Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apák! Ütöttétek már meg a...

Apák! Ütöttétek már meg a lányotokat? & ha igen, mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Nem igazán jöttem ki (és jövök ki) valami jól édesapámmal, hasonló a temperamentumunk,hevesek vagyunk ,hirtelen haragúak mindketten, és gyakran a nagy szám miatt lett/lesz főleg mérges rám. Sosem volt olyan,hogy sokáig elmaradtam volna,de ha mégis telefonáltam haza engedélyért,vagy mikor már idősebb voltam,mondtam, hogy maradok még, később érek csak haza. Az sem fordult elő még,hogy leittam volna magam,ha ittam is vmit mindig tudták hogy mennyit és mit,cigizni nem cigiztem és most sem.(ezekről mind én döntöttem,sosem mondták,hogy mit ne csináljak ha elmentem otthonról)18 éves lány vagyok,szerintem jó gyerek voltam,csak nagy volt a szám mindig is.Sokszor tiszteletlen voltam szüleimmel (ill. vagyok még) ,ha úgy éreztem,hogy nincs igazuk. Apa többször is kezet emelt rám, 1pár hete is kb. összeszólalkoztunk, és majdnem nekem is jött,én is majdnem neki ugrottam. Aztán persze én lettem a hibás,mert hogy így én nem beszélhetek vele,meg akkor költözzek el, ő ilyen emberrel nem akar együtt élni. 2idősebb testvérem van, 1 nővérem és egy bátyám,ők már nagyon régen kirepültek,4edikes koromban. Szüleim mindig mondták és mondják is,hogy velük együtt nem volt annyi probléma,mint velem egyedül. Múltkor azt mondták,hogy bár inkább olyan lennék,mint a mai lányok(mert ha mondják,hogy hogy lehetek ilyen,akkor mindig mondom nekik,hogy cseréljetek le a többi lányra,akik nincsenek otthon sosem, mindenkivel összeállnak,állandóan leisszák magukat stb.), mert hogy ők legalább biztos szépen beszélnek a szüleikkel! Nagyon megbántottak,nagyon haragszom rájuk..Mit gondoltok? egy 18/L
2011. aug. 18. 12:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Engem ütött meg, iszonyúan fájt. Kb. 6-7 éves lehettem. Az ok az volt, hogy nevettünk a tesómmal az asztalnál.

Utána szóltunk anyának többé soha nem fordult elő. De nem felejtem el előtte hányszor agyalt meg ilyen dolgokért...:((((( legutóbb is volt egy megmozdulása, mert bordóra festettem a körmömet. Ott mutogatta nekem a kezét, kérdeztem, hogy csak nem akarsz elverni? :-S


Emellett persze szeretem apumat, tudom, hogy a betegsége miatt is ilyen (mondjuk gyerekkorban másként fogtam fel). Sajnos sok ember sok mindent nem tud értékelni. Pl a kisgyerek nevetését...:(

21-L

2011. aug. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Azt gondolom,hogy kamasz vagy még, azért érzel így. Ezt nem bántásból mondom.

Ugyanilyen kapcsolatom volt apukámmal mint Neked, ugyanilyen nagy szám volt/van. Persze utáltam apámat emiatt, ha néha csattant egy-két pofon, úgy éreztem ellenem a világ.

Aztán felnőtt koromra ugyanilyen maradt a stílusom és észrevettem, hogy ezzel mennyi mindenkit megbántok. El lehet mondani a véleményedet,de a TISZTELET, nem csak a szüleid de mindenki iránt nagyon fontos.

Én már felnőtt fejjel láttam be a hibámat és változtatta, bár még a mai napig is sokszor kibújik belőlem az ördög és csúnyán megbántok másokat.

2011. aug. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Egyszer megütött, kaptam egy pofont, mert egy hiszti során lehülyéztem anyát.15 éves lehettem, az az évem nagyon sz@r volt, elég labilis voltam. Megérdemeltem, de azért lehettek volna toleránsabbak velem, nekem sem volt könnyű.
2011. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Értem,sajnálom:( Köszi a választ!

