (Az már egy más kérdés, hogy szerintem egy valamirevaló normális anyának a lánya mellett volna a helye, amikor az bajban van, nem pedig ellene.)
2011. aug. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A lakaás fele a tied nem tehet ki mond meg neki hogy fizesen ki akkor elmész, ha ki akkar dobni rendört hivsz mert a te tulajdonod.

Kérd ki a lakás papirjait mindig legyen nálad.

2011. aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Hol elsz?
2011. aug. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!