Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megőrülök a férjemtől, mit...

Megőrülök a férjemtől, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Reggel fél 9 körül megy el itthonról.Reggel 6-kor kelek,onnantól kb fél 8-ig próbálom ébreszteni.Közben felébred a kisfiam is,tőle nem tudok elmenni még wc-re sem nyugodtan.Reggeli után szoktunk menni bevásárolni,nagyjából egyszerre indulunk el a férjemmel.Múltkor megkaptam,hogy miért kell nekünk akkor indulni,mikor ő is indul,mert így ő nem tud elkészülni.Ma direkt nem indultam el.A kicsi keresett egy játékát,ami a 2 ágy között volt.Ha már széthúztam az ágyat,kiporszívóztam közte.És akkor már a gyerek szobáját is kiporszívóztam.Erre megkaptam,miért most kell porszívóznom,mert ő menne és a kaját is csak most rakom neki.Ha nem porszívózok,akkor az a baj.Megkaptam már,hogy nekem úgyis csak ez a dolgom.Saját magát mártírnak adja ki,de az,hogy én is dolgozom és én is elfáradok,az nem gond.Mondtam már neki,hogy akkor csinálja,mutassa meg,hogyan kell,ha ennyire szarul csinálok mindent,de erre azt a választ kaptam,hogy nem csinálja,mert ez is rámarad.Itthon semmit nem segít,a gyerekkel csak játszik,mást nem csinál vele.Elhagyni nem tudom,mert összeköt egy rakás hitel,meg igazándiból még szeretem,bár lassan ez felőröl.Én mindig azt láttam,hogy apukám segít anyukámnak,nem restell elmosogatni vasárnap,vagy ha anyu rosszul érzi magát.Ő ezt papucsságnak tartja.Ha nincs elmosogatva,akkor másnap inkább a szemembe mondja,hogy arra sem vagyok képes,hogy elmosogassak,meg rendbe tartsam a lakást.Néha gyomoridegem van,hogy mi lesz,amibe beleköt,ami nem jó.És úgy veszem észre,direkt provokál,mert jót vigyorog,mikor kikelek magamból.
2011. aug. 18. 08:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

A reggeleim nekem is nehezen indulnak. én is belekötök mindenben és mindenkibe, ha nem hagynak békén, nem tudom azt csinálni amit akarok.


Az én apum és a családomban lévő férfiak is megcsináltak, megcsinálnak mindent. Nincs férfi vagy női munka. Párom viszont nem ilyen. Nálunk gyerek még nincs, egyelőre a házasságot is tervezzük csak. Ismerem, hát így fogadom el vagy így nem fogadom el. Az én döntésem.

Gondolom a te férjednél se most alakult ki ez a női munka dolog. A kötözködés az persze lehet később alakult ki.


Van valami, amit nem értek viszont. Nem soroltál fel, akkora hatalmas dolgokat, amiért egyértelműen válnod kellene. Mindezek 8számomra) az együtt élés apró zördülői. Ami meg kell beszélni. nem váláson gondolkodni.

2011. aug. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szomorúan olvasom soraidat. Sajnálom, de ez így hidd el nem mehet tovább. Az, hogy egy nőnek gyomoridege van a férjétől, nem normális dolog. Tudom, hogy ott a kicsi, azt is, hogy ahogy Te írtad "tulajdonképpen még szereted", de neked is egy életed van.

Első körben ülj le és gondold át, mik azok amik zavarnak. Írd le egy papírra, majd amikor a gyerek alszik, ülj le a férjeddel és mond el neki. Hidd el, nem biztos, hogy nem menthető meg a kapcsolat, de a legfontosabb a kommunikáció! Ja és ami még fontos: NE HAGYD MAGAD, állj ki magadért és ha piszkál, kérdezd meg, most miért csinálja ezt?

Sok sikert, szorítok!

2011. aug. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
szerintem feltétlenül ülj le vele megbeszélni a problémáidat! ez nem normális dolog, boldogtalan leszel, ami átragad majd a gyerekedre is! mondd el neki, hogy örülnél neki, ha nem szólogatna be állandóan, mert ez frusztrál téged, Te megpróbálsz mindent megcsinálni, gyereket nevelsz, közben dolgozol is. nem könnyű az életed, megérted, hogy ő is dolgozik, keresi a pénzt, de gondolkozzon el, hogy ő nem isten! ne alacsonyítson le téged, mert semmi joga nincs hozzá. még akkor sem, ha a férjed, és a gyermeked apja. állj a talpadra, mondd el neki a véleményed. majd meg látja ő is, hogy határozott vagy, és nem tűröd tovább a folyamatos sértegetést, Te így nem tudsz élni. én ezt tenném a helyedbe, legyél őszinte! ha nem oldódik meg a probléma, akkor lehet hogy már csak a válás a megoldás. ne haragudj, ha megbántottalak valamivel! sok sikert, ügyes legyél! :))
2011. aug. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

sajnállak, de gondolom azelőtt is ilyen volt, mielőtt hozzámentél. ha ezt akkor átgondolod, akkor most nem lennél ilyen helyzetben.


