Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családot tervezni csak idősebb...

Családot tervezni csak idősebb pasival lehet?

Figyelt kérdés
22 éves múltam. Jelenleg nincsen barátom. Tudom kapni fogok lehurrogást, de 25 éves korom környékén már szeretnék babát. Eddig ilyeneken nem gondolkoztam, hogy hány éves kortól, hány éves korig "válasszak" pasit, de valaki azt mondta, hogy "Ha babát szeretnél pár éven belül, akkor csak idősebb pasikkal állj szóba" És ha megnézem az ismerőseimet, akkor akiknél már van baba, 5-10-15 év korkülönbség van. A mostani világban csak így lehet fiatalon szülni?
2010. okt. 25. 13:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha jobban belegondolok a válaszom igen, mert egy korodbeli "férfi" még javában egyetemista, vagy épp most keres munkát, stb... Ez az anyagi biztonság része. A másik meg az, hogy a korodbeli fiúk nagyobb százaléka még csak komoly barátnőt sem akar, nemhogy gyereket... Ha mégis mondjuk belemenne, lehet hogy megunná, és ott maradnál egyedül, mert ő még nem akar megállapodni... Ez persze mind előfordulhat egy idősebbnél is, de szerintem kisebb a valószínűsége.
2010. okt. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a fontos, hogy mennyire törődő, milyen az élethez, a családhoz, a gyerekekhez való hozzáállása. Az életkor csak ezek után jön.
2010. okt. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
A barátnőm 28 éves, a férje 23, a kisfiúk 14 hónapos. Az érettség nem kor kérdése. Ők 5 éve vannak együtt, 2 éve házasok.
2010. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Akadnak kivételek, de általánosságban egy huszonegynéhány éves fiú még kölyök, még nagyon nem a családalapításon jár az esze. A férfiak legtöbbje 28-30 éves kora körül kezd beérni a feladatra.
2010. okt. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én még elég fiatal vagyok, de én is nagyon szeretnék egy saját családot. Ezzel csak az a baj, hogy még nem tudnék nekik olyan anyagi hátteret biztosítani amiből meg lehetne élni. Ahhoz még tanulom kell. Mire befejezem tanulmányaimat 24 éves leszek, mint pályakezdő. Utána jöhet az álláskeresés, ami megintcsak nehézkes.

Bezzeg 20-30 évvel ezelőtt nem voltak ilyen problémák. Igaz, volt helyette más.


19/F

2010. okt. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
26 evesen most fejezem be a tanulmanyokat (egyetem+doktori). Mielott nekiallok csaladot alapitani, szeretnek nehany evig alapozni, felretenni, es onmagamnak is elni. Ha az alapok mar megvannak, akkor fogok gyereken gondolkodni, olyan 35 evesen kb. A noknek ez nehezebb, ilyen az elet.
2010. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Általában az ilyet fordítva csinálják. Először pár és aztán - ha a férfi olyan - akkor gyerek. Ebben a formában nem is merül fel az a kérdés, amit megfogalmaztál.


Ha Te már akkor a gyereket tervezed, mikor apajelölt még a fasorban sincs, valószínűleg csak egy jó nagy csalódást készítesz elő magadnak. Ezt csak tovább fokozza, ha a még ismeretlen pár/apajelölt pontos paramétereit is előre betervezed.


Egy férfi apaságra való alkalmassága nem függ az életkorától, de még az anyagi helyzetétől sem. Én is ismerek olyan párokat, akikről írtál, de olyanokat is, ahol mindketten a húszas éveik elején járnak, addig nyújtózkodnak, ameddig a takarójuk ér, gyereket vállaltak, és boldogok.


Az életet nem lehet előre aprólékosan eltervezni. Nem lehet rublikákba írni még a meg sem született gyereket, vagy a nem is létező férjet, más embereket (és saját magadat is) belekényszeríteni valami sajátos elképzelésbe. Te is, és a születendő gyermeked is boldogabb lehet, ha a gyerekvállalás egy szeretetteljes és kiegyensúlyozott párkapcsolatban történik, nem pedig csak egy ütemtervet akarsz teljesíteni.


Sok sikert és boldogságot kívánok Neked!

2010. okt. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

25 éves vagyok, a férjem 26 és az első babánkat várjuk. nem feltétlenül kor függő, de tény, hogy az ő ismeretségi körében a korosztályában még nem nagyon van baba. (férfiaknál) az enyémben is csak elvétve (a nőknél) és valóban tény, hogy általában idősebb a férjük.

de emiatt azért ne csináld azt, hogy nem jössz össze valakivel, mert túl fiatal. ha összhang van köztetek és minden adott, biztos ő is akarja majd.

2010. okt. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Olyan pasit kell keresned, aki 2-3 éven belül babát szeretne. Van ilyen 22 éves is, de tény, hogy sokkal több közülük harmincon túli.
2010. okt. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Volt az osztályunkban egy szerelmespár, az 5 éves érettségi találkozóra már megszületett a gyerekük... Pedig főiskolát végeztek mind a ketten.

Igaz, anyagi gondjaik valószínűleg nem voltak, mert a lány apja jól menő vállakozó, így még saját lakásuk is volt.

2010. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!