Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes ilyen nővel közös...

Érdemes ilyen nővel közös jövőt tervezni? Van egy hiperaktív kisfia.

Figyelt kérdés
Én ezt csak nemrég tudtam meg,mennyiben befolyásolja ez a családi életet? Nekem még nem volt gyerekem, nem is nagyon értek hozzájuk. Biztosan nehéz kezdés lesz, érdemes belevágni?
2011. aug. 19. 00:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
64%

milyen hülye kérdés ez?

szereted a nőt? ha igen akkor tervezz vele közös jövőt!

a gyerek meg általában kinövi a hiperaktivitást.

2011. aug. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Egyszer neked is lesz gyereked, ha hiperaktív lesz, mi lesz? :) Ne ez döntsön. Sokszor a gyerek nem is hiperaktív, hanem kíváncsi. Tök jó haverok lehettek, tanítgathatod focizni, amíg anyukája főz, elviheted fagyizni, ő egy kis ember akivel ha jól kijössz, csak nyersz egy kis fickót, mint új családtagot. Nincs ezzel baj, ha jófej a gyerkőc és te is nyitott vagy arra, hogy megbarátkozz egy gyerekkel.
2011. aug. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

nyomj a gyereke 3 tonna nyugtatót :)

de ha igazán szereted a csaj,ez nem akadály !!

2011. aug. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Hát ha ez akadály lehet neked, akkor nem :)
2011. aug. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Tudom alpárian fog hanzani amit írok,egy ismerősöm mondta anno,és egyet kell vele értsek:

Más f.szát nézegetni,más gyerekét felnevelni az nem az amit egy igazi férfiember kíván magának.


Egy másik ismerős,beleesett ebbe a cspdába,annyira szerelmes volt a nőbe,hogy elvette feleségül a kicsi gyerekkel,előtte megbeszélték hogy közösen nevelik fel.Ebből a közösen nevelik fel-ből az lett,hogy mindent az ismerősöm fizet,hitelt,rezsit,iskoláztatást,ruházkodást,kaját,stb. és a nő egyáltalán még azt sem engedi,hogy azért rászóljon ha a lakásban széthagyja a szemetét magaután.Persze elválni nem akarnak,mert amikor ismerős menne,válna a csaj a p.inával visszazsarolja.

No kérem,van ilyen eset is.

De hallottam ennek az ellenkezőjét is,szintén ismerős,elvette feleségül a két gyerekes elvált nőt és a mai napig boldogok. Csak ez a ritkábbik.

Ha szereted,élj vele együtt és nem számít a hiperaktív gyerek.De ezerszer gondold át,elveszed e,mert onnantól keményebb a dolog.

2011. aug. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

A hiperaktivitásnak sok formája és különböző mértékei vannak,de tizenéves korára általában kinövik. Legtöbbször valójában nem is arról van szó, hogy hiperaktív a gyerek, hanem, hogy rosszul nevelték, de ha már találkoztál a kisfiúval ezt te is könnyen megállapíthatod, hogy mi hiszti vagy mi a hiperaktivitás, nem kell ehhez szakértőnek lenni.


A hiperaktív gyerekekről azt kell tudni, hogy huzamosabb ideig nem tudnak egy dologra koncentrálni, lehet hogy úgy lehet lekötni őket hogy egyszerre több dologra kell figyelnie és ez legtöbbször jó megoldás, persze elég nagy mozgás igényük is van de ha valaki elviszi heti 2- 3 alkalommal valamilyen edzésre az már teljesen jól levezeti az energiáit, főleg ha olyan amit szeret. Ha papírja is van a kisfiúnak a hiperaktívságról (vagyis hogy egy szakértő is megnézte és nem csak az anyuka mondja ezt az elkényeztetett kisgyerekre) akkor annyi kiváltságot kap pl iskolában hogy ha nagyon nem bírja akkor órákon felállhat és sétálhat a padok között de alapvetően úgy kezelik mint egy normális gyereket.

