Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon gáz ha még nincs...

Nagyon gáz ha még nincs gyerekem, elég sokaknak van már az én koromban?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok se pasim, se gyerekem. Az osztálytársaim, egyetemistatársaim, ismerőseim közül már sokan szültek, van akinek már nagyobb is a gyereke. Én meg tök magam alatt vagyok, mindig is fiatal anyuka akartam lenni, vagány, erre meg már késésben vagyok. Ráadásul többet is szeretnék. Nem akarok idősen, 30 felett szülni mert az olyan...szóval nem akarok hatvanéves nyűgős süket vénasszony lenni, amikor a gyerekem érettségizik és fiatalon szeretnék unokákat is. 24N
2011. aug. 11. 14:19
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Én 30 vagyok már és szeretnénk már gyereket is a férjemmel de amíg nincs rendeződve az anyagi helyzetünk addig nem lesz!
2011. aug. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
70%

Most te tényleg szívedből gyereket akarsz, gondoskodni róla, meg nevelni, igazi anyuka lenni?

Vagy csak az zavar, hogy másnak a te korodban már van gyereke, neked meg nincs, illetve sürget az idő?

Hogy nem úgy lesz, a baba "project", ahogy te elképzelted?

Mert ez a két dolog azért nem ugyanaz!

2011. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Nekem 30 éves koromig eszembe sem jutott gyereket szülni, pedig akkor már tíz éve együtt voltunk a párommal. 30 éves voltam, amikor összeházasodtunk és utána döntöttük el, hogy jöhet a gyerkőc is. 32 voltam, amikor szültem, de egyáltalán nem érzem magam nyanyának, a gyerek különben is fiatalít. De van olyan babás ismerősöm is, aki kereken tíz évvel fiatalabb nálam, mégis jó barátnők vagyunk, és szerintem az ő gondolkodása "nyanyásabb", mint az enyém. Mondjuk én 24 éves koromban nem gondolkodtam azon, hogy miért nincs ez vagy az, dolgoztam, mellette fősulira jártam, éltem az életem, aztán mindig alakult valahogy.
2011. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
52%

Mint ha a múltbeli énem írta volna!!!!! :)

Csak én már 22 évesen is ezt éreztem. Mármint, hogy nem akarok idősen szülni, meg ilyenek.

De hát egyszerűen nem jött szembe a másik felem. :)

Most 31 vagyok, tavaly októberben szültem meg az első babám. :)

A mostani énem már látja, hogy nem késtem le semmiről. :)

Sőt! Annak ellenére, hogy én mindig is komolyabb és érettebb voltam a korombelieknél, még így is azt mondom, hogy így kellő érettséggel tudtam fogadni a kis jövevényt. Talán még nagyobb boldogságot hoz nekem nap, mint nap, mint, ha fiatalabb koromban jön. (Bár ezt soha nem tudom már meg.)

Abban igazat adok, hogy nem jó túl öregen szülni, főleg az elsőt, de nem, hogy 24 évesen, még 30 évesen sem vagy öreg hozzá!

Én is nagyon sokat matematikáztam, állandóan ez őrölt, de nem szabad.

Inkább élvezd a fiatalságodat, mert ha jön a baba, vége mindannak, amit addig csinálhattál. Egy új dimenzióba kerülsz, ami tele van boldogsággal, de mégiscsak más és azért sokszor fárasztó is. :)

Azt tartsd szem előtt, hogy csak egy baba miatt ne szúrd el az életed, hogy az első jöttmentel összeállsz.

2011. aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Jajj, nem vagy elkésve! (: Légy türelemmel.
2011. aug. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem sem vagy elkésve, én 23 voltam, mikor szakítottam a barátommal, akivel 4 éve jártunk, és járni kezdtem a férjemmel, akivel már 5 éve együtt vagyunk, és 3 hetes a babánk!

Kitartás, szerintem semmi sem történik ok nélkül!

2011. aug. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
56%

én 26 vagyok és sztem nem gáz :D

nekem azt tanította édesanyám hogy "akkor válalj gyereket ha biztos vagy benne hogy ha bármi történik egyedül is el tudod tartani, mert elsősorban magadnak szülsz gyereket lányom"

én ehhez tartom magam ezért a gyerkőc még várat :)

2011. aug. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
56%
Egyáltalán nem gáz.Jó,nekem 24 évesen már 5 éves kapcsolatom volt és együtt éltünk.Szerettünk volna babát,de nem jött össze.27.5 éves voltam amikor tavaly megszületett a kislányunk.Egyáltalán nem bánom már,hogy akkor nem jött össze.Túl pörgős életet éltünk és akármennyire is úgy éreztem akkor,hogy kell egy gyerek már tudom,hogy nehéz lett volna lenyugodnom és nem lett volna ennyi türelmem a kislányomhoz.Most így jó!Eljön neked is az időd,egyáltalán nem vagy lemaradva semmivel.
2011. aug. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
91%
Anyúm 35 évesen szült engem most 62 dolgozik és nem nyálcsorgatós nagymama. A tesomat 20 évesen szülte apuka lelépet anyú meg 2 helyen dolgozott és a tesomat jóformán a nagyi nevelte, ezt a kapcsolatuk a mai napig megszenvedi, nem rossz szülő de azért került kényszerhelyzetbe mert fiatalon a semibe vállalt gyereket.
2011. aug. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
56%

Először találd meg azt a férfit, akivel le tudnád élni az életedet, akivel gyerek nélkül is boldog lehetsz! A babán ráérsz aztán is gondolkozni.

Én 28 vagyok, egy hónapon belül születik az 1. babánk. Középsulis osztálytársaim közül én leszek az első anyuka, házasok is kb. hárman vagyunk... Nem mondom, hogy ez jó, de nem vagy elkésve!!!

2011. aug. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!