Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szülőnek mire jó az hogy...

Egy szülőnek mire jó az hogy a gyerekének ott tesz keresztben ahol lehet és nem a jövőjét nézi hanem azt hogy minél tovább maga mellett tartsa a gyereket és minél jobban megpróbálja korlátok közé szorítani?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Az ilyen szülő elmebeteg.Lehetséges,hogy a saját elcseszett gyerekkorát próbálja lemásolni azért hogy más is átérezze,momentán a saját gyereke....
2011. aug. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak azért mert az én anyám ilyen aki 25 évesen is ezt csinálja velem és már ott vagyok hogy legszívesebben orrba csapnám....ha így folytatja akkor meg is teszem...
2011. aug. 12. 19:59
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

Ha 25 éves vagy, akkor költözz el, és ne anyád nyakán élösködj.

Szerintem egyébként anyád is éppen erre próbál rávenni, nem neked akar keresztbetenni. (Gondolom, ha leirsz pár esetet, akkor ki fog derülni, hogy vagy nem dolgozol, vagy semmit nem csinálsz otthon vagy valami hasonló az a nagy vétség, amit ellened tesz.)

2011. aug. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Ezt én is szívesen kérdezném meg anyámtól...de inkább nem keresem fel ezért. Elég volt elszabadulni.
2011. aug. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert irigyek és ha nekik szar ,a gyereküknek is azt akarják.

Én anyám megpróbálta széverni a kapcsolatomat.Megkérdeztem miért csinálja az volt a válasz ő nem boldog én hogy merek az lenni?Mondjuk megértem az ő szemszögét is elcseszte az életét,de azt nem hagyom hogy rajtam verje el.

2011. aug. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a saját életük kudarcát a gyerekeikre vetítik ki.
2011. aug. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy érzem, hogy legszívesebben bezárnának egy dobozba, és ott tartanának, de azzal a nappal, hogy egy tőlük 300 km-re levő egyetemre felvételiztem, egy olyan szakra, amivel szinte biztos állásom lesz, úgy érzem, sikerült kitörnöm. A távolság őket is ráébresztette, hogy el kell engedniük.
2011. aug. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire lehet őszinte egy olyan nőnek a szeretete, aki önző, aki nem valósította meg az álmait, aki a gyerekeire támaszkodik, és nem akarja elengedni, sőt kisajátítja őket, úgy kell ugrálni, ahogy ő akarja, miközben azt mondja, hogy mennyi mindent tett értünk, mennyit tűrt az apáink miatt? Ez az őszinte szeretet? Hát nem az! Ezt hívják birtokló, önző szeretetnek, ha ezt lehet egyáltalán szeretetnek hívni!" dr. Csernus Imre


A számból vette ki a szót.

2011. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 20.17-es válaszoló!

Évek óta próbáltam rájönni, mi a baj anyám viselkedésével, miért nem tudom őt elviselni, egyáltalán miért leszek hulla fáradt egy fél napos látogatás után.

Ezért, amit leírtál!

Nagyon szépen köszönöm, jobban meg sem lehetett volna fogalmazni!

Hol írja ezt a Csernus?

Melyik könyvében?

Szívesen elolvasnám!

Köszi!

És bocs az OFF-ért!

2011. aug. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

ez már nem komplett :/

szerintem keress valahol egy jó állást aztán bérelj ki egy lakást és ne hagyd hogy az anyád elnyomjon

2011. aug. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!