Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárhatom ezt a barátnőmtől?

Elvárhatom ezt a barátnőmtől?

Figyelt kérdés

Tavaly novemberben született a fia, azóta a lakásán kívül nem találkoztunk sehol. Vagyis 2 hónapja megpróbálkoztunk egy közös ebéddel a városban, de a gyerek elkezdett hisztizni, és fél óra után menekültek haza, olyan csúnyán néztek már ránk.

Akkor mondta, h inkább nála találkozzunk a jövőben is.

Most viszont én szeretném megint kimozdítani itthonról 3 órára, hogy eljöjjön egy közös barátnőnk szülinapjára, de gyerek nélkül, mert csak úgy tudnánk beszélgetni 3 mondatnál többet.

Szerintetek ennyi időre ráhagyhatja az apjára egy 8 hónapos gyereket?


Én több mint 10 évvel fiatalabb vagyok a barátnőmnél, távol állok a gyerekvállalástól, csak úgy gondolom, ennyi idősen már a babának meg az anyának se árt, ha el tudnak lenni egymás nélkül pár órát. Tapasztalatok? :)


Köszönöm


2011. aug. 19. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%

Nem várhatod el. Semmi hasonlót nem lehet elvárni, azt tesz, amit jónak lát. El tudja dönteni, hogy mit akar csinálni.

De javasolhatod neki ezt a megoldást.

2011. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Nekem még nincs gyerekem, de ha lesz, akkor biztos rá fogom hagyni az apukájára is, vagy anyukámra néha-néha.

Mindenben a gyerekhez fogok alkalmazkodni, de ugyanakkor mindenkinek kell néha néha egy kis pihenő.

Persze ha lesz gyerekem lehet máshogy fogom gondolni, de most még így érzem :D

2011. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Ennyi időre nyugodtan lehet az apjával a gyerek, egyébként is jót tesz neki. Mármint az anyának is gyereknek is. Van, aki tudatosan nevel így.
2011. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
És még annyit hozzátennék, hogy anyukám a legjobb anya, de mi sokat voltunk az édesanyjánál, már egészen kicsinek is...azok az emlékek maradtak meg a legjobban.
2011. aug. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
hát persze hogy mondhatod neki. nem jó az ha ennyire össze vannak nőve. azért nem olyan icipici már az a gyerek h az apára ne lehetne bízni. próbáljátok úgy szervezni az odamenetelt mikor a gyereke alszik és akkor az apának már semmi dolga nem lesz vele :D
2011. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

Nem várhatod el.Csak azért h trécselni tudjatok passzolja le a gyereket?Mindent meg lehet oldani gyerekkel is,csak akarni kell.


és még bárki itélkezne felettem:11 hónapos a fiam,sosem volt segítségem a páromon kívül,de ő is éjjel-nappal dolgozik.Pici baba kora óta viszem mindig mindenhova magammal.Pedig ő sem egy türelmes tipus,de mindig sikerült megoldanom.

2011. aug. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Miből gondolod hogy szeretne kimozdulni gyerek nélkül?beszélgetetek már erről?


Amugy ha ezt szerenéd elérni hogy elhivod a szülinapra ne igy tálald a dolgot mert tuti kibukik.

2011. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos?? Miért ne lehetne az apjára hagyni? Soha nem megy sehová gyerek nélkül? Komolyan? Fodrászhoz sem? Orvoshoz sem??

Itt az ideje a kimozdulásnak, még mielőtt befordul. A gyerek az élet része nem pedig kisisten, akitől függ a család, az anya meg nem rabszolga. Mikor kicsik voltak a gyerekek, anyám fél délutánra bevállalta őket havonta, hogy a férjemmel el tudjunk menni valahová. Most sem nagyok, 15 hós és 3 évesek, de könyörgöm, azért egy anyának is lehet magánélete pár órára 8 hónap után, nem?

2011. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy szeretne-e, mert ezt konkrétan nem mondta, de józan ésszel úgy gondolom, minden normális ember szeretne 8 hónap után 3 óra kimenőt a barátaival.


Vagy:


Legyen úgy nevelve a gyerek, hogy képes elaludni ismeretlen helyen is. Pl az étteremben is aludnia kellett volna, de nem tudott elaludni, az anyja mondta, hogy hazáig ordított, amíg be nem rakta a kiságyába.

Szóval ha ellenne a gyerek a vendégségben is, az lenne a legjobb, de sajnos nincs, mivel egyáltalán nem lett semmiféle jövés-menéshez hozzászoktatva.


Igazából, tudom, hogy nincsen jogom igazából ilyet kérni tőlem, talán rosszul fogalmaztam, és lehet ő is rosszul érezné magát, ha ezt kérném.


Régen nagyon jó barátnőm volt, rengeteg közös dolgunk volt. Persze, megszületett a baba, minden megváltozott,és annak ellenére, hogy a világ végén lakik, én rendszeresen látogatom őket, imádok babázni is. Szóval nem arról van szó, hogy én nem szeretem a gyereket.

2011. aug. 19. 14:04
 10/12 anonim ***** válasza:
nyugodtan ráhagyhatod,én a vizsgáim miatt 6 hetesen is ráhagytam 6 órára nem volt más lehetőségem,sőt hetente egyszer mikor már este alszik akkor valamelyik mama vigyáz rá elmegyünk a férjemmel kicsit 2-3 órára most 4 hónapos,nem lesz semmi baja,szüksége van a szülének egy kis kikapcsolódásra kérd meg,nyugodtan
2011. aug. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!