2011. aug. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos nem tudok jó tanácsot adni, de ezt neked kell mérlegelned és eldöntened. Ha szereted a nőt, sokkal többet elviselsz a kedvéért és ez így van rendjén, illetve ha őt boldoggá teszed, az neked is boldogság. De nem szabad elfelejteni, hogy mind a kapcsolatotokra, mind a kisfiúra rossz hatással lehet az, ha te nem bírod őt "elviselni". Ha ódzkodsz a gyerekektől, vagy iszonnyal tölt el a gondolat, hogy meg kell oszd a barátnőd a kisfiával, pláne ha az fokozottan igényli a figyelmét.


De szeretnék egy saját példával jönni, persze nem igazán fog hasonlítani. 13 éves korom óta kvázi függetlenül éltem, mert a szüleim elváltak, én apámmal költöztem. Azonban neki volt egy barátnője két kicsi gyerekkel, összeköltözésről nem lehetett szó, egy ideig a gyerekek miatt, majd azért, mert engem nem akartak annak kitenni, hogy össze kelljen velük költözni. De azért apám csak akarta, a 7 napból (és éjszakából) 5-öt ott töltött, kb. egyedül éltem.

Aztán amikor 17 éves lettem, összeköltöztünk. A kisebbik öcsém hiperaktív. Igaz nem volt már annyira kicsi ( 8éves volt akkor), de vele mindig is sokkal közelebbi kapcsolatban voltam. Egyszerűen könnyebb volt vele kapcsolatot teremteni, nyitottabb volt, érdeklődő, ma már olyanok vagyunk, mint a testvérek, tényleg nagyon jó a kapcsolatunk. Bár én nem bántam, hogy játszani, foglalkozni kellett vele, mert élveztem azt, ahogy látom fejlődni, okosodni stb. Én egyáltalán nem bánom, hogy hiperaktív, nekünk jó így.


Szóval ha csak ez a "döntő" az egyrészt rossz, másrészt emiatt ne aggódj miatta. Sokkal inkább függenek ezek olyan dolgoktól, minthogy mennyi idős a kisfiú, mit vár tőled a párod, mennyire van jelen az apuka. Érdemes lenne leülnöd a pároddal erről alaposan elbeszélgetni, mindkettőtöknek nagyon jó lenne szerintem. És kiküszöbölhetőek lennének az olyan problémák, hogy rászólhatsz, nem szólhatsz rá, fizetsz, nem fizetsz (bár ha egy háztartásban laktok, akkor ez nem lesz kérdés), megkérdezheted azt is, hogy mivel jár ez az egész, elmondhatod neki a félelmeid. Sok sikert!

2011. aug. 19. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

A barátomat megbabonázta egy csaj a pin*jával!

Fel is nevelte a két lányát.

Amikor mind a két csajnak a kezében volt a diploma,

röhögve mondták -az anyjukkal együtt- a pasinak,

hogy most már húzzon el a pics@ba, mert csak erre kellett.

Ott állt öregségére a nyomorult ember, család, lakás és minden nélkül.

Sajnos ez igaz történet!

2011. aug. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
A hiperaktivitás nem létezik.Csak az idióta tanárnénik és óvónénik mondják rá minden második gyerekre,ahelyett,hogy foglalkoznának velük.
2011. aug. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Minden kapcsolat más, ha már most problémákat keresel akkor inkább ne legyél együtt a nővel,de aki igazán szereti a másikat,az a gyerekét is szeretiSok oylan párt ismerek ahol az egyik félnek már volt gyereke és semmi kivetnivalót nem talált benne.Elfogadta,sőt a többségnek közös gyereke is lett a későbbiekben.Az hogy hiperaktív,nem jelent semmit,a legtöbb gyerek amúgy is törődésre és elfoglaltságra vágyik,szóval ne lepődj meg ha a gyerek lesz a fontosabb,de ha közös gyerketek lenne akkor is ez lenne.Szóval ha elég érett vagy hozzá akkor vágj bele,de a kérdésed alapján úgy érzem inkább várj ég pár évet mire belevágsz egy ilyen v. hasonló kapcsolatba.
2011. aug. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!