Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó, ha rózsaszín burokba...

Miért jó, ha rózsaszín burokban nevelik a gyereket?

Figyelt kérdés
Miért jó, ha mindentől óvják, minden rosszat eltitkolnak előle, azt hiszi magáról, hogy ő hercegkisasszonynak született, pedig nem, és ha felnőtt lesz elkerülhetetlen, hogy kapjon egy-két pofont az élettől, akkor tapasztalja majd meg, hogy az élet nem habos torta, és az ilyenekből lesz a sértődött, boldogtalan felnőtt.
2011. aug. 18. 16:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem meg nem, épphogy egészséges lélekkel nő fel, sokkal kiegyensúlyozottabb lesz felnőttként. Azért, mert valaki már kicsinek kapja a pofonokat, nem erősödik meg, sőt, komoly lelki sérülései lesznek.
2011. aug. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
lehet, hogy rossz körökben mozgok, de én nem tapasztalom ezt. pedig egy kislány anyjaként nagyon sok gyereket látok (bölcsi, játszótér, stb).
2011. aug. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

ez mondjuk a szülőknek szerintem csak elég kis százaléka, az én tapasztalataim szerint.

és lehet, hogy csúnyán hangzik, de ha lesz gyerekem (sajnos még nincs) olyan szempontból én is el fogom "különíteni", hogy pl -már elnézést- de cigányokkal nem fogom hagyni pl egy oviscsoportba vagy osztályba engedni, és mindent megteszek, hogy ne keveredjen közéjük...lehet, hogy ez nem a "klasszikus" burok, amire te gondoltál, de nekem ez is egy fajta burok :D

amúgy én csak egy olyan anyukát ismerek, akiről írtál, ő még azt is megtiltja mindenkinek, hogy nyerjen társasjátékban a gyereke ellen...beteges :D

2011. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, a gyereket óvjuk meg a rossztól, amíg csak lehet. Persze nem arra gondolok, hogy akkor ne is másszon fel a fára, nehogy leessen. Meg kell találni a középutat
2011. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy lelki sérülté kell tenni, de ha nem tanulja meg, hogy mindennek van rossz oldala is, akkor nagyokat fog csalódni. Én sajnos rengeteg ilyen felnőtt embert ismerek, nagyon nehezen veszik a kisebb akadályokat is, mert csak a jóhoz vannak hozzászokva.
2011. aug. 18. 16:46
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
Az elsonek igaza van szerintem is....Adigg jo amig a gyerek hisz a mesekben....mikor mar fenot akkor ra' e'r szembe nezni a tenyekkel hogy nem olyan egyszeru minden...es akkor mar konnyeben is tudja majd kezelni a helyzetett mint gyerekent
2011. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%
Engem így neveltek és lám nem lett semmi bajom, legalábbis olyan nem ami az én káromra lenne. :D Nem vagyok boldogtalan egyáltalán, mert megszoktam ugyan, hogy mindent megkapok az élettől, de felnőttként annyi eszem is van, hogy tudjam ezekért már tenni is kell. De nézz meg egy csomó fiatalt akit elhanyagoltak otthon, csak az megy náluk hogy nincs jövő, minden szar, és inkább ők a boldogtalanok, bocsánat. 20n
2011. aug. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
20n, örülök, hogy jól érzed magad, de még nagyon fiatal vagy, nem hiszem, hogy sokat tudsz az életről ennyi idősen. érhetnek még meglepetések, bocsánat.
2011. aug. 18. 16:53
 9/21 anonim ***** válasza:
32%

Lehet, de annyit tudok hogy nem kell fennakadni minden problémán. Embereket látom körülöttem hogy olyanokon idegeskednek, amit nem is értek, hogy ezt így minek, miért nem fogja magát és oldja meg inkább csendben.. én tudom hogy vannak rossz dolgok az életben, csak azt nem értem, hogy hogy tudnak emberek ezekkel ennyit foglalkozni. Mert én egy ideje azért külön lakom, és voltak már problémáim, de sosem úgy reagáltam le hogy elkezdtem keseregni hogy de szar meg nehéz meg igazságtalan az élet... Mert sok ismerősöm ezt teszi. Hanem leálltam gondolkodni hogy akkor most mi legyen, és elintéztem, az élet pedig ment tovább, ennyi. Tehát oké, gyerekkoromban lehet nem volt sok bajom, de anyáméknak volt, és náluk se az volt a divat hogy folyton másokat hibáztassanak, otthon soha egy rossz szót nem hallottam ha épp valami nem jól alakult. Csak annyit, hogy mi a helyzet, és akkor mi lesz.

De milyen óriási pofonokra is gondolsz konkrétan amitől majd leesik az állam? :D

2011. aug. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%

Lehet, hogy engem is fiatalnak fogsz tartani, 26 vagyok, és engem is hasonlóan neveltek, mint ahogy leírtad. Ovis-kisiskolás koromban a szüleimnek sok problémájuk volt, anyagiak is és a házasságuk sem volt rendben, de ezt én soha nem vettem észre, nem előttem tárgyalták ki, csak akkor mondták el, amikor már felnőtte. A nagymamám skizofrén volt, ezzel sem fárasztottak.

És? Egészséges, kiegyensúlyozott felnőtt lettem, van normális családom, férjem, gyerekem, és ha valami nehézség ér, képes vagyok megbirkózni vele.

Egy gyerek éppen elég pofont kap mindeképp, mindekit érnek kudarcok az iskolában, csalódik a barátaiban, kevesen nőnek fel anélkül is, hogy valamilyen szerettük, nagyszülő, dédi ne halna meg. Fel nem fogom, miért kéne a szülőknek erre még rátenni egy lapáttal úgy, hogy otthon sem kímélik őt.

Egy ismerős családban tavaly kibukott, hogy a férjnek szeretője van, iszonyatos viták, ordítozások mentek a tízéves kislány füle hallatára. Mire a szülők kibékültek, a kislány cukorbeteg lett, és a kórházban az volt az első kérdésük, érte-e mostanában valamilyen komoly megrázkódtatás. Őt nem nevelték burokban. Szerinted megérte?

2011. aug. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!