Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék azért, hogy a...

Mit tehetnék azért, hogy a szüleimet meggyőzzem, nem vagyok már kisgyerek? 26/N

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
26 évesen mért kéne ezt magyarázni?
2011. aug. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy megkérdezed, Anya, neked nem tűnt fel, hogy nem vagyok már gyerek! De ezt mérgesen és határozottan, valahogy úgy hogy érezze kicsit hülyének nézed őt.
2011. aug. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha még mindig nem esett le nekik, elkéstél :)

Na jó, viccet félretéve, a szülőknek mindig kisgyerek maradsz. Nekem már saját gyerekem van, de mégis néha utasítanak hogy mit hogyan csináljak vele :))) De tőlük elfogadom, összeszorítom a fogam és kész, ismerem őket, változni nem fognak, és én így szeretem őket, ettől még jó a kapcsolatunk :)


Szintén 26 N, egy éve anyuka

2011. aug. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem tudtad, akkor már mindig a kislányuk maradsz...
2011. aug. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ülj le velük, mondd el nekik, hogy már felnőtt vagy, nem gyerek, tudsz felelősséget vállalni a tetteidért, tudsz tanulni a magad hibáiból, el tudod tartani magad, tanácsokat elfogadsz tőlük, de kioktatást nem.
2011. aug. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
kedves harmadik!! igen en is igy goondolom, h mindig a kislanyuk fogok maradni... DE! fel eve visszakoltoztem hozzajuk, mert zurosen alakultak a dolgaim, most nem akarjak "megengedni", hogy elkoltozzek :/ nem mintha ebbe beleszólhatnának, hisz 17 éves korom óta nem velük élek, igaz sokat segítettek.! A másik meg, édesapukám kijelentette, ha éjfélre nem vagyok itthon, nem enged többet be :/ nem tom ezt hogy kezelni...
2011. aug. 21. 23:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatod viccesen is. Fond a hajad copfokba, tegyél masnit is, vegyél fel valami buta gyerekruhát, és játszd meg a nyafogó bébit. Aztán persze nevethettek egy jót, és nem is kell sokat magyarázni.

Azután felöltözöl felnőttnek, és attól fogva felnőttként viselkedsz. Pl.nem kérdezed meg, hogy mit tegyél, hova menjél, csak elsmész. Esetleg mondhatod: "mentem, majd jövök", "holnap elutazom egy hétre Zalaakármibe"... szóval a te fellépéseden fog múlni a dolog.Le kell válnod...

2011. aug. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

mi az, h nem enged be? csak van kulcsod ahhoz a lakáshoz, ahol élsz...


ezt harcold le velük, vagy költözz el, mert ez nem normális.

2011. aug. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek.

Apukámmal nincs problémám, de anyukámmal egyszerűen nem értek szót. Ha mondjuk annyit mondok, ne mosogasson el, előbb nézze végig velünk a filmet, máris letámad, hogy milyen jogon utasítgatom én őt, hiszen én csak a gyerek vagyok. