Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a mai...

Miért mondják, hogy a mai világba nem vállalnának gyereket?

Figyelt kérdés
Egy idősebb ismerősömmel beszélgettem, mesélte, hogy ő még mosta a pelenkát, amivel fél napja elment, még nem volt automata mosógép, porszívó, mikro stb., és mennyire irigyli a mai kismamákat, mert mennyivel egyszerűbb nekünk.És igaza van, nekik munka mellett, mennyivel több dolguk volt, ha nincs időm, akkor mirelitet is csinálhatok hirtelen, van egy csomó háztartási gép, ami segít.Anyukáknak kocsijuk van.Szerintem is most sokkal könnyebb.
2011. aug. 18. 16:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Én azért mondom hogy nem akarok gyereket mert egyszerűen nincs rá pénzem. Hiába végeztem az egyetemen még mindig nem vagyok elég jó sehova még alacsonyabb rangba sem pedig nekem már mindegy. Nincs pénzem, lakásom, autóm, vagyonom semmim! még magamat sem tudom fenntartani nemhogy egy gyereket.És ami ebben az országban megy tényleg dühítő! Tegnap kértem tb támogatást mert ügye nincs miből fizetem, állásom nincs sulit már elvégeztem dolgoznom kellenne mert itthon egyre rosszabb a helyzet anyagilag. A tb-met röpke 3 órába telt elintéznem a barátnőmnek 5 perc volt és miért? mert nekem kellett 2 tanut szereznem neki nem csak azért mert más volt az ügyintézőnk, amikor rákérdeztem miért van ez azt válaszolta: nem érdekel hogy ott hogy csinálják ő megköveteli ezt. Hát mondom ez tök jó csak 2 busszal kellett hazamennem utánna meg vissza is 2-vel. Örültem hogy visszaérek még zárás elött, nem akartam hétfőn visszajönni (mert ügye csak 2 napot van nyitva).Úgyhogy amíg nem kerülök egyenesbe addig nem lesz gyerek és sztem utánna sem. Örülök neki hogy lesz végre pénzem amit magamra költhetek és nem egy gyerekre...
2011. aug. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 ava87 ***** válasza:
95%

Én nem igazán értem ezt a "mai világ" dolgot. Jobb volt akkor gyereket vállalni, amikor háborúk voltak, éhezés volt, amikor tényleg hajnaltól késő estig mondjuk a földeken dolgozott az egész család - a gyerekek is? Jobb volt akkor, amikor még sokkal kevesebb betegséget tudtak gyógyítani? Amikor nagyobb volt a csecsemőhalandóság?


Szerintem túl negatívak az emberek. Minden korszaknak megvannak a negatívumai, a múlt sem volt annyira csodaszép, de persze könnyebb jónak beállítani azt, ami már elmúlt.


A másik, amit nem teljesen értek, hogy miért ragaszkodnak annyira (főleg Magyarországon, meg néhány környező országban) az emberek annyira a saját lakáshoz. De ezt már egy másik kérdésben kiveséztük, nem szeretném ezzel kapcsolatban újrakezdeni a vitát.

2011. aug. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Ok, megértem az anyagiakat is, bár szerintem ma még az is könnyebb, van választási lehetőséged, sőt még külföldre is költözhetsz.
2011. aug. 18. 16:33
 14/24 ava87 ***** válasza:
Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy mindenki uccu szüljön gyereket, mert szerintem magánügy. Meg értékelem azt is, ha valaki tisztában van a korlátaival, vagy azzal, hogy nem tudna megfelelő életszínvonalat biztosítani. Csak szerintem nem lehet mindent arra fogni, hogy a mai világ csúnya, gonosz, rossz.
2011. aug. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam, hogy szerintem pont rossz indokkal mondják, mert más, ha a saját döntése miatt nem, de nem az élet lett nehezebb.
2011. aug. 18. 16:37
 16/24 anonim ***** válasza:
azért, mert manapság saját lakáshoz segítség nélkül, minimálbérrel az ember soha nem jut, és a nagy semmibe mégsem szülhet az ember...amikor 2 embernek is kevés a fizetés... mi legalábbis a férjemmel még az anyagiak miatt nem mertünk belevágni a gyerek témába... 26/nő
2011. aug. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

ma 16:33

Csak tudod, nyelvtudás nélkül külföldre költözni úgy, hogy maximum alkalmi munkára van lehetőséged, úgy, hogy ha letelik az a pár hónap, nem tudod mi lesz, ráadásul pénzed sincs külföldön letelepedni, meg úgy, hogy van házad, amit nehezen adsz fel a bizonytalanért, mert ha eladod, abból külföldön nem fogsz tudni lakást venni, ha meg nem sikerül, az egyetlen vagyonod is elveszett.... szóval elég nehéz és kockázatos. Vannak bátor emberek, akik meg merik kockáztatni. Lehet, hogy szégyellnem kellene magam érte, de én nem. :(

2011. aug. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

a gazdasági helyzet és a nagy stressz miatt mondják ezt. nyilvánvaló hogy a házimunkát elvégezni könnyebb ha az embernek jól felszerelt lakása van, de ugye ehhez kell megfelelő anyagi háttér. nem mindenki engedhet meg magának mosogatógépet, autót, mindenféle drága kész kaját.

a legtöbb fiatal albérletben él, fizeti a diákhitelét,vagy egyéb más hitelt (mert manapság már mindenkinek van) örül ha van munkája és saját magát el tudja tartani.

2011. aug. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Külföldi munkát választásra értettem, egy lehetőség, ha nagyon akarja, konyha nyelven megtanulja, régen még a lehetőség se volt meg.Régen is voltak problémák, ugyanúgy szegényen éltek az emberek, szerintem ma az igények is nagyobbak.De ha ilyen elven vagyunk, a világháborúkban, vagy a nagy válság idején ki is halhattunk volna.
2011. aug. 18. 17:07
 20/24 A kérdező kommentje:
A hitelre pedig, anno 20 évvel ezelőtt a bátyám egy teherautóra akart hitelt felvenni, azt mondták neki, hogy annyi fedezetet is adjon. Munka után melóztak egy agyonhasznált tragacsért, szóval most lehet gáz az árfolyam miatt, de a hitel is manapság egy könnyítés.
2011. aug. 18. 17:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!