Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanult már valaki egyedül...

Tanult már valaki egyedül idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Hogy csináltad, milyen nyelvet tanultál és mennyi idő alatt sajátítottad el, milyen szinten? Milyen könyvből tanultál?
2011. jún. 15. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még nem, de idén nyáron tervben van, aztán ki tudja mi lesz belőle. Szóval most fejeztem be a gimnáziumot, és 4 évig franciát tanultam, azt szeretném felhozni nyelvvizsgázós szintre, aztán ha azzal jutottam valamire egyedül nekiállnék németet tanulni, de aztán persze lehet hogy nem fog menni, ha úgy látom abbahagyom, vagy tanárt keresek... Te mit szeretnél? :)
2011. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olaszt vagy spanyolt, még nem döntöttem el. Olasz felé jobban hajlok, de majd még meglátom, egyenlőre le kell érettségiznem :D pénteken lesz esedékes a dolog :P
2011. jún. 15. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Augusztusban kezdtem el angolt, hogy mi miatt, az most nem ide tartozik. A tudásom kb. a béka s*gge alatt volt. Hogy hogyan kezdtem? Szépen felmentem a Cambridge dictionary honlapjára, aztán beírtam egy szót, amit pont nem ismertem. Utána elolvastam a példamonat(oka)t, majd onnan az ismeretlent is kiszótáraztam. Ez volt 2 hónapig. Utána márciusig csak cikkolvasások (na de nem komolyabbak, pl a leggyakoribb a [link] volt.) Március közepe a Matrin Hewings: Advanced grammer in Use könyvvel tökéletesítem a nyelvtanomat. Most már ott tartok, hogy a filmnézés nem akadály, legalább 90%-át már megértem, és már kb. március vége óta olvasgatok BBC-s cikkeket, hogy fejlesszem a formális beszédet is. Ma már szinte bármit megnézhetek, de csak felirattal, mert a hallásértésem egy katasztrófa.
2011. jún. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 vachement_con válasza:
igen, en spanyolt tanultam egyedül könyböl meg nemetet kint ausztriaban
2011. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Tisztelt 3. válaszoló!

Hány éves vagy? Nekem ez magamtól megy zero tanulássam kb. 5. óta(szintén angol),ill 1 éver tanulok japánt.

UI: Xross Media Bar

Utóirat:én 13 vagyok :)

2013. júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!