Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is az a normális...

Szerintetek is az a normális ahogy ő gondolkozik?

Figyelt kérdés
22 éves nő vagyok,aki 5 éve van együtt a párjával. Mivel 5 év már egészen sok idő,elgondolkoztunk az eljegyzésen is. Nagyon szeretem a páromat,viszont van egy dolog amiben nagyon nem értünk egyet: ő mindenáron a szülei házába szeretne költözni,és a későbbiekben is ott élni. Nekem viszont ez problémát jelent,mert én nem szeretnék. Az én véleményem az,hogy költözzünk külön (lenne rá lehetőség) és külön kezdjük el a közös életünket. Ne zavarjuk egymást. Ez már eleve 2 generáció,és ha születne gyermekünk,akkor már három generáció élne együtt. Én el szeretném kerülni a sok,pici,apró összezörrenést,hiszen ha belegondolunk nem a saját lakásunk lenne,nem hívhatnánk meg ismerősöket,nem alakíthatnánk úgy ahogy nekünk tetszik,és még sorolhatnám... Nagyon zavar,hogy ő ragaszkodik a saját álláspontjához,és az én véleményemre nem figyel oda. Tavaly fejeztem be az egyetemet,már dolgozom,ő is dolgozik. Szerintetek mit mondjak neki,hogy változzon a véleménye???
2011. aug. 9. 13:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha mar most sem figyel oda a velemenyedre..

Probalj meg vele valahogy kompromisszumot kotni, ha annyira ragaszkodik a szulei kozelsegehez akkor pl. vehetnetek az o kozelukbe lakast. Nem veluk laknatok, de megis kozel hozzajuk. Hatha ebbe a parod is belemenne.

Sok szerencset hozza, es sok boldogsagot:)

2011. aug. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Érdekes a kérdésed, mert sokminden átfutott az agyamon. De alapvetően igazad van, még akkor is ha a legtündéribb nő a a leendő anyósod. (Van ilyen)

Mondjuk az estek többségében vagy előre kimutatja az anyós a foga fehérjét, vagy csak miután megszületik az unoka.

Én amondó vagyok, hallgass az eszedre!

Sok segítséget tud adni egy nagymama, ha a közelben lakik, de ugyanannyi zrika is van vele. (én tudom hidd el, egy társas házban lakunk...)

Pároddal hogy lehet ezt megértetni?

Jobb indokokat én se tudok, mint pl. a szabadság, függetlenség érzése, hogy nem kell előre bejelenteni mindent, jöhettek-mehettek szabadon stb. Vagy ő mindig anyuci szavára fog adni és bejelenteni mindent? Mert együttélésnél ez elkerülhetetlen.

Talán még azt is írnám, hogy vagy ő vagy az anyukája nem készek vhol az "elszakadásra", ami egy természetes folyamat.

2011. aug. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem költöznék össze szülőkkel, abból csak a baj lenne, főleg ha majd lesz gyerek is később... nem is feltétlen azért, mert rosszindulatú akármelyik fél, hanem tényleg, a generációs kbség miatt. Ha a párod attól fél, hogy túl messze lennétek a szüleitől, amikor szükség lenne rá (betegségnél stb.), akkor költözzetek hozzájuk közel, mégsem lennétek egész nap egymás szájában, nem hallanának mindent, ami magánügy, nem kellene fiatalként az idősek életritmusához alkalmazkodni...
2011. aug. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem,az a normális ahogy te gondolkozol.Ha van lehetőség akkor külön,márpedig nektek van.

Amit első válaszoló irt jo ötlet.

Miért nem akar külön menni?mivel magyarázza hogy jobb lenne az anyjáéknál?

2011. aug. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted, úgy szeretne ott lakni, hogy közös a konyha, meg a fürdő, azaz nem egy családi házról van szó két bejárattal, lakással?

Ő mit hoz fel indoknak?

Laktatok már együtt? Ha még nem, akkor esetleg bepróbálkozhatnál azzal, hogy először költözzetek össze egy albiba. Hátha meglátja a külön együttélés pozitívumait.

2011. aug. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én férjem is így gondolta.Én elfogadtam az érveit,és odaköltöztem az anyósomék házába,mondván így rengeteget spórolunk..

Gyereket is szültem..Végül 8 év házasság után (és előtte 5 év kapcsolat) beadtam a válópert.Egy rémálom volt a házasság az anyósom közelében..

Ha nem akarod hogy vége legyen a kapcsolatnak ragaszkodj a külön élethez..Különben te sem fogsz jobban járni mint én

2011. aug. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen... Mostanában kezdik kimutatni a "foguk fehérjét". Sokmindenben nem értek egyet a szülei életvitelével,teljesen más a gondolkozásunk. Persze tiszteletben tartom,de én nem szeretnék úgy élni ahogy ők. Említettem már a páromnak,hogy szerintem hogy lenne a jó,de azt mondja,hogy majd megoldjuk valahogy. Csak én erre nem tudok alapozni... :-(
2011. aug. 9. 14:03
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Jó régi mondás: olyan helyen lehet békességben élni, ahova az anyósod nem tud egyszál papucsban átmenni.
2011. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Egy lakás,csak 2 szintes,de egy közös bejárat van.
2011. aug. 9. 14:05
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Vki nagyon jól írta.Ha meggyőzhetetlennek tűnik, ajánld fel, hogy a kedvedért legalább 1 évet éljetek együtt pl. albérletben, csak hogy legyen mihez viszonyítania/viszonyításotok... Így nem lehet, hogy szerinte csak ez a jó megoldás, Te meg alkalmazkodj....
2011. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!