Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen helyzetb...

Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Törődjek bele?

Figyelt kérdés
Tudom, sok emberrel előfordul, volt már valami ilyesmi velem is, de ez most más és fontosabb. A barátnőm, amióta van barátja, egyáltalán nem foglalkozik senki mással, így hát velem sem. Egész nyáron alig beszélünk, a találkozást már ne is mondjam. Egyrészt persze megértem, és nem is akarok veszekedni vele emiatt, de szerintem annyi ember beleesik ebbe a hibába, hogy hihetetlen..és nem hiszem,hogy nem lehetne legalább néha időt szánni a barátokra is. Mindjárt itt a suli, és nem tudom mi lesz, mert máskor folyton együtt voltunk, most persze azt mondja hogy úgy is lesz, de ahogy elnézem a helyzetet, nem nagyon hiszem. Már szóltam is neki egyszer (finoman!), hogy egy kicsit többet is lehetnénk együtt, de persze megsértődött. Most akkor mit tegyek? Nézzem ezt végig, amíg meg nem unja?
2011. aug. 19. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Hugicámnak pont ezért ment tönkre a barátsága a legjobb barátnőjével. :( El kell fogadni hogy a párjával akar lenni sokat, de persze azért kellene hogy legyen benne igény a barátok iránt is.


Esetleg azt tudom javasolni hogy menjetek el úgy többször is hogy hozza a barátját, meg te is viszel még magaddal barátnőt vagy valaki mást a baráti társaságból, és akkor nem érzi azt hogy választani kell hogy a párjával vagy a barátnőivel töltse az időt.


Néha lehet csinálni persze csakcsajos programokat, szerintem a pasi nem sértődik meg, hiszen biztos neki is vannak programjai a haverokkal. Olyan időre kell ezt időzíteni (meg lehet beszélni a sráccal is ha kell) amikor a fiú is a haverjaival lófrál és akkor ti is elmehettek valahová.


Meg lehet oldani ezt, csak okosan. :)

2011. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha ő sem foglalkozik veled neked sem érdemes rá különösebben időt vagy figyelmet áldozni. Ha igazi barátok lennétek, nem ez lenne, ezek szerint neki eddig voltál jó és fontosabb egy hapsi. Lehet ha majd szakítanak megint többet fog veled foglalkozni mert kell majd valaki akinek elmondhatja a bajait.
2011. aug. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

> Törődjek bele?

Igen.

2011. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Én is így voltam. Összejöttük és baromira nem érdekeltek a barátnők. Elmúltak azok az idők.

Szerintem pasiz be és szervezzetek 4 fős programokat.

2011. aug. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet mit tenni.

Az én barátnőmnek 8 lassan 9 éve van barátja.

Azóta leépítette minden emberi kapcsolatát. Az anyukája kért meg illetve a testvére, hogy csináljak valamit, menjek el hozzájuk stb, de nem tudok mit tenni, mert állandóan a barátjával van, évente lök 2 smst. Rajtam kívül nincs senkije, de már én sem igen mondom, hogy barátok vagyunk. Jóformán 1 éve nem beszéltünk. Nem járnak emberek közé és semmi. Az iskolából is kiiratkozott, azt sem csinálja.


Most ezek után én mit tegyek?? Várok és ha megjön az esze visszafogadom, de addig nem vagyok hajlandó többet keresni.

2011. aug. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A barátnőm is ezt csinálta, én elfogadtam és rendeződött a helyzet, nagyrészt azért, mert amikor végre ráért, én rögtön ugrottam, mert nekem nem volt pasim. Volt olyan, hogy a talin hagyott faképnél, mert ugrasztotta a pasija, vagy az utolsó pillanatban mondta le a programot, de én megértettem, hogy neki ez fontos.


Már 5 éve együtt volt a pasijával, amikor nekem is lett párom, és már nem tudtam állandó készenlétben állni, hogy akkor talizzunk, amikor az ő pasija nem ér rá. Emelett állást kellett váltanom és nagyon sokat dolgozni az első 2 hónapban. Egyre ritkábban válaszolt a leveleimre, és mikor rákérdeztem, hogy haragszik-e, akkor közölte, hogy igen, mert elhanyagoltam.

Én nem így látom, azt gondolom, megérdemeltem volna a türelmét, ahogy én is türelmes voltam, és nem megsértődnie kellett volna, hanem lelkileg mellettem állnia, mikor az új állásomban nagy kihívások és stressz ért. Mikor ezt megmondtam neki, onnatól fogva nem állt szóba velem, 10 év barátság után.

2011. aug. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Első: Igazából ez sem kivitelezhető, vagyis az lenne persze, de igazából még csak nem is találkoztam a barátjával, soha. Még odáig sem jutottunk el...

Na de most tegyük fel hogy hagyom ezt az egészet, és oké, legyél vele. Viszont majd ha egyszer szakítanának, vagy hirtelen eszébe jutna, hogy létezem, akkor hogy viselkedjek? Most komolyan csináljak úgy, mintha semmi sem történt volna? Ez így megy?

2011. aug. 19. 12:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Amíg körülveszi a lila köd, nem tudsz tenni semmit. Esetleg mondhatnád neki, hogy ideje lenne bemutatni a barátját. Ez jó alkalom, hogy együtt elmenjetek valahova.
2011. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szard le...

ha majd ő akar valamit hogy ez meg az van akkor is és akkor érezni fogja máskor hátha másképp csinálja

hallod nekünk is volt ilyen barátnőmmel

de és a barátja akkor nem a legjobb fajtábol volt ezt neki meg is mondtam az elején utána a srác mindig mindenben kompenzálni akart engem /mert féltékeny volt/ persze szakitottak majd addig engem a csaj leszart mert hát ott van neki a srác

utána meg is kapta vissza hogy most nem jo most ez van meg az

főleg azért mert volt rá példa hogy megigérte és mégse és ez zavart egyiiába mondtam nekiknek a legjobban másiknak meg az mikor ott volt hogy inkáb külön külön legyen velünk

2011. aug. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!