Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a halálfélelem ellen?

Mit tegyek a halálfélelem ellen?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok kb fél éve és mostmár lassan 10 éve kényszerbeteg.

A legújjabb félelmem a kényszerben hogy nem élem meg lehet a holnapot.

Teljesen egészséges vagyok testileg, de folyton félek lefeküdni már 21 éves leszek kb másfél hónap múlva és elég komoly felfogású. Nem tudom mit csináljak és tanácstalan vagyok. Néha annyira kiborulok hogy nyugtatót kell bevennem az éjszaka közepén meg az egész testemben elkezdek remegni.


2011. okt. 9. 19:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nem kezelteted magad? Egyébként miért félsz a haláltól?
2011. okt. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem kezeltetem magam bár holnap az első lesz hogy felhívok egy két pszichológust és minnél hamarabb elmegyek hozzá. És azért félek a haláltól mert nem hiszek benne hogy bármi is van utána.
2011. okt. 9. 19:15
 3/22 anonim válasza:
mégis mitől félsz? Hogy éjjel 100km/h-val belehajt egy kamion a házatokba, átront a falon és egyenesen az ágyadon gázol át? Már nem csak szurkálódásból, tényleg érdekel hogy mitől félsz
2011. okt. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért félsz a haláltól. Egyszer úgy is meg kell halnod, mint mindenki másnak is. Ez az élet rendje. Amit eszel, az is meghalt azért, hogy te élhess. Neked is meg kell halnod, hogy ne boruljon fel az élet rendje.

Eltudnád te képzelni, hogy milyen lenne most a világ, ha aki valaha is élt, sosem halt volna meg? Kész káosz lenne nem?


21 évesen elég fiatal vagy még hidd el, meghalni valószínű csak akkor halhatsz, ha rossz társaságba keveredsz, drogozol, cigizel, sok alkoholt iszol, elhízol. Vagy van valamilyen súlyos betegséged (ami remélem nincs)

De amint említetted makk egészséges vagy, nincs mitől félned.

Ne aggódj a haláltól, várhat még magára, ha majd itt az ideje akkor el is fog jönni, de ne izgulj emiatt.

2011. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

attól félek hogy nem ébredek fel többet

és attól hogyha sem,mi bajom sincsen tulajdon képpen attól még beképzelhetem magamnak a halált

2011. okt. 9. 19:18
 6/22 A kérdező kommentje:

19:18

köszönöm és tudom hogy ez az élet rendje de még sokáig akarok élni

férjhez menni

látni a gyerekemet felnőni segíteni nekik háztartást vezetni

azt hogy a karomban tarthassam az unokám stb

és nem drogozok nem iszok és nem dohányzok

2011. okt. 9. 19:21
 7/22 anonim ***** válasza:
Kezeltesd magad minél előbb! Viszont ha úgy gondolod, hogy a halál után semmi sincs, nem kell félned tőle.
2011. okt. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
szerintem egyébként még mindig jobb állapot mint a halálvágy.
2011. okt. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

tudod: az a nem normális, ha valaki nem fél a haláltól..

De el kell fogadni, bele kell törődni abba, hogy "nem tudjuk az órát, a percet". Szentek életében olvashatjuk a krónikákban: szóltak: most fognak "átlépni"

Egész életen át készültek erre.

A bibliában - úgy mondják 365 x szerepel, valamilyen formában: Ne féljetek! Jézus maga ezt nagyon sokszor mondta.

Az ősi népi bölcsesség az estéli imádságokban figyelt erre: heroikusan szembe akart nézni (és még tudott) a halállal...

A legtöbb esti imádságban, kéri az ember: Istenem , óvj meg a hirtelen haláltól.

Miért?

mert tudatosan, ÉBEREN szembe akart nézni. tehát pont nem elbódítani vesgyszerekkel..És ez a heroikus emberi hozzáállás védte meg a halálos félelemtől.

egy csángó esti ima (Erdélyi Zsuzsanna gyűjtése)

http://www.youtube.com/watch?v=Jcp_dFLhEMU

a szöveg alatta.


utolsó vsz. egy másik szintén Erdélyi Zs.gyűjtésben, (Lovász Iréntől így tanultuk):


Vessünk számot hát édes Istenem

Hogy lelkemet ne kelljen féltenem

Ha megtartasz holnapi napodra

Nem fordítom azt megbántásodra.


(ha gondolod, írj, üdv:anonimanna)

2011. okt. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

anonimanna: tetszik az esti ima amit beírtál köszönöm szépen

2011. okt. 9. 19:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!