Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen egy más kultúrából...

Milyen egy más kultúrából származóval együtt élni?

Figyelt kérdés
Elég gyakran olvasom mostanában itt az oldalon,hogy sok nő és férfi külföldi társban találta meg az igazit. (pl:japán,arab,török stb.) Könnyen meg tudtátok tanulni egymás szokásait és kultúráját? Hol ismerkedtetek meg? A családotok hogy fogadta? Nagyon megköszönném a sok választ!
2011. aug. 15. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nekem a párom arab.

eleinte nehezen fogadták,mivel 15 év korkülönbség van köztünk,de megszerették,látják,hogy jó ember és nem olyan mint amilyeneknek egy átlag európai elképzel egy muzulmánt.

mi egy villamosmegállóban botlottunk egymásba:)

2011. aug. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 ji..... ***** válasza:
Szerintem ha megvan a szerelem, és megértik egymást a felek, akkor elhalványulnak az ilyen különbségek, sőt inkább érdekes lehet bele látni egy másik kultúrába.
2011. aug. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy azonosak legyenek az ertekrendek, az eletfelfogas. a tobbı reszletkerdes. Volt mar magyar parom, akıhez sokkal nehezebb volt alkalmazkodnom.
2011. aug. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én arab sógorom egy öntelt fax és úgy szivatja a nővéremet,mint a fene. Éllandóan fenyegeti,hogy elviszi a közös fiukat,gyűlölöm.Senkinek nem ajánlom,hogy belemerüljön.A másik,amit észrevettem,hogy a magyar nyelv finom humorát,meg fordulatát sosem tudod megértetni vele.
2011. aug. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
férjem skandináv és azért vannak kicsi kultúrális különbségek. teljesen más mentalitása van mint a magyar embereknek, ez többnyire pozitív szerencsére. a legnehezebb dolog a nyelvi különbség. mi angolul beszélünk egymással és mivel egyikünknek sem ez az anyanyelve ezért nem tudunk mindig olyan árnyaltan foglamazni. (hozzáteszem hogy mindketten felsőfokon beszélünk angolul) családom ugyanúgy fogadta mint bárki mást, nem számít hogy ő külföldi.
2011. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ebből a szempontból nem volt gond, ami probléma adódott, az ugyanúgy megvolt a magyar-magyar pároknál is.
2011. aug. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az addig oké, hogy nagy szerelem, és a felnőttek akár még át is hidalják a kulturális különbségeket, de a gyerekemet nem tenném ki ilyen identitásválságnak. hiszen se nem igazán magyar, se nem igazán (pl.) német nem lesz.
2011. aug. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Nekem török párom volt.

Természetesen muszlim. Az elején tette a szépet, eljátszotta az el-európaiasodott srácot, aki szinte teljesen úgy él/gondolkodik mint egy európai ember. Aztán hamar koppantam. Először csak pár apró dologra kért meg.. (ne hordjak ilyen meg olyan ruhákat, ne sminkeljek feltűnően stb) aztán a végére mindent megtiltott. Nem volt saját életem. Családom először elfogadta. A mi családunkban nem számít, hogy ki honnan jött, milyen a vallása, milyen a színe, csak az, hogy jó ember legyen, jó lélekkel. Az elején persze azt hittük, hogy jó lelke van. De mire kiderült, hogy ez nem így van, addigra már késő volt. Fél évembe tartott tőle megszabadulnom. Imádom Törökországot, a nyelvüket, kultúrájukat, és még a vallásukat is, de kívülállóként. Nem tudnék ebben élni. Igen, nagy volt a kultúrális illetve vallási különbség.

(Ez csak az én szerencsétlen történetem volt. Ismerek sok törököt, akik abszolút nem ilyenek, a barátnőjükkel/feleségükkel emberként bánnak, szóval ez ne legyen kiindulási pont senkinek.) :)

2011. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én férjem török és teljesen rendben van minden.
2011. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"a felnőttek akár még át is hidalják a kulturális különbségeket, de a gyerekemet nem tenném ki ilyen identitásválságnak."


Az ilyen családokban nincs - általában - ilyen gond, az összes vegyespáros gyerekénél sem.

2011. aug. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!