Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket szeretne, de házasság...

Gyereket szeretne, de házasságot nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A véleményetek érdekelne a következő témában: 30 éves vagyok, a párom 32, 8 éve vagyunk együtt, együtt is élünk, és szerencsére nagyon jól megvagyunk, szeretjük egymást, és minden rendben van. Mostanában egyre többet beszélünk a családalapításról, sőt, bele is vágtunk a babaprojektbe. A házasság téma viszont eddig nem igazán merült fel... Amikor régebben erről beszélgettünk, "lerendezett" annyival, hogy majd meglátjuk, majd kialakul, stb. De ha velem képzeli el a jövőt, és gyereket is szeretne, akkor arra miért nem vagyok elég jó, hogy elvegyen feleségül? Én nem mondom, hogy házasság nélkül ne mehetne minden így tovább, így is boldogok vagyunk, de azért valljuk be, mi lányok azért nem egészen ilyen családmodellről álmodtunk, nemde? Persze nem akarom erőltetni sem, csak jó lenne tudni, mi a helyzet...


Mi a véleményetek erről?


Köszönöm a válaszokat előre is :)


2011. aug. 12. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
egy ffi másképp gondolkodik erről..ők megvannak papír nélkül is:) elmondtad neki h neked ez fontos lenne?:)
2011. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Inkább csak úgy fogalmaztam, hogy "örülnék neki"... nem életbevágóan fontos, nyilván nem fogom otthagyni, ha nem vesz feleségül, csak legalább az okokat tudnám, hogy miért zárkózik el ennyire a témától... :)
2011. aug. 12. 14:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
náluk erre nincs ok.:) csak annyit mondj meg neki h boldoggá tenne ha lenne esküvő:) sztem elfog rajta gondolkozni!:)
2011. aug. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 napietus ***** válasza:
100%
figyelj, ha megadsz neki mindent, amit mint feleség megadnál (még a gyereket is vállalod) akkor mégis mi motiválná?
2011. aug. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 napietus ***** válasza:
67%
ha megmondod hogy házasságon kívül nem szülsz, máshogy fog állni a dolgokhoz. ez még nagyon régen, bizonyos népcsoportoknál volt divat, hogy addig nem volt esküvő, míg terhes nem lett a menyasszony (hogy biztosan termékeny-e, kellett a munkás kéz). de már jó 200 éve kiment a divatból ez a hozzáállás.
2011. aug. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
jajjj nemár, napietus, ne írd ezt le mégegyszer, könyörgöm
2011. aug. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

az csak egy darab papír. az érzelmektől lesz a család igazi család.


én lány vagyok, de a hideg kiráz a házasság gondolatától. a párom meg folyton ezzel nyaggat.

gyereket mind a ketten nagyon szeretnénk, én benne látom a gyermekeim apját, de papírt nem írok alá ilyesmiről.


volt, h annyira feldühített, h mondtam neki, hogy akkor keress egy olyan csajt -akit bár nem szeretsz annyira mint engem- de hajlandó hozzád menni feleségül.


nem véletlenül van veled 8 éve. nekem ez sokkal szebb vallomás lenne mint egy házassági papír.

2011. aug. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egy család azzal lesz teljes hogy ezt hivatalos formában is rögzítik, az a papír sok minden előnyt ad, és biztonságot. Én nem szülnék addig gyereket, amíg nem vesznek el. Amelyik férfi pedig nem akar házasodni, annak igen egyszerű oka van: egy kiskaput mindig fenn akar tartani, még sem annyira elkötelezett, mint mutatja, hiszen hivatalosan nem akarja a dolgot. ha neked fontos beszéljétek meg!
2011. aug. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
A tettek jobban bizonyítják az elkötelezettséget, mint egy szertartás és egy papír.
2011. aug. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

17:44


Szerinted a gyerek nem nagyobb elkötelezettség (és összeláncoltság), mint a "papír"? :O

Szerinted, ha közösen éltek, közös vagyontárgyaitok vannak (mert nyilván nem a semmibe szülnél úgy, hogy még egy mosógépetek sincs), és van egy közös gyerek, akkor mi előnye van egy sima együttélésnek? És ne gyere azzal a maszlaggal, hogy papír nélkül is lehet szeretni, mert a házasság PONT NEM a papírról szól. Hanem az elköteleződésről, felelősségvállalásról, összetartozásról, közös sorsról. Ebben az esetben az együttélés hátrány.

2011. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!