Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell/tilos tennem gyász...

Mit kell/tilos tennem gyász alatt?

Figyelt kérdés
Tegnap halt meg apukám,és nekem még sosem halt meg senki a közeli rokonokból,szóval nemigazán tudom mit kell illetve mit nem szabad tegyek..kérlek segítsetek.köszönöm. 15/L
2011. aug. 9. 12:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Őszinte részvétem! Hát öltözz egy kicsit sötétebb ruhába. Ne hallgass zenét.. És ha akarod gyújts meg egy gyertyát.. Én is ezt tettem.
2011. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

Részvétem!


Mit kell? Nem is tudom... hát nyilván bulizni, szórakozóhelyekre járni, stb. nem igazán ildomos. De egyébként próbáld folytatni az életed, nem szükséges bezárkóznod emiatt. Ha akarod, néhány napig maradj otthon, ilyenkor a család együtt van, az segít... De utána én arra biztatnálak, mozdulj ki, sportolj, biciklizz. Esetleg menj el azokra a helyekre, ahol Apuddal jártatok, ha vannak ilyenek, és ha jól esne. De semmi nem kötelező. Kövesd az érzéseid. Ha nem akarsz, nem kell beszélned a barátaidnak róla, de ha van, akiben megbízol, kiöntheted a szíved neki.


Kitartás!

2011. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Mi az hogy ne halgasson zenét? Azt csinálsz amit akarsz, ami jólesik, ha csak mégjobban sanyargatod magad hogy ezt meg ezt nem szabad sose fogod tudni feldolgozni ezt. részvétem
2011. aug. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

nem illik:

-discoba menni

- esküvőre menni

- mulatni


Illik:

voltaképpen mindent amivel kifejezed a gyászt/fájdalmat

lehet:

-sírni

- szomorkodni

- fekete gyászruhában lenni vagy fekete karszalagot viselni.


Nem tudom ma hogy van,de régen 1 évig tartott a gyász,és az 1 év alatt állandóan rajta volt az emberen a fekete ruha,vagy karszalag.

2011. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Úgy értettem hogy ilyen vidám zenéket ne.
2011. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Zenét hallgathatsz,miért ne hallgathatnál már?Bármit tehetsz,ami elvonja kissé a figyelmed,de le legyen kirívó.Ezalatt azt értem,hogy ne most menj a haverokkal a szigetre.

Légy kicsit visszafogottabb,mint szoktál,bár úgy gondolom,a helyzet adja magát majd.

Fel a fejjel!

2011. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Nyugodtan hallgass zenét, ami megnyugtat. Mondjuk én egyébként sem szeretem a "hejehuja" zenéket, hanem komolyzenét hallgatok jellemzően, de mindegy.


Magánvéleményem, hogy nem szükséges folyton feketében járnod. A gyászt belül hordd, ahogy a szeretetet is belül érzed.

2011. aug. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%

Ez f.szság, már bocsi. Mi az, hogy mit kell tenni, és mit tilos? Hogy jöttök ahhoz, hogy megmondjátok neki?


Szerintem te magad döntöd el, hogy mit illik és mit nem. Én közlöm az elsővel, hogy amikor meghalt apum, akkor is hallgattam zenét. Mert megnyugtattak. Feketébe se igazán öltöztem, iskola szezon volt, és a legkevésbé sem vágytam arra, hogy mindenki azt kérdezgesse, hogy miért vagyok feketébe. Semmi közük hozzá. Én amit tettem, hogy esténként elmeséltem apumnak a napomat, és gyertyát gyújtottam. De csak akkor, amikor senki nem látta.


Miért kell mindenkinek tudnia, hogy meghalt valakid? Már ez is giccsparádé lett, hogy úristen, meghalt apum, akkor nem hallgatok zenét, feketébe járok, hadd tudja mindenki?


Azt csinálj, ami jól esik. Ne azért járj feketébe, mert itt azt mondták, vagy mert az a szokás. Azért járj feketébe, mert neked az fejezi ki a tiszteleted apud iránt. Vagy ha más, pl egy karkötő, vagy kitűző, akkor hord. Vagy ha úgy gondolod, járj ki naponta a sírjához, vagy beszélgess vele esténként, vagy gyújts gyertyát.


Ne más mondja meg, hogy mit csinálj ilyenkor, hanem a szíved. Ha szeretted apudat, akkor úgyis a saját érzéseid után mész.


22/L

2011. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

Részvétem, nagyon sajnálom!


Gyakorlatilag fentebb leírták, hogy mit illik és mit nem. Talán annyit tennék hozzá, hogy a fekete vagy a sötét ruha ne legyen kirívó. Valóban ahogy az első írja, gyújts meg egy szál gyertyát.


Nyugodtan hallgass zenét, ha úgy gondolod úgy érzed, bár ilyenkor valóban nem szoktak.

2011. aug. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom eléggé megköszönni amit írtatok.Rengeteget segítettetek nekem.Hálás vagyok érte mindenkinek.és köszönet a részvétekért. :)
2011. aug. 9. 12:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!