Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tanítsam rendre a...

Hogyan tanítsam rendre a barátnőmet?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, életemben nem takarítottam és pakoltam annyit, mint az elmúlt három hónapban. Pár nap alatt olyan széjjelséget tud csinálni, hogy már rossz belépni a lakásba.

Vagy öt félig üres kávéscsésze a konyhában, a csészék alatt kávémaradék, minden sarokban mosatlan ruha éktelenkedik, az étkezőasztal körül vagy két marék morzsa szétszórva, ahelyett, hogy széthúzná a sötétítőt, inkább villanyt gyújt, a szemét ott esik ki a kezéből, ahol éppen van... és még folytathatnám a sort.

Tudom, hogy a napi 8-9 órás meló fárasztó, de én csak annyit szeretnék, hogy legalább saját maga után tegyen rendet. Hogyan tudnám ezt elérni?


2011. aug. 9. 10:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Kössetek kompromisszumot, mi is együtt élünk, napi 8-10 órát dolgozunk, ledobáljuk a szennyest, viszont meg van beszélve, hogy minden este összeszedjük és belerakjuk a szennyes tartóba.
2011. aug. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én is barátnőkkel lakom együtt, mi megbeszéltük az elején, hogy a közös helyiségekben mindenki elpakol maga után, a szobájában meg olyan kupit tart, amilyet csak akar. Nálunk ez működik is, pedig az egyik lányzó elég rumlis.

Amit az egyik hozzászólóm írt, hogy szórj be hozzá mindent, az jó ötlet. A morzsát azért ne :D

Tényleg beszélned kellene vele. Ha együtt laktok, gondolom csak meg tudjátok beszélni.

23L

2011. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
ne pakolj el helyette, ha azt látja, hogy van aki elrakja a cuccait nem is fog törekedni arra,hogy változtasson..ha most,az elején nem jön rá, hogy nem a "takarítónője" vagy,akkor később még rosszabb lesz a helyzet
2011. aug. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

De ciki, szégyen, hogy egy nő ennyire koszos, igénytelen legyen.


Szerintem ha 25 éves létére ilyen alapvető dolgokat nem tudott megtanulni, akkor te már nem sokat segíthetsz rajta. Maximum addig mondogatod neki, amíg meg nem unja és kénytelen lesz magától megcsinálni. Én nem takarítanék utána a helyedben mert ezt idővel természetesnek fogja venni.

2011. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindent leírtak előttem. Plusszba annyit tudok mondani Neked, hogy esetleg este ha mindketten otthon vagytok, akkor invitáld közös házmunkára. Mindenképp mond meg neki, te nem kioktatni szeretnéd, de téged ez zavar, és szánja rá a napi fél-1 órát a takarításra, hiszen inkább minden nap kicsit, mind hét végén nagyon sokat. A közös takarítás nagyon élvezetes, mi a párommal, mikor volt lehetőségünk együtt lakni, mindig így tettünk. Egy próbát szerintem megérne.
2011. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
89%

Hát akkor elég igényes barátnőd lehet...Még most szokasd a takarításra és egyéb dolgokra,mert utána késő lessz..

24/L

2011. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
81%
Dobd ki, ne légy már papucs!
2011. aug. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

off:14:34-es!

Most miért dobná ki? :o

2011. aug. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
54%

figyelj én nem értek ehhez annyira de szerintem ha a beszéd nem hat rá csak rövid ideig akkor meg kell mutatni hogy mi lesz.

vagyis keresel egy kisállat üzletet valami olcsó nagy bogarat veszel(az is jó ha az utcán találod) berakod egy üvegbe odahívod magadhoz és akkor gyorsan elengedett a kis jószágot.Nem tudom mennyire fél a bogaraktól de megmondod hogy ez van ha nem vagy rendes. Majd anélkül hogy kinyirnád a bogarat kiengeded az utcára.

én nekem volt egy osztálytársam rumlis volt ezt eljátszottam vele és hatot rá. Ismétlem én nem értek hozzá de ez lehet hogy segít. 16/f

2011. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Na megtanulta már a barátnőd a rendet?
2011. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!