Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Cserben hagy! Ő iszik és...

Cserben hagy! Ő iszik és leteszi a gondot. Mi lesz így?

Figyelt kérdés

A férjem alkoholproblémákkal küzd, nem iszik állandó jelleggel, de amikor nekiáll, akkor egy ideig nem lehet mit kezdeni vele. Idén nyáron minden rendben volt eddig, egy kortyot sem ivott. Két viszonylag közeli személy esküvőjén is voltunk, valahogy sikerült összehozni az ajándékba szánt összeget.


Most hétvégén lesz a kishúgom esküvője, és hadd ne mondjam, hogy másfél héttel ezelőtt a férjem a piával kézenfogva kivonult a forgalomból. Jelenleg ő az egyetlen a kereső a családban, így az a kevés pénz lett volna minden reményünk, amit a két hét alatt összeszed. Nem sok, de a húgomék tudják, hogy nem állunk valami fényesen. Nos, ő ivásba menekült és itthagyott engem a fejfájással, hogy honnan szerezzek pénzt. Ha később adok majd nekik esküvői ajándék gyanánt megértik, de nekem olyan rosszul esik, hogy két nem túl közeli párnak tudtunk adni és a saját húgomnak nem.


Volt még valaki így? Annyira idegesítő, hogy ő alkoholba merül, aztán tojik magasról a világra...


2011. aug. 19. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
alkoholistától elválni kell, nem idegeskedni
2011. aug. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nincs húgom ,ezért nem voltam még ilyen helyzetben...

de komolyra fordítva a szót: VÁLJ EL!

2011. aug. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Két nagy pofon kéne a férjednek, és a helyedben széttörtem volna a hátán az üveget, amit megláttam a kezében. Ebből talán tanulna - hozzá kell tenni, hogy az alkoholizmusnál jobban semmit nem gyűlölök a világon, és az ebben "szenvedő" embereket gyávának és undorítónak tartom.
2011. aug. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért hagyod???

Jó így neked ez az élet????

Ki tud rajtad kívül változtatni a saját életeden???

Mindig megalkudva akarsz élni???

Hány évesen akarod magadat szembesíteni azzal hogy totál elcseszed az életed egy ilyen ember mellett, pedig lehetnél boldog is????

2011. aug. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem alkohol nélkül is kivonul a problémák elől.


Egyébként könnyű mondani, h válj el, nem olyan egyszerű az...

2011. aug. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudod ez még nem akkora probléma, de már az ivásba menekül, mi lesz, ha tényleg baj lesz.Menekülj, mert neked nem lesz vele jó életed. Keress munkát, állj talpra és találsz egy megbízható társat.
2011. aug. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A húgod esküvőjére annyit adj, amennyit magatok meghúzása nélkül meg tudsz engedni. Nem szabad, hogy egy esküvő anyagilag lehúzzon egy családot. Tesód sem várja biztosan el tőled, hogy kölcsönből add pl a nászajándékot. Én adnék valamennyit amennyit tudok, ha ezt kevésnek gondolod akkor még egy kártyát, hogy még meglepetés érkezik majd pl. finoman viccesen megfogalmazva.

Párod hogy menekül valami miatt, mutatja, hogy segítségre van szüksége neki is. Könnyű mondani, hogy váljon el, stb. Nem lehet ilyen könnyen felrúgni családokat. Beszélni kell.

2011. aug. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az esküvőre jelenleg sajnos 0 forint áll rendelkezésünkre, és ezt szó szerint értem :(
2011. aug. 19. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!