Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg finoman,...

Hogy mondjam meg finoman, hogy nem akarom, hogy jöjjenek?

Figyelt kérdés

Most lesz majd a szülinapom egy hét múlva. Van anyukámnak két testvére. A kisebbiknek van két gyereke. A nagyobbik testvérével abszolút semmi bajom, sőt amióta nagynénéméknél megvannak a gyerekek jobban szeretem keresztanyámékat, mint eddig. Keresztanyáméktól mindent megkapok, késve de meg. Nagynénéméktől, meg semmit nem kapok négy éve, mióta a nagyobbik gyerek megszületett, hozzáteszem nekem 27-én lesz a szülinapom, neki meg huszadikán. Egy héttel az enyém előtt. Megmondom őszintén igenis elvárom, hogy legalább annyit mondjanak, hogy boldog szülinapot! Névnapom most volt hatodikán. Pont itt voltak. Én kaptam az ajándékokat anyutól, aputól de ők még arra sem méltattak, hogy "boldog névnapot", vagy valami. Semmit sem kaptam tőlük, de ők meg elvárják, hogyha mi megyünk a gyerekek szülinapjára, akkor igenis halmozzuk el őket ajándékokkal. Ha a x gyereknek van a szülinapja, elvárják, hogy y gyereknek is vegyünk ajándékot. Jó megértem, hogy kicsik, mert imádom őket félreértés ne essék, de egy napot én is megérdemlek! Tavaly idejöttek szülinapomra, mikor nem is hívtam őket, mert tudtam, hogy mi lesz Istenítik őket. Komolyan mondom X-Y gyerek több ajándékot kapott mint én! Na itt voltak sznapomon. Semmi olyat nem kaptam, hogy "boldog szülinapot". Idejöttek. megkajáltak majd elmentek haza. Ez milyen már?! Szerintem a pofátlanság határa. És abszolút nem zavartatták magukat! Nagyon szeretem őket, mert ténylg. De ha ez még nem elég akkor öreganyám is fokozza. Ő hívta meg őket tavaly is. Én mindig vettem legalább valami kisautót a X meg az Y szülinapjára, de tőlük négy éve semmit nem látok! És az, hogy minden hétvégén itt vannak reggeltől- estig. A kisebbik nagyon rossz. A nagyobbik hisztis...

Nem akartam ilyen hosszúra, de... az a kérdésem, hogy hogyan mondjam meg finoman nagynénéméknek, hogy nem szeretném, hogy jöjjenek?? És anyu se, meg apu se. Köriék se nagyon ragaszkodnak hozzá, hogy jöjjenek. Ja hozzáteszem, 20-án Tankcsapda koncert lesz. Keresztanyámmal meg akartam venni a jegyeket, félretett nekem anya 4000 ft. hogy megvegyem. Keresem a pénzt. Sehol. Mama bejelenti: "X gyereknek a szülinapjára vettem ajándékot belőle. Azt hittem anyád azért rakta félre." Komolyan mondom én olyan ideges lettem, hogy elkezdtem bőgni. és így hívd fel keresztanyádat, aki már megvette a jegyét... Szóval...

Hogy mondjam meg, hogy nem szívesen látom itt őket, azon a napon. Tavaly se rólam szólt. X gyerek meglátta a tortámat, odafutott: "bojdog szülinapot X." És elfújta mind a 15 szál gyertyámat... És mindenki őt istenítette... Marha jó volt. Szóval...mégis mit tegyek? Hiába nem hívom meg őket, mama elintézi, hogy jöjjenek..:/ De én nem szeretném.:/ Mit tegyek?

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett..:/


2011. aug. 16. 11:47
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
20%

Féltékeyn vagy a kicsikre. Ennyit szólók hozzá.


Ezt utobbit úgy kellett volna lereagálnod, ohgy újra meggyújtatosd a gyertyáakt és közlöd a gyerkkel most nekem van aszüji napom.

2011. aug. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
53%

tulajdonképpen 30 sorban nyavalyogsz valami miatt, amit két mondatban is össze lehetett volna foglalni

az ember rokonai nem mindig olyanok, mint szeretnék, az is a élet rendje nagyjából, hogy ahol kicsi gyerek van, mindig ő kerül középpontba

hívd őket is, és érezd jól magad! egyébként sem hiszem, hogy 100%-ban te döntenéd el, ki megy a szülinapodra

örülj azoknak az ajándékoknak, amiket kapsz mástól, és magaddal foglalkozz, ne velük, egy szóval ne legyél féltékeny:)

2011. aug. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Nem vagyok féltékeny! De nem is azzal van bajom! Hanem azzal, hogy mindig minden róluk szól! Az anyja is tetőzi a dolgokat.! Vettünk egy labdát, nekik. A nagynéném meg megjegyezte, hogy majd jól összevesznek rajta, mert ketten vannak. És nem ezt kérdeztem, hanem azt, hogy hogyan mondjam meg nekik h ne gyertek... a másik h nagyon elkerülte a figyelmed h négy éve semmit se kapok még egy rohadt szál virágot SE!!!
2011. aug. 16. 11:57
 4/47 anonim ***** válasza:
56%

fuh, ez engem is dühítene :@

de sajnos sehogy nem lehet szépíteni, mond azt, hogy ha nem lenne baj, az idei szülinapom nélkületek szeretnél eltölteni ilyesmi :)

2011. aug. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 miravagyokcsá válasza:
16%
okcsá
2011. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
7%

Nem vagyok féltékeny! De nem is azzal van bajom! Hanem azzal, hogy mindig minden róluk szól!


ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Dehogy vagy féltékeny az első sorodból süt.


! éve nem kaptál a nagynénédtől ajándékot na és? Miért is kéne kpanod mikor két pici gyerkre kell költsenek... tudo te menyibekerül két kisgyerek etetése, ruháztatása?

pórbálj bele gondolni.


Kicsi vagy te még 16 éves látedre. Nagyon gyerkesen fogod fel az életet.

2011. aug. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
79%
Te hány éves vagy? Finoman nem lehet, mert ha ilyet akarsz megmondani nekik, hogy ne jöjjenek a szülinapodra, akkor valószínűleg megbántódnak. Játszd le magadban, hogy szeretnéd-e, hogy megbántódjanak (és akkor innentől kezdve egyáltalán ne jöjjenek) vagy elviseled. Egyébként nem az ajándék a lényeg. Az, hogy nem mondták, hogy boldog szüli-, névnapot, az valóban bunkóság.
2011. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
80%
Mondd meg nekik h idén nem itthon tartod a szülinapodat úgyh ne jöjjenek!!!!! aszt csá persze titokban tartsd itthon!
2011. aug. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
30%
ja látom, hány éves vagy. 16. Azt hittem 10 körül vagy, legalábbis a felfogásod alapján....
2011. aug. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
34%

Az a bajod, hogy nem kapsz ajándékot?

Nem vagy te egy kicsit anyagias??

Hisztis liba.

2011. aug. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!