Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek muszáj, hogy a...

Szerintetek muszáj, hogy a férfi legyen az "úr"?

Figyelt kérdés

A barátommal 2 éve vagyunk együtt,együtt is élünk 1 éve.Szeretjük egymást,de azért szoktunk veszekedni,sokszor kis hülyeségeken,mert a fontos dolgokról általában hasonlóan gondolkodunk...

Kb. 1 hete volt egy vitánk,aminek az egyik unokatestvére is fültanúja volt sajnos.Elég csúnyán összevesztünk egy apróságon.Utána ez a kedves unokatestvér elmesélte a barátomnak,hogy náluk ilyen elő sem fordulhatna,mert ő ugyan meghallgatja a felesége véleményét,de ha ő valamit eldönt,akkor a nő ebbe bele kell ,hogy törődjön,mert le van fektetve,hogy ő az úr a háznál,és így nincsenek viták,és hogy a barátomnak is így kellene csinálnia.

Ezen felbuzdulva a párom közölte velem,hogy mostantól ha pl. akarunk venni egy új autót,akkor elmondhatom a véleményem,ő is elmondja az övét,megbeszéljük,de ő hozza meg a végső döntést.Vagy teszem azt én a saját pénzemből akarok venni egy polcot a lakásba,akkor fel kell őt hívni,megkérdezem,hogy lehet-e,és ha ő azt mondja ,hogy igen,csak akkor vihetem.Fordítva ő önállóan dönthet,elég bejelenteni.Tehát elmondhatom mindenről a véleményem,de övé a döntés joga,és nem veszekedhetek,ha olyan döntést hoz,ami nekem nem tetszik.

Én persze ettől totálisan a plafonon voltam/vagyok,mert úgy érzem,hogy ez nem egyenrangú...Meg úgy érzem,hogy ez megalázó számomra,hogy mindenről ő döntsön,ami kettőnket érintő dolog (az én saját dolgomba azért nem szól bele),és minek mondjak véleményt,ha úgyis ő dönt,és az van,amit ő akar?

Már mindent megpróbáltam,próbáltam vele normálisan beszélni,hogy ez így milyen igazságtalan,aztán egy darabig semmire nem mondtam véleményt,mindenre azt mondtam,hogy ahogy akarod és a legapróbb hülyeségekre is engedélyt kértem,hátha elkezdi idegesíteni,és inkább mindent visszaszív,aztán próbáltam kicsit cinikus lenni,elmondtam,hogy a családfőnek remélem tudja,hogy kötelezettségei is vannak,és mivel volt olyan kedves,hogy magára vállalta ezt a nehéz feladatot,akkor én holnaptól nem megyek dolgozni,mert neki kell eltartania...mindent...semmi nem használ...mit csináljak?:(


2011. aug. 8. 15:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz 10 ev mulva? Igy akarsz elni?
2011. aug. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Legyél a lábtörlője, vagy legyél erős és dobd ki.
2011. aug. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mi használna, az hogy közlöd vele, hogy vége a kapcsolatotoknak. Költöz el. Ez megbolondult. Mellérendeltség kell hogy legyen egy kapcsolatban, amennyiben alá-fölé rendeltség akkor az nem is párkapcsolat. Dobd ki. De ne hogy visszafogad egy hét múlva, gondolkozzon milyen okos volt.
2011. aug. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Első kettőnek igaza van. Mellesleg egy normális kapcsolatban szerintem nincs olyan, hogy ki az úr, mindenkinek ugyan annyi döntésjoga van kész.
2011. aug. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
68%

Ez abban az esetben helytálló lenne, ha a férj rakná le a keresetét. Az ő pénze ő osztja be.


De te is keresel és mivel gondolom ugyanannyit adsz bele a közös dolgaitokba mint ő ezért neked is annyi jogod van, mint neki.

2011. aug. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
80%
Ez így ebben a felállásban nagyon nem jó!!! Vagy valahogyan beszéljétek meg, vagy viszont látásra. Én nem tudnék így élni. Persze vannak dolgok, amikben nem egyezik két ember véleménye, de akkor kompromisszumot kötnek. De abban igazad van, ha ő az úr, akkor ő dönthet mindenben, és ebben az esetben ő is keresse meg a döntéseire a rávalót.
2011. aug. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz vele leülni, és megbeszélni, akkor az lesz a legjobb, ha különváltok. Mondd meg Neki, hogy képzelje magát a Te helyzetedbe: Mindenről Te döntenél, Neki nem lenne beleszólása... Azért ez már túlzás, neharagudj, de a barátod le van maradva. Már modern világban élünk, ahol a nő egyenrangú partnere férfinak. Nem csak "tulajdon", csecse-becse a házban. Szakíts vele. Szerintem Te sem akarod így leélni az életedet.
2011. aug. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Így olvasva a problémát, nagyon megdöbbentem. Ha most ilyen, s nem hajlandó változni, akkor val.szeg nem is fog. Ha te ezt hagyod, akkor te leszel az ő kis "papucsa" (bocs a megfogalmazásért), s ezt ki is fogja használni. Sztem ha te ezt nem szeretnéd, akkor lehet, hogy itt a dobáson kéne elgondolkodni... Nem élhetsz egész életedben megaláztatásban.
2011. aug. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondanám neki, hogy dugja fel a döntéseit a seggébe! Ez egy nagyon hülye elv!
2011. aug. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Én a a helyedben otthagynám, hidd el, hogy két héten belül ott fogja kaparni a küszöbödet, és szerepet fognak játszani nagyon komolyan a te feltételeid is, de csak akkor ha legalább két hétig nagyon keményen tartod magad.

Pl: eleinte ne is vedd fel neki a telefont és társai.

Menj oda, mondd meg neki, hogy te nem vagy hajlandó egy harmadik fél /az unokatesója/ szabálya szerint élni és kezdj el pakolni, de bármennyire is könyörög ne engedj neki, hanem költözz el.

Bármit mondd is, költözz el, meg kell leckéztetni, másképp nem megy.

2011. aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!