Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az egyik barátom állandóan...

Az egyik barátom állandóan másokat bánt a vélt, és valós sérelmei miatt, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Néha engem is, de támogatni akarom. Mit lehet kezdeni az ilyen alkatú emberekkel? Bántás alatt nem fizikait értek.
2011. aug. 13. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Jól pofánvágni ha már az apja nem tette meg, továbbá ha ez sem segít kivágni 12 órázni a hagymaföldre ahol majd megtanulja mi az hogy tisztelet, ha ez sem segít akkor beszélni a szüleivel hogy adják be valami intézetbe az ilyen embertelen gyökereket.
2011. aug. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

értesd meg vele, hogy te nem az vagy aki bántani akarja, hanem aki segíteni akarsz neki és támogatni akarod

és a sérelmeit pedig elemezzétek, hogy ki merre miért

próbáld rávenni az önellenőrzésre is, nem mindig más a hibás

2011. aug. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Az egyik barátom állandóan másokat bánt a vélt, és valós sérelmei miatt"


Vagyis sajnálja önmagát és másokat is arra akar kényszeríteni hogy sajnálják őt. Ezt azért teszi mert tudja és érzi hogy máskülönben senki nem figyelne rá, senki se szeretné őt (ez utóbbit pedig azért gondolja mert még ő maga se képes szeretni önmagát, így azt se tudja elképzelni hogy mások érdek nélkül szeressék őt).


Az is fontos hogy addig nem is fogja szeretni és tisztelni önmagát amíg ragaszkodik az áldozatszerephez ("engem X meg Y így meg úgy kihasznált" stb.), amíg nem képes belátni hogy saját maga tehet arról hogy hol tart az életben. Egy dolgot tehetsz: ezt így megmondod a szemébe és várod a reakcióját.


Valószínű hogy meg fog sértődni rád és ezután téged is elhord majd mindennek, találni fog valamit amiért majd téged okolhat. Ne vedd majd ezeket magadra, te a lehető legjobb segítséget nyújtottad neki (megmondtad az igazat), ő volt gyáva hogy bevallja magának a fájó igazságot! Innentől kezdve ez már az ő sara, bármit is mond! Többet nem tehetsz érte.

2011. aug. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudsz segíteni rajta. Ha családon belül ezt nem vették észre és nem korrigálták, te kívülállóként nem tudsz változtatni azon, ahogy ő látja a dolgokat. Érdemes lenne szakemberhez fordulni, ebből kialakulhat egy paranoid személyiségzavar. Bár, ilyen alapon a fél ország kezelésre szorulna, ilyen-olyan eltérések miatt.
2011. aug. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ejjj, volt egy ilyen exem. Szerinte az egész világ ellene dolgozott, még az adott esetben láthatóan fáradt pénztáros is azért ejtette el az aprót, hogy őt szivassa (sic!). Mindent felnagyított.

Ezek mellé jött az azért xar a világ, mert "ő nem tud 4 órás munkával havi 4-500ezret keresni". Itt már vitatkozni se akartam, akkora baromságot mondott.

Aztán volt ott testképzavar is. Mániákusan gyúrt, naponta 10-15 (!!!) alkalommal nézte magát a tükörben, hogy grammra stimmeljen a súlya. -ha hízott (mondjuk fél kg-ot a 100 kg körül mozgó súlyához), akkor biztos zsíros, ha fogyott, akkor biztosan izomból vesztett. Azt meg se hallotta, hogy esetleg a reggeli nagydolog után és a reggeli előtt mérje magát, talán akkor kevésbé lett volna csalóka az eredmény. A kedvencem az volt, amikor a melegben lehúzott egy teljes üveg ásványvizet, majd öt perc múlva hüppögött a fürdőben, hogy 1 kg-ot hízott.


Az utóbbi években átcsapott összeesküvés-elmélet gyártásba, szinte mindenhol színfalak mögött, világra szóló, gonosz összefonódásokat lát. Szerinte minden és mindenki ki akarja irtani az emberiséget.

Apró féligazságokat nagyít fel és túloz el.

Egyik reggel nálam azzal borította ki a bilit, hogy amikor békésen ettem a májkrémes kenyeremet, rám rontott, hogy abban mérgek vannak (igen, van nem annyira egészséges és természetes összetevője) és én most tudatosan mérgezem magam. Bezony, csak a képletéből kimaradt az, hogy a havi egy májkrémes kenyéren nem fog múlni az életem.


Szintén ő három onkológust járt végig, engem is elráncigálva (csendben égett a fejem), ugyanis a bőrén levő egyértelmű hámsérülésről (értsd: elvakart valamit és két kis seb lett a hasán) meg volt győződve, hogy bőrrák. Amikor a harmadik orvos is megerősítette, hogy hámsérülés és magától gyógyul egy hét alatt, akkor jött az orvosok összeesküvése az emberiség ellen, hogy így irtsák ki őket....


Utólag már csak vicces sztorik, de akkor az agyvérzés szélén álltam ezektől...

2011. aug. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!