én tudom a páromról, hogy rendetlen, a takarítás nem az erőssége, de alapvetően egy nagyon jó ember, sokat dolgozik, és szeret.

hosszú távra tervezünk, és azt is tudom, hogy én fogom végezni a házimunkát most, és a jövőben is.

2011. aug. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
54%

"Reggel fél 9 körül megy el itthonról.Reggel 6-kor kelek,onnantól kb fél 8-ig próbálom ébreszteni."

Ne ébresztgesd. Majd felkel magától.


"Közben felébred a kisfiam is,tőle nem tudok elmenni még wc-re sem nyugodtan."

Érdekes egy gyerek lehet, talán nevelni kellene.


"Reggeli után szoktunk menni bevásárolni,nagyjából egyszerre indulunk el a férjemmel.Múltkor megkaptam,hogy miért kell nekünk akkor indulni,mikor ő is indul,mert így ő nem tud elkészülni."

Induljatok 5 perccel később, nem fog összedőlni a ház.


"A kicsi keresett egy játékát,ami a 2 ágy között volt.Ha már széthúztam az ágyat,kiporszívóztam közte."

Örülhettek a szomszédok is....


"És akkor már a gyerek szobáját is kiporszívóztam.Erre megkaptam,miért most kell porszívóznom,mert ő menne és a kaját is csak most rakom neki.Ha nem porszívózok,akkor az a baj."

Nyilván nem az a baj, hogy porszívózol, hanem az, hogy kora reggel, mielőtt ő menne. Annak idején anyámnak is ez volt a mániája, az őrületbe kergetett vele.


"Elhagyni nem tudom,mert összeköt egy rakás hitel,meg igazándiból még szeretem,bár lassan ez felőröl."

Szép kis indoklás, bár az elhagyás oka is értelmetlen, amolyan óvodás hiszti.

2011. aug. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk hasonló volt a helyzet.

Bár ő azért segítgetett, de a csipkelődések megvoltak. Én nem kikészültem tőle, hanem agresszív lettem, visszavágtam.

Nálam annyiból jobb a helyzet, hogy az én lakásomban vagyunk, úgyhogy megfenyegettem, hogy el lehet húzni, ha bunkó, azóta sokat változott, persze még függőben van a dolog, még lehet válás a dologból.

Tudom, hogy hitel, meg adósság, meg ilyenek, de én nem hagynám magam kikészíteni, mert a gyereked fogja bánni leginkább!

Mutasd meg neki, hogy nem szomorú, hanem mérges leszel, ha bunkóskodik veled.

Ha meg romlik a helyzte, akkor vissza a szüleidhez a gyerekkel.

2011. aug. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
A csipkelődésen ne húzd fel magad, hanem kérdezd meg: "Befejezted?" Vannak emberek, akik akár tudat alatt élvezik, ha a másikba kicsit belemarhatnak, ne reagálj rá, olaj a tűzre. Kezeld úgy, mint egy hisztit. Nem belemenni a játékba, hanem kívül maradni. Előbb-utóbb elunja.
2011. aug. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én férfi vagyok,nekem lesülne a bőr a pofámról ha így viselkednék.Engemet a szüleim arra készítettek fel hogy egyedül is meg kell állnom a helyemet az életben.Megtanítottak főzni,takarítani,mosni még gyermek koromban.És szeretem is ezeket a munkákat végezni!

Ez nálam természetes,már 15 éve vagyok házas,de én ma is így viselkedem.,pedig napi 8 órában dolgozok is.

2011. aug. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Sajnállak.Én a te helyedben nem ébresztgetném és nem késziteném el neki a kajáját. Megmondanám neki, hogy van 2 kezed, megtudod csinálni.A te napod is 24 órából áll, mint mindenki másé. Talán változtat a hozzáállásán.
2011. aug. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ezen változtatni kellene.Nem tudom, hogy mekkora a gyerek, de ha visszmész dolgozni akkor mi lesz?Nem fog akkor se segíteni?
2011. aug. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!