Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kövéren tényleg hátránnyal...

Kövéren tényleg hátránnyal indulok az élet minden területén?

Figyelt kérdés

Volt idén egy tárgyam, ahol volt szó arról, hogy aki kövér és alacsonyabb, az hátránnyal indul az élet minden területén, gondolok itt elsősorban a párkapcsolatra és a jó munkára. És hogy aki ilyen, kimutatható, hogy sokkal kevesebbet keres, mint egy magas és nem kövér embertársa.


Elgondolkoztam ezen, és érdekelne a véleményetek. Szerintetek is van benne igazság?


Az átlagnál alacsonyabban és kövérebben kis esélyem van egy boldog életre?


Jövőre diplomázom, és sürgősen kezdjek fogyókúrába, hogy emberszámba vegyenek az állásinterjúkon?

És azért is, hogy szóba álljanak velem a férfiak?


Ti hogy éltétek meg, milyen adottságokkal milyen nehézségekbe ütköztetek ezen a két téren?


Családalapításban hogy játszott szerepet? Nyilvánvaló, hogy többet válogathat, aki csinos, de aki nem?


2011. okt. 30. 11:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az alacsonyság nem hátrány, főleg nőnél nem. Tapasztalatból mondom, 155 cm vagyok, az összes hátrány annyi, hogy magasabb polchoz létrázok vagy bútort mászok.


A túlsúly is akkor hátrány, ha te annak érzed és kiül az arcodra, viselkedésedre. Ha jókedvű vagy és elfogadod magad, akkor mások is így fognak látni.

Az benne van a pakliban, hogy van akinek a vékonyak jönnek be, de a vékonyaknál is az, hogy visszautasítják őket, mert a teltebb lányokat kedveli a kiszemelt pasi.

2011. okt. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Fogyókúrát akkor érdemes csinálni, ha magadnak nem tetszel így és/vagy az egészségedet is veszélyezteti a túlsúly (nem írtad, konkrétan mit értünk kövér alatt esetedben).


Viszont a sportot ne hanyagold, testalkattól függetlenül fontos a test és lelki egészséghez.

2011. okt. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Én szerintem hátránynak élem meg. Volt olyan szituáció is, hogy stoppoltam. Egy hegyen lakom, és ritkán jár busz, szóval gyakran stoppolnak arrafelé. Mondhatom, senki nem vett fel. Egy kanyar után láttam, hogy egy vagy 185 magas vékony lány is stoppolt, és aki mellettem simán elhajtott, neki megállt. Míg leértem a hegyről, végig idegeskedtem, és rosszul esett.
2011. okt. 30. 11:35
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Két lehetsőég van: amit hallani szeretnél,és ami az igazság

Az igazság sajnos,hogy kövéren tényleg hátrányban vagy.Elsősorban azért,mert az önbizalmad gondolom a béka segge alatt van,és ez mindenhol megnyilvánul.

A munkáltatók ha választani kell egy vékony ,szemrevaló alkalmazott és egy kövér között,akiknek mondjuk ugyanolyan iskolái vannak,akkor az előbbit fogja választani.Ez az igazság..és nem a levegőbe beszélek,mert sokáig kövér voltam,tudom milyen érzés.. Az,hogy alacsonyabb vagy nem számit,de a kövér embereket a legtöbben tudat alatt is azonositják az igénytelenséggel,lustasággal és valljuk be ennek is van igazságalapja. Lusta voltam sportolni.

Viszont!!! Amikor elkezdesz fogyni az mindennél jobb érzés!Csak elkezdeni nehéz! Állits össze magadnak egy étrendet,számold ki a ch és ehérje szükségletedet a bodybuilder.hun ,napi 40 perc-1 óra mozgás és menni fog.Én inkább erre biztatnálak,minthogy beletőrödj,hogy kövér vagy.

2011. okt. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem az számít, sovány, vagy kövér, alacsony vagy magas vagy-e, hanem az, mennyire értesz a szakterületedhez. Ha pl bölcsészként diplomázol, vagy büfészakon, valóban nincs esélyed jó állást találni.


Sokkal többet számít a kinézetednél, hogy mennyire vagy elégedett magaddal, milyen a kisugárzásod, vagy mennyire tudod magad eladni. Ki mondta, hogy egy kövérebb nem lehet igényes magára? Hogy nem öltözhet előnyösen, és nem nézhet ki jól? Hozd ki a legtöbbet abból, amiből lehet, élj együtt vele, ne küldj ellene, és minden könnyebben fog menni. Én már a magam bőrén megtanultam ezt.

2011. okt. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
Azért kellene lefogynod hogy egészséges legyél. Ha erre nem vagy képes vagy nem érdekel akkor nyugtatgasd magad azzal "elfogadás" de ez csak mellébeszélés.
2011. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Egyébként milyen magas/hány kg vagy?

Láttam én már nőt, aki lekövérezte magát, mert a csontsoványnál 3 kilóval nehezebb volt.

2011. okt. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Alapvetően az ember is ösztönlény, és szereti a szép dolgokat. Így sokszor van, hogy az ember akaratlanul kedvesebb egy szép, vékony illetővel, mint egy kövérrel. Szintén kutatás bizonyította, hogy az emberek a szép vonásokhoz automatikusan inkább jó tulajdonságokat társítanak (pl. a mesében is, a gonosz boszorkány csúnya, a jó királylány gyönyörű). Szóval az első, pillanatnyi benyomásokban tényleg eléggé számít a külső. Hosszú távon persze ugyanúgy nyert ügyed van, ha kedves, humoros, szimpatikus egyéniséged van. Ha valaki kövér ugyanúgy lehet pasija, férje, családja, és legalább biztos lehetsz benne, hogy a belső értékeidért van veled a párod, nem a hosszú combjaid miatt;) De, már egészségügyi szempontból is megéri normál súlyúnak lenni, illetve, ha az ember jól érzi magát a bőrében, mert könnyebben tud csinosan öltözködni, bókokat kap, az nagyon kihat a személyiségére, sokkal pozitívabb, mosolygósabb lesz, mint esetleg kövéren, mikor nyomasztotta, hogy nem úgy néz ki, mint szeretne. Szóval nem azért 'kell' lefogyni, hogy emberszámba vegyenek, hanem magad miatt, mert úgy sokkal könnyebb jól érezned magad.
2011. okt. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekeseket írtok. Utolsó válaszoló, megfogott az írásod.

Amúgy tényleg fogyókúrába kéne kezdenem, de megvagyok magammal. Hátránynak élem meg, de jókedvű vagyok, alapvetően mosolygós, piknikus alkat. Soha nem voltam vékony, a szüleim, testvérem sem, talán nálunk ez genetika, mert senki nem eszi halálra magát, tesóm például kifejezetten madárétkű.

168/ 79 vagyok. Néha 75, néha 83, időnként változik, ritkán mérem magam.

2011. okt. 30. 11:48
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy nem vagy vékony, de a leírás alapján legalább 100 kg-ra számítottam.

Van egy hasonló paraméterű barátnőm, őt nagyon zavarta, bár nem volt feltűnő a súlya, csak ő hívta fel mindenki figyelmét rá. Saját maga miatt elkezdett sportolni és odafigyelni, hogy mit eszik (kevés kaja is tud hízlalni, ha az kevés pörkölt, csoki, egyéb zsíros és szénhidrátdús ételek). Azóta megállt 60 kg-nál, sokkal felszabadultabb.

2011. okt. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!