Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más se bírja, ha ajándékot...

Más se bírja, ha ajándékot kap/meghívják?

Figyelt kérdés
Nem szeretem, ha ajándékot kapok, meghívnak bármire is. Úgy érzem olyankor, hogy tartozok és vissza kell fizetnem.
2011. aug. 18. 01:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én nem érzem így, és úriembernek tartom az illetőt. Feltéve,ha férfi nő kapcsolatról beszélünk.

A következő alkalommal úgyis én hívom meg, ez így igazságos, és természetes, ha neki lesz születésnapja én veszek neki ajándékot.

2011. aug. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én bírom. Szeretek ajándékot kapni (értéktől függetlenül, egy szomszéd kisfiútól kapott rajznak ugyanúgy tudok örülni, mint a férjemtől egy parfümnek) :) Meghívást is szeretem, és viszonzom is, ha úgy adódik. Persze van, amit nem lehet és nem is kell viszonozni, és nem is jön ki rá a lépés úgy. És nem is várja el az illető. Én pld. szeretek ajándékot is adni/meghívni is valakit, de egyáltalán nem várom el a viszonzást, elég ha látom, hogy örül neki.
2011. aug. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A meghívást csak akkor szeretem, ha vagy kis értékű, tehát pl. egy fagyi vagy ilyesmi, vagy ha ebéd/vacsora, akkor tudom a következő alkalommal viszonozni.


Az ajándék változó: ha pont eltalálják mi tetszik, akkor örülök neki, ha nem akkor kicsit kellemetlen. Főleg ha lakberendezési tárgy, nekem nem tetszik és az illető jár a lakásomba.

2011. aug. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Furcsa, nem egészséges hozzáállás.. És sajnálod másoktól, ha adnod kell? Szüleidet is kifizeted, hogy felneveltek?


Tanulj meg adni és elfogadni.

2011. aug. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az ajándékkal nincs semmi... Én is szoktam venni minden közeli ismerősömnek vmit a szülinapjára, vagy karácsonyra. Nem azért, mert tartozom, hanem mert azt akarom, hogy örüljenek.

A meghívást én sem szeretem annyira, szóval köztes megoldást alkalmazok. Nagyobb dolgokra nem szoktam hagyni magam, de pár 100 forint (fagyi, 1 sör) igen. Sokkal cikibb leállni veszekedni egy pasival, hogy de akkor is kifizetem azt a 300 forintot.

2011. aug. 18. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem, hogy a párom össze-vissza vesz nekem mindenfélét. Nem kell nagy dolgokra gondolni, csak olyanokra, hogy cigi, csoki, sör, fagyi, kávé. Nem tudom megmagyarázni, de utálom, ha költ rám. Sőt, senkitől nem szeretem. Viszont én imádok pl ajándékot adni. :)
2011. aug. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Van esetleg valamilyen különös oka annak, hogy nem szeretsz ajándékot adni/kapni? Esetleg anyagi okoK?
2011. aug. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, ha megajándékoznak, illik alkalomadtán viszonozni. Nem kötelezô, illik.
2011. aug. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem a barátom anyja minden 7végére küld valami ajándékot. Volt már kisebb dolog azért nem akadtam ki. De ami nagy volt és drága na arra kibuktam.Én megmondtam nekik, hogy így nem lehet.Max ha szülinapom van vagy valami akkor elviselem de így ne vegyenek semmit. Mivel nekem nincs annyi pénzem, hogy még költekezzek. Most a csikómra vettek kantárt, kötőféket meg nyeregalátétet és akkor még mondta is a barátom anyja, hogy majd később veszi meg a nyerget. Na ez nekem már sok volt és mondtam nekik, hogy ne. Lementem hozzájuk is megbeszéltem velük.Már nem küldenek semmit így nyugodtabb vagyok és sokkal jobb. (=
2011. aug. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Érdekes a kérdésed. Elgondolkodtam. A válaszom néha igen, néha nem. Tulajdonképpen attól függ, hogy ki az aki ajándékoz nekem, vagy meghív engem.

Kezdő dolgozóként nem szerettem ezeket, mivel nagyon csóró voltam mindig, és én is azt éreztem, amit Te. Akkor tényleg nem szerettem, mivel nem tudtam úgy viszonozni, ahogy szerettem volna, és én is mindig úgy éreztem, tartozom valakinek.

Mára már "beállt" a dolog, csomó mindent tanultam azóta. Kinek mi a mérték, ki mit ítél fontosnak, azoktól akiket szívemből szeretek nem sajnálok drágább dolgokat sem, és lényegtelen egy egész buli finanszírozása sem, persze, ha anyagilag megengedhetem.

Szeretem a virágokat, de az anyósomtól kapottat például nem, mivel direkt olyat hoz, amelyet kifejezetten nem szeretek gondozni a jellege miatt. Na ezeknek és hasonló ajándékoknak nem örülök. Meg ha érzem, hogy muszájból adják, és nem szívből jön.

Tehát "szelektálom" az ilyesmit is.

2011. aug. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!