Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Besokallunk egymástól! Mi a...

Besokallunk egymástól! Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Párommal meglehetősen akaratosak és makacsak vagyunk mindketten, ő ráadásul még renkdkívül önző is. (Néha észre se veszi, csak ha mondom neki)

Az a problémánk, hogy ha sokat vagyunk együtt egyszerűen egymás agyára megyünk, tudja hogy mi az amit nem bírok elviselni direkt azt csinálja vagy direkt ugy szól, ami engem idegesít én hisztizek, besértődök. Ő pedig bunkó velem!

Próbáltuk megbeszélni, de nem tudjuk miért van ez?! Már volt egy szakításunk is de nem bírjuk ki egymás nélkül, őrülten hiányzott a másik és csodálatos volt az újrakezdés.

Párom szerint ez nem probléma, nehéz esetek vagyunk mindketten és szükségünk van némi egyedüllétre, hogy újra és újra érezzük mennyire hiányzik a másik.

Csakhogy most összeköltözésen gondolkodunk és félek, hogy nem működne, ha már abból is gondok vanna ha sokat vagyunk együtt.

Már arra is gondoltam hogy talán nem passzolunk.

Igazából semmi probléma nincs köztünk, imádjuk egymást csak annnyi hogy néha kell egy kis magány.

Mit gondoltok erről? Szerintetek nem lenne hiba összeköltözni? Volt már ilyen kapcsolatotok? Mi a megoldás?


2011. aug. 17. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Lelehet úgyis élni az életet, hogy folyamatosan marjátok egymást, de ennek mi értelme? Szerintem hiba lenne összeköltözni. De ez csak az én véleményem. Mert ha mégis szakítanátok, sokkal bonyolultabb lenne elköltözni, stb.
2011. aug. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyenből vannak a tányércsapkodós veszekedések 20 év házasság után:)


Taalán ha leülnétek egyszer komolyan, őszintén és megbeszélnétek a dolgokat őszintén...ahogyan még sosem.

Nekünk egyszer volt egy ilyen időszakunk, még az első év végén... Utána leültünk beszélgetni, átbeszéltük a lehetséges megoldásokat, amiben akár a szakítás is szerepelt. Mindketten felfogtuk, hogy ez így nem mehet tovább és akkor ettől a ponttól kezdve akkor most már váltani kell. Váltottunk, változtunk, csiszolódtunk 4 éve kiegyensúlyozottan élünk, jövőben készülünk összeköltözni...

2011. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kísérletezzetek. Mindig egy kicsit több időt töltötök együtt a héten (abban a lakásban, mondjuk hétfőtől szerdáig, aztán mindenki megy haza) és így jobban összeszoktok. Elviselhetőbbek egymás rigolyái. Aztán kiderül, hogy sikerül-e a dolog vagy sem.
2011. aug. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek nyugodtan. A mi házasságunk 8 éve ilyen, egyszerűen mind a ketten tigris típus vagyunk, folyamatosan "öljük egymást", de megőrülünk egymásért, és ennyi idő után minden veszekedés röhögésbe fullad:) Mi a magányt megoldjuk úgy, hogy ha egyedüllétre vágyom/vágyik, fogom a gyereket és lemegyek vele egy hétre anyuhoz, mert mind a kettőnknek jár a szabi. ezen kívül támogatom a hobbijait, elzavarom a barátaival sörözni, eljárok én is ide-oda (futni, könyvtárba, barátnőhöz), így hét közben is van otthon szabadideje.
2011. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lakva ismerszik meg az ember.

Én a mostani fejemmel belevágnék, nem tudom mit a ti helyetekben mit tennék, de most úgy vagyok vele hogy derüljön ki mennyire lehet ennek jövője.

Pl lehet h egy két nagyobb vitátok lesz még de csiszolódtok egymáshoz és rájöttök hogyan működhet ez a dolog de az is lehet h arra jöttök rá h ez így nem megy. szóval én belevágnék, és próbálnék alkalmazkodni és a páromat is ösztönözném h próbáljon ő is.

2011. aug. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Mi a csillagjegyetek amúgy? :P
2011. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

:)

Én/Oroszlán

Ő/Vízöntő

2011. aug. 17. 22:05
 8/9 anonim ***** válasza:
huh.....mintha magam írtam volna a sorokat...csak anyi különbséggel, hogy még nem szakítottunk, de már együtt élünk 4 éve... :)
2011. aug. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na úgy látom sokan vannak így =D az ego mindig az útban van =D ha szeretitek egymás akkor próbáljatok csiszolódni alkalmazkodni és lehet nem lesz semmi gond ha ezen kívül minden rendben van
2011. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!