Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belevagnatok? Néha csábító a...

Belevagnatok? Néha csábító a szabadság illúziója. Amíg rá nem jössz, hogy a valódi szabadság belülről jön.

Figyelt kérdés
Csaladi problemak miatt otthagytuk apukamat, most a nagyszuleimnel elunk idovel azomban kiszeretnenk koltozni Budapestre ha edesanyam kapna allast ott. Mivel nemsokara kezdodik a suli gondolkoztunk is hogy beirat oda viszont nem ismerjuk a varost, ismeroseink sincsenek ott s amig rendezodnenek a dolgok a csaladunkban talan egyedul kellene ott legyek persze egy internatusban.Kicsit felek belevagni Pest hatalmas varos amit egyaltalan nem ismerek, barataim nincsenek, ismerosom nincs s csak magamra szamithatnek.Egyetlen dolog motival az hogy megszabaduljak az otthoni gondoktol ami nagyon nagy hatassal van ram s amitol minnel hamarabb megszeretnek szabadulni. Fennal annak a veszeje is hogy anyukam nagyon nehezen tudna fizetni a koltsegeken ugyanis meg nem emlitettem de van egy egyetemista testverem is ami ujszinten nagyon koltseges. Sajnalom edesanyamat de mar nem birom otthon ugyerzem belepusztulok ha tovabb ezt kell folytatnom.Felelmem megis ugyerzem nagyobb a banatomnal, elkeseredettsegemnel. Ti mit tennetek az en helyemben?Lehet hogy nem is a kulsoleg gondolt szabadsagot kellene valasztanom hanem rendbetennem a lelki gondjai?Lenne merszetek megkockaztatni ? Egyaltalan mi a velemenyetek a varosrol?
2011. aug. 14. 10:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Azért nem egy New York... szerintem simán boldogulnál, semmi extra. Pláne internátusban.
2011. aug. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Lehet boldogulni, de mégis milyen távol laksz Bp-től? Szerintem egy kollégiumba is elmehetsz ami nincs olyan messze de mégis elkerülnél otthonról, egyébként ez azért is nagyon hasznos mert önállóságra nevel, amire nagy szükséged lesz az egyetemen, na meg az életben. Amúgy Bp-en is nyugodtan megpróbálhatod ha netán valami gond lenne úgyis át lehet menni másik gimibe .
2011. aug. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ja, Pestre ne úgy gondolj, mint valami őrült nagy metropoliszra! Ez nem Rio de Janeiro, New York, Tokió vagy Peking.

Össz-vissz 1.700.000-en lakjuk, a fentieket meg tizenmillióan. Ha valamit tanácsolhatok, akkor inkább külkerületbe menjetek, mert a belváros koszos, büdös és zajos.

2011. aug. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha bántalmazásról van szó, akkor lehetőleg mégiscsak érdemesebb a távozást választani. A bántalmazás olyan, mint a napon való leégés. Azt se veszi észre az ember az órák alatt, csak este, amikor már jön ki a strandról. A bántalmazás is úgy ég bele a lélekbe az évek alatt, hogy az ember közben észre sem veszi, mennyi rombolást csinál, csak utólag, viszont az elhúzódva bántalmazást meg már nagyon nehéz utólag helyretenni. Majd ha kikerülsz (most nem tudom, ezért most csak felteszem, hogy bántalmazásról van szó, elnézést ha tévednék), szóval majd ha kikerülsz, akkor majd hónapok múlva fogod látni, mennyi tényleges kárt is csinált a bántalmazás, és akkor lehet majd észrevenni, hogy nagyobb kárt csinált, mint ahogy most (hogy még benne vagy) érzékeled.
2011. aug. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én is úgy kezdtem, hogy nem voltak barátaim. Mindenki úgy kezdi, de lehet szerezni barátokat. Azt nem értem, most akkor egyedül mennél, vagy a családoddal? Mert ha az utóbbi, akkor máris nem csak magadra számíthatsz. Írtad, hogy családi problémáitok voltak, így talán jobb is elköltözni, ott hagyni a régi helyet, ahol minden ezekre a problémákra emlékeztet. Érdemes új életet kezdeni máshol.
2011. aug. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
én pesten élek. én szeretem. szerintem megszoknád,lehet jól jönnél ki a dologból. aki mer,az nyer. amúgy most hol laksz? mert az sem mindegy
2011. aug. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Főiskola miatt költöztem fel vidékről. Senkit sem ismertem itt. Gyorsan lettek barátaim, a várost pedig először térképről, majd utazgatva ismertem meg. Egyszerűen megnéztem a buszjáratokat és kicsit utazgattam velük - így képet kaptam a városról.


10 éve élek itt, nálam annyi köszönt vissza, hogy most kezdek kivágyódni a belvárosból a zöldbe, mivel vidéken nőttem fel.

De tényleg nem olyan vészes.


Sőt, én a szüleimtől kapott térképpel vágtam neki és napokkal később tűnt fel, hogy nagyon nem stimmelnek az utcanevek. Lenin körút, November hetedike tér, stb :)) Véletlenül egy kommunizmusból visszamaradt térképet adtak :)

2011. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
igen a csaladommal csakhogy anyukam meg nem kapott munkat s a suli nemsokara kezdodik ezert mondtam azt hogy egy darabig egyedul kellene boldogulnom mert meg nincs munkaja addig csak egyedul mennek.
2011. aug. 14. 10:48
 9/17 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok:* nagon szepen koszonom a biztatost. Most meginkabb azt erzem mennem kell, bele kell vagnom. S tenyleg aki mer a nyer. Ugy erzem ha megfutamodom sosem leszek kepes belevagi uj dolgokba.
2011. aug. 14. 10:52
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Vágj bele!


Én 18 évesen kerültem Pestre, határon túli magyarként, egy erdélyi poros kisvárosból, senkit nem ismertem, még Magyarországot sem nagyon, ráadásul erdélyiként ki is közösítettek mindenhonnan, hát elképzelheted...


Sírva álltam az Örs vezér téren, mert nem tudtam, mivel és hogyan jutok el az iskolába, a többiekkel nem mehettem, mert erdélyi voltam...

De megráztam magam és azt mondtam magamban, hogy én sem vagyok rosszabb, szerencsétlenebb, élhetetlenebb mint mások és lassan de megkszoktam mindent, már vakon is odataláltam mindenhová, lettek barátaim, azóta eltelt 13 év, nagyon szép karriert futottam be, diplomáztam, nyelvvizsgáztam, vezető beosztásba kerültem, férjhez mentem, gyereket szültem, úgyhogy BOLDOG VAGYOK és ÖNERŐBŐL!


Sok sikert,menni fog! Csak a céljaid lebegjenek a szemed előtt!

2011. aug. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!