Másodiknak: nagy igazság van mindabba,amit leírtál,későn érő típus vagyok,még mindig tininek érzem magam,18 évesen is! De rem. hamarosan elmúlik ez már..:D

Az az érdekes,hogy másokkal tisztelet tudó vagyok általában,de ha mégsem,ahhoz sokat kell tennie valakinek!

De szüleimmel más,gondolom velük jobban megmerem ezt tenni.Nem jó dolog tudom,de van 1 időszak mikor jól meg vagyunk,van 1 amikor meg egyáltalán sehogysem,mint most..

2011. aug. 18. 12:41
 5/19 A kérdező kommentje:
Hime:egyet értek VELED! nálunk is volt ilyesmi,csak akkor anyukámtól kaptam egy nyaklevest :D :/
2011. aug. 18. 12:43
 6/19 anonim ***** válasza:

Én is kaptam egy pofont, így nézett ki a beszélgetés:

én: blablablablablablabla...

apu: haggyál már békén...

én: blablablablablabla...

apu: mondom, fejezd már be...

én: miért? megpofozol?

apu: ...

én: na, na na?? mi lesz? hm hm??

apu: ...

én: na, mivan, nem pofozol meg, na na na??

-csatt-


Nah, kb ennyi :-D

2011. aug. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
LOL :D
2011. aug. 18. 12:45
 8/19 anonim ***** válasza:

Tudod én is azt tudom neked mondani hogy nagyon fiatal vagy még,és fogalmad sincs az életről.

A szüleidnek valahol igazuk van.Azért mert 18 éves vagy,meg jó gyerek nem kéne haraggal visszafeleselni.Mégpedig azért nem mert ilyenkor az ember nem mérlegel hogy mit és hogyan mondja amit mond.

OLaj a tűzre amikor a szülő a te esetedben az apád már eleve mérges,tömböl belülről,és türtőzteti magát,és erre te keményen visszafeleselt.Persze hogy mérgében lekever egy pofont hiszen a szüleid elvárhatnak némi tiszteletet irántad..De addig ezt fel sem fogod amíg nem lesz egyszer neked is egy 18 éves lányod aki ugyanilyen flegmán fog kiabálni,veszekedni veled..Na majd akkor fogod megérteni hogy apád mit érzett..

Azt meg ne mond hogy te sosem leszel ilyen szülő amíg nem vagy benne..Mert könnyű úgy dobálózni ígéretekkel amikor még fogalmad sincs hogy milyen lesz akkor az életed..

2011. aug. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Elgondolkodtam rajta..Nem mondom hogy nem leszek ilyen szülő,de azt igen hogy:MÁS!
2011. aug. 18. 12:51
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

az én szitum más,de leírom.

diszkalkúliás vagyok(magyarul s*gg hülye a matekhoz).

Ezt kicsi koromban még nem tudtuk.Nagyon döcögősen ment,egyszerűen nem fogtam fel(pedig más tantárgyakból 4-5-ös voltam.)Mindíg lehülyézett anyám és órákat kellett töltenem a gyakorlással,de nem használt semmit.

Sírni kezdtem egy alkalommal és kiszaladtam a házból a kutyánkhoz(jobb vigaszt nem találtam)

Anya kijött,üvöltött és úgy megszorította a kezem,hogy később bekékült.Akkor elrántottam a kezemet és elszaladtam.

Azóta nagyanyám és anyám csak úgy emlegeti,hogy kezet emeltem anyámra és tiszteletlen voltam.

Én nem így éreztem,most sem.

Ezt azért írtam le,mert szerintem egy szülő nem érdemli ki automatikusan a tiszteletet,csak ha tesz is érte.

Anya alkoholista és nagyon sokat ártott nekem az évek során,amit most gyógyítgatok,nyalogatom a sebeim,építgetem a személyiségem.Én nem tisztelem Őt,mert nincs miért.

Egyetlen dolog amit kaptam tőle az az étel,de ha már megszült ez a minimum.Remélem nektek azért jobb a kapcsolatotok.

Lehet lepontozni,nem érdekel.

2011. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!