Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy lányt 18 évesen kirakna...

Ha egy lányt 18 évesen kiraknak otthonról mit van joga elhozni a lakásból?

Figyelt kérdés
A férjem öccsének menyasszonyáról van szó. Az anyja az éppen aktuális "élete szerelmével" kitalálta, hogy túl sokba kerül nekik a lány, így (kihasználva, hogy 18 éves lett tegnap), egyszerűen összepakoltak neki. Hozzánk fog költözni, férjem testvére eddig is itt lakott az egyetem és a munka miatt, ezzel nincs is gond, de a "szülei" nem hagyják, hogy minden holmiját elhozza. Pl. szerintük jár nekik a hűtő, a mosógép, a mikró és a számítógép, valamint a lány eljegyzési gyűrűje(!). Tehát minden ami kicsit is értékes. A háztartási gépeket tőlünk kapta (használtan, de a blokk megvan) a számítógépet részletre vettük az én hitelkártyámmal (még 4 hónap hátravan, a lány fizeti), a gyűrűt pedig a vőlegénye vette (blokk erről is van). Ilyenkor mit lehet tenni? Holnap délután megyünk el a cuccaiért.
2011. szept. 30. 18:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
A személyes holmijait hozhatja el!
2011. szept. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Mikor ilyen kérdéseket olvasok, mindig meglepődök, milyen szemét emberek vannak. Szerezzen egy teherautót, és hozzon el mindent, amit csak tud, az méltó bosszú lenne.
2011. szept. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
ha egyszer a blokk nálatok van akkor jogotok van hozzá
2011. szept. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
28%
azaz a papírjait, meg amiket a saját pénzén megvett. Ha van pl egy kocsija, de apuci fizette, ahhoz sincs semmi köze.
2011. szept. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

"A háztartási gépeket tőlünk kapta (használtan, de a blokk megvan) a számítógépet részletre vettük az én hitelkártyámmal (még 4 hónap hátravan, a lány fizeti), a gyűrűt pedig a vőlegénye vette (blokk erről is van). "


A gyűrű és a háztartási gép az övé, azt ajándék címén vigye is csak el és a számítógépet is.

2011. szept. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ilyenkor nem kell jótékonykodni, gondolom jó viszony már úgyse lesz. Nem értem az ilyen embereket. Szerintem többen menjetek, és mindent hozzatok, amit Ti vettetek.
2011. szept. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Amit ti vettetek neki és még a blokk is megvan amivel ezt igazoljátok, akkor azokat hozhatja magával. Ellentétes esetben lopásnak minősül.
2011. szept. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%

Amit ti vettetek azt nyugodtan hozzátok el. Vigyétek a blokkot, és ha erősködnek mondjátok meg hogy perelni fogjátok őket, mivel az még csak nem is a lányuk tulajdona, hanem a tiétek. Szerintem ha erélyesebben léptek fel, akkor nem mernek szembeszállni.

Olyat hogy valaki még a lánya eljegyzési gyűrűjét is magának akarja, még nem is hallottam, borzasztó pofátlanságnak tartom. Valami nagyon nincs rendben anya és lánya között.

2011. szept. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindent amit kapott fizet ami az övé.Amúgy amit te vettél azt,hozd te.Semmit nem szólhatnak rá.
2011. szept. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok egy szakerto, de talan a rendorseget kellene megkerdezni. Szerintem joga van ahhoz, hogy osszepakolja a sajat holmiait, tehat a blokk megvan, te fizetsz egy masik reszletet, s ha netan talalsz egy normalis rendort, aki vallalja azt, hogy odamegy, es segit ebben, mivel elkepzelheto, hogy a mama eszhezter, ha meglatja a rend oret, s igy atadja a lanynak a dolgait. Ez egy eleg durva lepes egy szulo reszerol, szep kis szuletesnapi ajandekot szant a lanyanak!
2011. szept. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!