Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apák! Ütöttétek már meg a...

Apák! Ütöttétek már meg a lányotokat? & ha igen, mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Nem igazán jöttem ki (és jövök ki) valami jól édesapámmal, hasonló a temperamentumunk,hevesek vagyunk ,hirtelen haragúak mindketten, és gyakran a nagy szám miatt lett/lesz főleg mérges rám. Sosem volt olyan,hogy sokáig elmaradtam volna,de ha mégis telefonáltam haza engedélyért,vagy mikor már idősebb voltam,mondtam, hogy maradok még, később érek csak haza. Az sem fordult elő még,hogy leittam volna magam,ha ittam is vmit mindig tudták hogy mennyit és mit,cigizni nem cigiztem és most sem.(ezekről mind én döntöttem,sosem mondták,hogy mit ne csináljak ha elmentem otthonról)18 éves lány vagyok,szerintem jó gyerek voltam,csak nagy volt a szám mindig is.Sokszor tiszteletlen voltam szüleimmel (ill. vagyok még) ,ha úgy éreztem,hogy nincs igazuk. Apa többször is kezet emelt rám, 1pár hete is kb. összeszólalkoztunk, és majdnem nekem is jött,én is majdnem neki ugrottam. Aztán persze én lettem a hibás,mert hogy így én nem beszélhetek vele,meg akkor költözzek el, ő ilyen emberrel nem akar együtt élni. 2idősebb testvérem van, 1 nővérem és egy bátyám,ők már nagyon régen kirepültek,4edikes koromban. Szüleim mindig mondták és mondják is,hogy velük együtt nem volt annyi probléma,mint velem egyedül. Múltkor azt mondták,hogy bár inkább olyan lennék,mint a mai lányok(mert ha mondják,hogy hogy lehetek ilyen,akkor mindig mondom nekik,hogy cseréljetek le a többi lányra,akik nincsenek otthon sosem, mindenkivel összeállnak,állandóan leisszák magukat stb.), mert hogy ők legalább biztos szépen beszélnek a szüleikkel! Nagyon megbántottak,nagyon haragszom rájuk..Mit gondoltok? egy 18/L
2011. aug. 18. 12:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én 16 évesen kaptam egy hatalmas pofont apámtól.Az oka egy csúnya veszekedés..Nekem is mindig nagy pofám volt,és a veszekedésnél képtelen voltam megállni,abbahagyni és csak mondtam a magamét.Már a nővérem és anyám is mondta hogy "állj már le,mert kikapsz" de nem..csak azért is még egyszer meg akartam bántani az apámat..A legutolsó mondatnál el is borult az agya és akkor pofont kaptam hogy csak lestem.Azt mondtam neki hogy "ÓÓÓ Menyire gyűlöllek!"

Na ekkor kaptam a pofont.Utána 1 hétig kerülgettük egymást,láttam apámnak piszok rosszul esett. Végül kibékültünk..Az érdekes az egészben hogy apám már 70 éves és 40 ,és nagyon sok mindent felejt az apám..(kezdődő alzheimer korban szenved)De a gyűlöllek mondatomra még ma is emlékszik. Amikor hazamegyek nyaralni (nem Magyarországon élek) és meglátogatom mindig mondja hogy "ugye nem gondoltad komolyan amit a múltkor mondtál? és elkezd pityeregni.. Szegény öreg apám úgy éli át emlékként hogy nem is olyan régen volt ez a vitánk..és nem majdnem 25 éve..

2011. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

"Tudod én is azt tudom neked mondani hogy nagyon fiatal vagy még,és fogalmad sincs az életről."


Szeretem az ilyen embereket, akik egy 18 évest is még gyermek számba vesznek.

Lehet értettlen még, de már nem gyermek!


Kérdező, engem rendszeresen pofozott sajnos az apám, olyan voltam mint a nyuszika, bár fele annyira sem voltam rossz, mint a kishúgom, de ő volt a kicsi, neki mindent lehetett.

Szerintem sokszor a szavak jobban tudnak fájni, mint a tettek.

Semmivel nem lenne jobb, ha olyan lennél, mint a mostani fiatalság zöme, mert szerintem akkor csak hatványozna a probléma.

Próbálj te is toleránsabb lenni velük, számolj el 10-ig, mielőtt kinyitod a szád, és ne szívj mindent mellre.

Persze a szülők mindig mindent jobban akarnak tudni-ez a dolguk, de nem vagy már gyerek, tanuld meg visszafogni magad, és tisztelni őket.

Hidd el, ők is másképp fognak hozzád viszonyulni!

2011. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

ma 12:58

javítok

Apám 70 éves én 40 éves vagyok

2011. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Kedves NinaX! Nagyon sajnálom mindazt amit leírtál,és tudatában a dolgaidnak igazat is adok neked!:( :) Azóta egyébként nem lett jobb a kapcsolatotok?


Kedves első 12:58-as! Amit leírtál nagyon megérintett..és belegondoltam,hogy ha apa már idős bácsika lesz,valyom mi fog eszébe jutni majd,melyik veszekedésünk, melyik kemény mondatom,ha majd meglát..:/


Kedves második 12.58-as: köszönöm a választ & a tanácsokat! Elkezdem alkalmazni őket:)

2011. aug. 18. 13:23
 15/19 anonim ***** válasza:
Igen! Gyerekkoromban elég hisztis voltam, anyu nem, apu viszont rá-ráhúzott a seggemre. Nem álltam meg a fejlődésben, kellett is egy kis elfenekelés. Kamasz koromban azt hiszem egyszer vágott nyakon, de akkor nagyon. 11-ig voltam elengedve, és fél 1-körül értem haza éjjel. Akkor még nem volt mobilom, nem tudták hol vagyok. Nem kérdezett semmi, ahogy hazaértem, csak lekevert egy akkorát,hogy csak na. Megérdemeltem azt is. Ezt már akkor is felfogtam, nem szóltam egy szót sem!
2011. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem változott sajnos,de már elköltöztem otthonról:)
2011. aug. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Rossz olvasni ezeket a hozzászólásokat. :(

Nekem mindig jó kapcsolatom volt a szüleimmel, egyetlen pofont kaptam apukámtól, de amiatt sem ítélem el.


8-9 éves lehettem, és körülnézés nélkül kifutottam az úttestre, hát tényleg nem sokon múlt, hogy ne csapjon el egy autó. 15 éve történt, és még mindig tisztán fel tudom idézni a pillanatot, ahogy megláttam, hogy egyenesen felém tart az a kocsi. Ledermedtem, apukám rántott vissza a járdára, és azzal a lendülettel lekevert nekem egy pofont, hogy ezt meg hogy képzeltem. Én elkezdtem bőgni, de inkább az ijedtségtől mint a fájdalomtól. Apa utána nem győzött bocsánatot kérni, és magyarázta hogy mennyire megijedt és különben nem tenne ilyet. Ezt el is hittem neki, hiszen sem addig, sem utána nem bántott soha, és nem voltam rá mérges. :)

2011. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én anyát védtem amikor kaptam és nem is 1-et.

Úgyhogy nekem beszélhet bárki a tiszteletről amíg nem élt át olyanokat mint én addig ne pofázzon senki...

2011. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Soha nem ütöttem meg őket. Igaz, nem is nagyon adtak rá okot.
2011. aug. 19. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!