Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig a "pénzesebb fél" a...

Mindig a "pénzesebb fél" a dominánsabb a kapcsolatban vagy ez csak személyiségfüggő?

Figyelt kérdés
Mi a meglátásotok? Saját tapsztalat, családi körben, ismerősök körében?
2011. aug. 19. 11:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Hát miután a pénz életünk minden szegletében jelen van, szerintem igen. Nyilván ha én adom be a közösbe a legtöbbet, akkor elvárom hogy az én véleményem legyen a leginkább mérvadó, hiszen ha nem az van amit én szeretnék akkor következő alkalomkor nem adok pénzt arra amit én nem szeretnék. Kompromisszumok léteznek, de hogy olyan valamiért fizessek amit egyáltalán nem akarok, az ki van zárva nálam.
2011. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ez hülyeség.

Jöhetne akármilyen pénzes pasi, nem igen tudna felettem dominálni.

2011. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez teljesen egyéniség függő.

Az életben megszerzett tapasztalatokról meg ne is beszéljünk. Nem feltétlenül az a talpraesettebb bizonyos dolgokban, aki pénzesebb...

És bizony ilyenkor érdemes a másikra hallgatni olykor.


Amúgy persze minden kapcsolatban van domináns fél, de azt mondanám, hogy úgy az ideális, ha megvannak osztva ezek a dolgok. Amit teszem azt én tudok jobban, abban én vagyok a domináns, amit a párom, abban Ő. Különben nem fog szerintem igazán harmonikusan működni a kapcsolat.

Mivel az egyik alárendeltje lesz a másiknak, azt meg egy idő után mindenki megunja..

2011. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, h a szegényebb fél, h viseli a helyzetet, könnyen lehet kisebbségérzete a "hátrány" miatt.
2011. aug. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem feltétlenül. Én 1998-ban jöttem össze a 8,5 évvel fiatalabb lánnyal. A pénzügyi, egzisztenciális különbség nagyon nagy volt a mi családunk javára. Én mégis nagyon kényesen ügyeltem arra, hogy Ő ezt ne érzékelje. Ha az anyja nagyon hülye volt, akkor megeresztettem egy-egy sznob beszólást, de alapvetően ügyeltem arra, hogy semmiféle felsőbbrendűséget ne tanúsítsak a lány felé. Sem a kor, sem az egzisztencia miatt. Viszont ehhez két fél kell. Ő is kényesen ügyelt mindig is arra, hogy soha ne tűnjön úgy, hogy kihasználna, hogy mindent megvetetne magának vagy velem fizettetne.

De sosem akartam felette "domináns" lenni.

2011. aug. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Inkább személyiségfüggô. Plusz szerintem egy normális kapcsolatban nincs olyan, hogy totális uralom a másik felett - vannak területek, amiben inkább az egyik fél szava a kompetensebb és vannak, amiben a másiké. Ilyen pl. a gyereknevelés vagy a pénzügyek. De pénzügyben is lehet, hogy mondjuk általában az asszony dönt a bevásárlásról, arról meg hol tankoljanak, a férfi.
2011. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk a férjem a "pénzesebb", ő többet tesz a közösbe, mint én. Viszont én főzök, mosok, takarítok a napi 8 órás munkám után, amikor ő hétvégén pihen,én vasalom az ingjeit. Én úgy érzem itt kijön a kompenzáció. És a finom főztjeim meg a gondoskodásom megfizethetetlen:)
2011. aug. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
Előző vagyok. A lényeget kihagytam. Mivel többet keres, nem szólok bele, mit vehet meg vagy nem. Ha kell egy új ps3 játék, vegye meg, hiába tudom h 2x fog vele játszani utána megúnja. Ő dolgozott meg érte, s ha ez teszi boldoggá, vegye meg. Háztartással kapcsolatos dolgokban én vagyok a döntéshozó, persze mindig mindent megbeszélünk. Nem is tűrném, hogy pár tízezer forintért "kuss" legyen a nevem..
2011. aug. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

67%

Te dolgozol neki a pénzéért, ő nem csinál otthon semmit?

Végül is te kétszer annyit dolgozol, fele annyi pénzért!

2011. aug. 19. 12:26
 10/14 anonim ***** válasza:
egyértelműen személyiségfüggő.
2011. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!