Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság - rózsaszín köd nélkül?

Házasság - rózsaszín köd nélkül?

Figyelt kérdés
A nagymamám lakása az én anyukám tulajdona, a mamának haszonélvezete volt rajta. A mamám nemrég meghalt és a halála után anyu úgy döntött, eladja a lakást és az árát odaadja nekünk (nekem és a férjemnek), hogy lakást vegyünk rajta. Lehetséges-e olyan megoldás, hogy a lakásért kapott pénzt anyu valamilyen módon rámruházza és így vásárolunk 50-50 %-os tulajdonrésszel a férjemmel együtt egy lakást. Milyen lehetőségek vannak erre nézve, milyenek az anyagi vonzatai (pl. adózás, ügyvéd)? Tudom, hogy így anyagiasnak tűnök, de megvan az oka amiért azt szeretném, ha nyoma lenne, hogy azt a pénzt én kaptam. Egyrészt - bár jól megvagyunk - a válási statisztikákat nézve, ki tudja, mi lesz 10-15 év múlva és nem akarok majd egy esetleges váláskor olyan pénzen pereskedni, amit anyuéktól kaptam. Másrészt, az esküvőnkön nagyon megbántott a párom családja, ugyanis nászajándékba kapott a férjem egy számlát, amire az apja meg az anyja havonta befizetnek a részére X összeget. Mivel a férjem nevére szól, nekem semmi közöm sincs ahhoz az összeghez. Ez azóta is tüske bennem.
2010. jan. 6. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs házassági szerzödésetek,, akkor teljesen mindegy, hogy milyen betétkönyv, számla kinek a nevén van, az arra kerülö pénz közös: amit a férjed nevén lévö számlára fizetnek be a szülei az is, kivéve azt az összeget, ami a házasságkötés ELÖTT már rajta volt.

HA lakást vesztek, akkor az is közös, még akkor is ha CSAK a te neveden van. Ha TE örököltél pénzt - nem anyukád által örökölt ház árának egy részéröl van szó - akkor az az összeg a TE különvagyonod, de amit ajándékba kapsz valakitöl, az már közös.

2010. jan. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy ügyvédet.Tudok olyan esetről,amikor a szülőtől kapott pénz nem számított közös vagyonnak.Ennek megvan a jogi formája.Ha anyukád nem adna neked pénzt,hanem a halála után te örökölnéd a házat,az sem lenne közös vagyon.Mindenképpen érdeklődj utána.
2010. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel anyukád örökölte a lakást, ezért gondolom ő is adja el, de ez után neki adóznia kell, kivéve, ha ebből az összegből vesz egy másik lakást.. (ezen felül természetesen vannak még más költségek, de nem tudom pontosan)

Így a lakás anyukád nevén lesz..

2010. jan. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem számít, hogy kinek a nevére kerül a ház (a férjedére vagy a tiédre), osztoznotok kell rajta, mert házasság alatt szerzett vagyon. Ha a férjednek semmi köze sincs hozzá, akkor is a fele neki járna. Számtalan ilyen esetet láttam már. Olyan meg nincs, hogy semmi közöd nincs ahhoz az összeghez, ami a férjed nevén van. Az a tiéd is és egyébként meg lehetne változtatni, hogy kettőtök nevén legyen és te is hozzá tudj férni. Ha ez tüske benned, akkor ne tartsd magadban, mert egyszer csak ki fog törni belőled és az sokkal rosszabb lesz.
2010. jan. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!