Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Lehetnek lelki okai?

Figyelt kérdés
Az utóbbi két hétben borzasztó beteg voltam, láz, megfázás, aztán fülfájás stb és ma azon gondolkodtam, hogy még soha nem voltam így beteg. Mármint, letört is vagyok, meggyógyulni sincs kedvem, emberek közé sem szeretnék menni, rettegek az orvostól is pedig erre még soha nem volt példa. Igaz, hogy értek kellemetlenségek az elmúlt időben (mint ahogy mindig) de vajon mégsem tettem túl magam rajtuk olyan könnyen mint hittem? Mit gondoltok erről? Volt már veletek hasonlóra példa? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 16. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyiban lehetnek lelki okai, hogy ha levert, szomorú vagy huzamosabb ideig, negatív gondolatokkal vagy tele, ez gyengítheti az immunrendszeredet, és egy gyenge immunrendszerrel könnyebben fertőződsz meg. És a kigyógyulás is hamarabb menne, ha jókedvű, optimista lennél.
2011. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fizikai állapotod is hatással van a lelkire.
2011. aug. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A lelki tényezők nagyban befolyásolják az immunrendszert, ez már bizonyított tény (utána is tudsz nézni a neten), azok az emberek akik nagy traumát éltek át (ilyenkor sok minden történik az emberi szervezetben biológiai szempontból is pl.különböző hormonok növekedése és csökkenése) sokkal könnyebben betegszenek meg! Nekem például soha nem jön ki a herpesz a számon, csak, ha pl. valami miatt sokat sírok, gyötrődök, de akkor szinte menetrendszerűen előjön...
2011. aug. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Velem 3 hónapja ez van. Tegnapelőtt epét hánytam, hasmenésem van folyamatosan, sőt én is lázas vagyok már jóideje. 2 hetente jön a megfázásos rész.
2011. aug. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Próbálom összekapni magam, még vár rám egy hét nyaralás két hét múlva, addigra remélem jobban leszek. Furcsa hogy ennyire még soha nem "merültem bele" egy betegségembe sem, szóval akármilyen rosszul voltam ennyire soha nem szenvedtem meg.
2011. aug. 16. 11:34
 6/7 A kérdező kommentje:

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:33

Jobbulást!

2011. aug. 16. 11:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg lazítani picit, pozitív gondolatok, egy forró habos fürdő, habos kakaó, vagy ami jólesik... :)

Engem tavaly kidobott anyám, mert nem tetszett neki, hogy hiába beszél a párom ellen egész nap, nem szakítok vele.

Átköltöztem anyósékhoz, de annyira más volt minden, és annyira hiányzott a családom, hogy talán egy kisebb idegösszeomlást kaptam.

1 hétig csak feküdtem az ágyban, 40fokos lázzal, hátfájással, de más bajom nem volt.

ahogy a párom kirángatott orvoshoz, és kimentem kicsit a levegőre, elmúlt az egész egy csapásra.


Szerintem igenis idegi eredetű lesz, próbálj meg lazítani picit.

2011. aug. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!