Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a mai...

Miért mondják, hogy a mai világba nem vállalnának gyereket?

Figyelt kérdés
Egy idősebb ismerősömmel beszélgettem, mesélte, hogy ő még mosta a pelenkát, amivel fél napja elment, még nem volt automata mosógép, porszívó, mikro stb., és mennyire irigyli a mai kismamákat, mert mennyivel egyszerűbb nekünk.És igaza van, nekik munka mellett, mennyivel több dolguk volt, ha nincs időm, akkor mirelitet is csinálhatok hirtelen, van egy csomó háztartási gép, ami segít.Anyukáknak kocsijuk van.Szerintem is most sokkal könnyebb.
2011. aug. 18. 16:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
52%

Valóban sokkal könnyebb. Ha rajtam múlna, akkor eldobható pelenka nem lenne forgalomban, annyit szemetel, hogy nem igaz és 100 év alatt bomlik le, na de ez nem ide tartozik, csak rendszerint felháborít, amikor eszembe jut.


Nem erre gondolnak,akik azt mondják,hogy erre a világra nem szülnek. Hanem az emberiségre.

Én ezt kifogásnak és marhaságnak tartom. Én sem akarok gyereket, de ez a túlnépesedés meg mocsok világ indok hülyeség.

2011. aug. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
előző hozzászóló! miért nem akarsz gyereket? ha nem túl indiszkrét a kérdésem...
2011. aug. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a sok dologról van szó, hanem, hogy elmész dolgozni, leadózód a felét, elmész GYES-re, aminél felmondanak neked sok helyen más indokkal. Tehát kereshetsz utána másik munkahelyet. Ha már van több gyereket, sok munkaadó nem akar felvenni, mert biztos valamelyik beteg lesz, és az neki munkaerőkiesés stb...
2011. aug. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Mert nem vagyok alkalmas anyának :( Bánt engem is, de felismerem a korlátaimat, nem lennék jó szülő.
2011. aug. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Attól függ. Régebben még volt biztos munkahely, ma már sokszor örülni lehet, ha a családból egyvalakinek van munkahelye. Az otthoni munkák könnyebbé, de a megélhetés nehezebbé vált. Sokan úgy vannak vele, hogy amíg bizonytalan a saját életük is, hogy holnap lesz-e hol lakni, miből élni, miből fizetni az áramot, a fűtést, addig nem mernek gyereket vállalni. Nem vagyunk egyformák, az életkörülményeink, a lehetőségeink sem egyformák és nem egyformán vagyunk merészek, vagy óvatosak sem.
2011. aug. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

ma 16:22

Na, ez meg a másik. Olyan sokan érzik ezt mostanában. Én is ettől félek magammal kapcsolatban.

2011. aug. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Az a gondom, hogy oké, lehet, hogy alaptalan félelem, de mi van, ha nem?

Mi van, ha akkor derül ki, mikor már tényleg szülő lettem?

Szóval nem egyszerű ez:(

2011. aug. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
64 éves főnöknőm, aki fodrász volt, ugyanúgy rohant vissza hamar dolgozni, mert félt, hogy nem lesz munkája.Vettek fel egy kis áruhitelt mindig, és mesélte, hogy, ahogy kinyögték vettek fel másikat, hát ahogy meséli, az az idő se volt rózsás.
2011. aug. 18. 16:25
 9/24 anonim ***** válasza:

Én pont hétvégi német rokon látogatáson beszéltem ezt az apósom b.nőjével..


Azt mondta, hogy becsüli aki mostani körülményekre meri vállalni a gyereket!

Akkor, hogy jutottak házhoz, és most Mi, hogy jutunk házhoz?

Ha házhoz jutottak elég volt a Férfinak dolgozni? Elég! A nő tudott 100% ban a család igazgatásával foglalkozni a háttérben!

Most ha házat veszel, reggel 8tól este 8ig kell dolgoznotok, hogy stabil lábakon álljatok ezerféle biztosítás kell, hogy ne tudják elvinni a fejetek fölül...


Ha a nőnek a keresete kiesik akkor a férfinak még keményebben kell odaállni melózni! Ha a férfi eltöri a kezét lábát ez ugyanúgy igaz...

Semmi nem biztos most.. Minden lutri a legtöbb családban!

2011. aug. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:

Mert annyira bizonytalan ma eltartani egy gyereket. Azt sem lehet tudni, hogy mi lesz holnap. Én azért nem vállalok, mert nincs meg még a minimum anyagi lehetőségem sem arra, hogy felneveljem. Nem akarok neki rossz életet.

Másrészt a munkáltatók hozzáállása a fő probléma. Szerintem.

2011. aug. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!