Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halálfélelem. Te ismered?...

Halálfélelem. Te ismered? Szoktál félni a haláltól, volt már súlyos halálfélelmed?

Figyelt kérdés
Mostanában sokszor előfordul, hogy nagyon súlyos halálfélelmek gyötörnek. Éjjelente rémálmaim vannak, felriadok, arra ébredek, hogy ülök az ágyban, reszketek, folyik rólam víz, nem kapok levegőt. Van itt valaki, akinek voltak vagy vannak hasonló élményei? Mit tesz vagy tett azért, hogy elmúljon?
2011. aug. 19. 20:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

nem félek a haláltól. a sorsomat nem kerülhetem el.


a veszélyérzetem is elég alacsony, sokszor voltam már rázós helyzetben, de sosem aggódtam magam miatt. lehet, hogy pont ez mentett meg a rossztól. nem gondoltam rá.

2011. aug. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki írta közületek, hogy gyermekkorában volt, annak hogyan sikerült leküzdenie???

Most mi is ezzel küzdünk a 9 éves kislányommal. Szorít a mellkasa, szédül stb., már sehová nem mer elmenni nélkülünk. Nagyon szeretnénk neki segíteni.

2011. aug. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
akkor irány egy pszichológus vagy pszichiáter, az ilyesmire nincsenek házi praktikák. bár hallottam olyat, hogy 'kinőtte' valaki.
2011. aug. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Jézus akkor azt mondta neki: Én vagyok a 302. oldal feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is, él; és aki él, és hisz énbennem, az nem hal meg soha. Hiszed-e ezt?” (Ján.11,25-26.)


"Mert nékem az élet Krisztus, és a meghalás nyereség."


Jézus: "Én vagyok a feltámadás és az élet. Aki hisz bennem, ha meghal is él"


"Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál."

2011. aug. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
2011. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én pánikbeteg vagyok. Stresszhelyzetben jön elő, vagy hirtelen tör rám, de olyankor nem kapok levegőt. Leizzadok, szédülök és közben az van bennem, hogy mindjárt megfulladok. Szerencsére nincsenek rémálmaim, nagyon jó alvó vagyok, igazából elaludni a nehéz, mert ha fekszem, sokkal rosszabb a helyzet.

Elmentem orvoshoz pár hónappal ezelőtt. Sokat nem tudott tenni, felírt egy nyugtatót, amit elalvás előtt kellett bevennem. Nagyon jó volt, mert hamar elaludtam tőle (mellette koffein tartalmú kávé fogyasztása erősen nem ajánlott), viszont vigyázni kell vele mert nagyon rá lehet szokni. Én nem ajánlom neked a pszichiátert. Az elmúlt két hetet kórházban töltöttem valamilyen ismeretlen betegség miatt, és nagyon kijött a pánikbetegségem. Ott mondta az egyik nővér, hogy inkább pszichológus, mint pszichiáter. Az utóbbi meg se hallgat rendesen, csak felír pár bogyót, amivel nem jutsz előrébb. Inkább fordulj pszichológushoz (én is terveztem ezt tenni), igaz, hogy nem olcsó, de ha ettől jobban leszel, akkor szerintem megéri.

2011. aug. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Valamire figyelmeztet, hogy nem vagy jól mostanában. Szakemberrel próbáld megkeresni a félelmed OKÁT. Én a pszichológust ajánlom, (pszichiáterhez ne menj, mmert csak felír egy gyógyszert, ami elnyomja a tüneteket, de az okot, amiért a halálfélelem jelentkezik, azt nem oldja meg) én is járok, bár én pánikos voltam, és akkor jelentkezett, előtte nem tudtam, hogy milyen szörnyű :(

A többieknek üzenem, hogy a halálfélelem egy érzés, nem pedig egy gondolat, hogy ó mi lesz ha meghalok, hanem azt érzed, hogy a következő másodpercben tényleg meghalsz.

2011. aug. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
namost, a legjobb sztem a pszichológus-pszichiáter kombinációja. az egyik a lelkizés, másik a gyógyszerek miatt
2011. aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!