Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem az állandó...

Hogyan kezeljem az állandó hisztijeit?

Figyelt kérdés

A férjem az évek során egyre többet drámázik, cirkuszt csinál, hisztizik. Minden rossz, ami körülveszi, de semmiről sem ő tehet, és nem is hajlandó tenni azért, hogy ami nem tetszik neki az másképp legyen.

Igazából már nem csak szerintem, de a szűkebb családunk szerint is pszichés eset, de sajnos nem hajlandó kezeltetni magát, mert "nem őneki van baja, hanem a világnak".

Holnap indulnánk egy kéthetes nyaralásra, amit ő talált ki (bár én másra szerettem volna költeni a pénzt), de ma lecsapta a hisztit, hogy nincs is kedve a gyerekeinkkel menni, menjek csak én velük hármasban :-O

Kapom már a gyomorfekélyt az ilyen kirohanásaitól. Egyre súlyosabbak.

Hogyan védhetném meg magam, mert érzem, hogy rátelepszik a viselkedése a családra, a lelkemre, az idegrendszeremre. Már a válás is egyre gyakrabban fordul meg a fejemben.

Hogyan lehet ezt kezelni?


2011. aug. 13. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
úgy hogy nem figyelsz rá ilyenkor. mikor a gyerek hisztizik akkor is figyelmen kívül kell hagyni. ha nem hajlandó menni akkor te sem mész aztán csak ki lett fizetve a nyaralás a semmiért. de ezt nyugisan add elő neki semmi emelt hangnem. ha gyerekesen viselkedik akkor úgy is kell kezelni mint egy kisgyereket.
2011. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

úgy-úgy, ahogy az első írja!

Ha még szered őt legbelül, akár cinikusan is előadhatod magad. "Tudod szívem, lemondtam az utat -nem kell valójában- mert amikor bemegyek egy kisgyerekkel a boltba és zöld nyalókát akar mindenáron, aztán meg amikor meg akarom neki venni és a földhöz vágja, akkor szépen visszateszem a polcra, és bárhogyan is hisztizik,a zöld nyalóka tárgytalan".

Amúgy meg ha hatástalan, CSAKAZÉRTIS elmennék a két gyerekkel legalább 3 napra valahova , hogy jólérezzétek magatokat, és legyen miről mesélned majd ha hazajöttök!:D (2 hetet soknak gondolok, bár Te ismered magad , akár még a "nagy utazásra" is elmehettek egyedül)

2011. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hajlando menni, elmesz a gyerekekkel. Gyerekek mar varjak, ne csinalj nekik csalodottsagot. Hisztis ferjed meg majd netan elgondolkodik, mig odavagytok. Szerintem nem is gondolna hogy elmennel nelkule, lepd meg.
2011. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. lehet igazuk van a többieknek, menj csak el. vidd el az egyik barátnődet helyette. bár azért én furcsállnám hogy a férjem 2 hétig itthon akar maradni,ráadásul 1 nappal előtte nyögi be. nincs esetleg valakije?
2011. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nincs neki senkije, csak dilis. Milyen no vallalna el igy? Meg a felesegnek is sok, nem hogy baratnonek.

Menj, kapcsolodj ki a hulyesegetol. Ujonnan fogsz hazajonni. A gyerekeknek is jot fog tenni.

Amugy ha vele akarsz elni tovabbra is, akkor csak bologass, es mindent ugy csinalj, ahogy Te latod jonak. Nincs vita es megis a magad embere vagy.

2011. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Félek, hogy a hisztijével a gyerekek örömét is totál tönkretenné, ők egy éve várják ezt a nyaralást.

Csak attól félek, hogy nekifussak egy külföldi nyaralásnak 2 db 5évessel tökegyedül. És az utolsó pillanatban már nem tudnék felnőtt partnert ugrasztani hozzá (szabadságolások...)

Amúgy az év többi részében próbálom őt elkerülni, de nehéz, mert az a fajta, aki addig jön utána, amíg valami reakciót nem kap. Már a legtöbb komoly dolgot is a háta mögött kell intéznem, mert mindenből cirkuszt csinál (pl. állást vállaltam szeptembertől, ilyesmik).

2011. aug. 13. 16:27
 7/10 anonim ***** válasza:

az én párom is nagyon ki tudja csapni a hisztit.

ilyenkor látványosan megsértődik, egy szót nem bírok belőle kihúzni. már nem is próbálok, csak nevetek rajta :)


amikor épp nem vernyog, akkor tök normális, de valahogy képtelen felfogni, h semmi értelme a kirohanásainak, mert engem már nem hat meg vele.

rosszabb mint egy 5 éves...

2011. aug. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez kellene. Egy másik felnőtt, akit már meghívtál, és nem küldheted el, amikor a férjed meggondolja magát.
2011. aug. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Végül együtt mentünk. A gyerekek és én nagyon jól éreztük magunkat, ő mindig talált valamit, amin lehet hisztizni.

Igazából még jól jönne több jótanács, mert itthon még durvábban mennek a cirkuszai. Most például az a baj, hogy vissza akarok menni dolgozni, de ő úgy képzelte (az én megkérdezésem nélkül), hogy én a gyerekek iskolás koráig leszek itthon és ő meg majd kioszja a konyhapénzt...

Nagyon nehezen viselem már...

2011. aug. 26. 16:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Orulok, hogy sikerult a nyaralas. ERved az legyen, hogy a gyerekeknek gyerek kell tarsasagnak, jot tesz nekik az ovi, nektek meg a penz. Ne hagyd magad, ne legyel cseledje, ugralosa. Most allj talpra, tudnal igy leelni meg 20 evet? Tudod, ne kerdezd sokat, csinald ugy ahogy jonak gondolod, (Irasd be az oviba a gyerekeket, menj dolgozni).

Az ilyen hisztis dilik, azok akik baratoknak, csaladnak egyfolytaban azzal dicsekednek, hogy milyen jo feleseguk van, milyen jo edesanya. Igy is van, csak Neked be nem vallana.

2011. aug. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!