Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » An itt valaki, aki egyedül,...

An itt valaki, aki egyedül, otthon, szorgalmából merítkezvén tanult meg egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 18:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
csak v nélkül engedte kiírni
2011. márc. 19. 18:13
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát a nagyon alap szavakat megtanították 5.6. osztályban, de ha nem lenne játék, anime(angol felirattal), angol fórum, meg online szótárak, akkor nem tudnék most majdnem középszinten.
2011. márc. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt tulzásnak tartom, hogy azt állítsa valaki magáról, hogy megtanult egy nyelvet. Mivel a nyelv is állandóan változik, fejlődik, mint minden más, amit a nyelv tükröz, kifejez, ezért azt csak tanulni lehet, megtanulni nem.

Szerintem most, a 21. században nem kell feltétlenül az idegen nyelvi környezetben élni ahhoz, hogy az ember azt a bizonyos nyelvet valamilyen szinten elsajátítsa. Az internet segítségével megközelítően létre is lehet hozni az idegen nyelvi környezetet. Lehet olvasni, írni, és skypon beszélgetni. A szavakat, kifejezéseket meg - akár hol van az ember -, célszerű egy kis szótárba felírni, amit mindenhova magával vihet, a fodrászhoz, üzéletbe, bárhova, és ha ott várni kell, nem sajnálja az időt, hanem előveszi a szótárt, és tanul, vagy az MP3-on vagy a diktafonon hallgatja a felvett beszédet. És vannak még fórumok is, ahol választ kaphat a problémás szerkezetekre.

2011. márc. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 habibi ***** válasza:
oroszul tanultam meg (most úgy kb. középszinten vagyok) teljesen egyedül, angolul is , bár ott voltak alapok suliból, arabul meg nem egyedül, hanem a barátommal,ismerősökkel de tanár nélkül
2011. márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Angolul és németül.Volt egy kis nyelvtani alapom,felhoztam magam olyan szintre,hogy OKTV-re megyek.
2011. márc. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2 eve elvegeztem a nemet alapfokot, es nem volt penzem folytatni es vasroltam ,szereztem konyveket es eleg jol megvagyok,tanulgatok egymagam ,utana voltam nemetben dolgozni es boldogultam a nyelvvel.Lehetseges megtanulni de nehez.
2011. márc. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! én is azért voltam kíváncsi rá többek közt, mert külön tanárra nem nagyon van pénzem, de szeretnék nyelvet tanulni. szerintem is, ami kell, az fent van neten is. persze ha netalántán nyelvvizsgázni akarnék, azért elmennék tanárhoz, csak tudjak beszélni, az a lényeg.

köszönöm még egyszer!

2011. márc. 19. 21:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia, én most ógörögül tanulok egyedül. Igen, lehet egyedül is tanulni, mert a mai világban már vannak remek segédeszközök, hanganyaggal ellátott könyvek, és segítséget is mindig kérhetsz, ha valahol elakadsz. Persze, a legjobb teszt majd az lesz, ha el tudsz beszélgetni egy külföldivel. Hajrá!
2011. márc. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, angolul és törökül.
2011. márc. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. márc. 20. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!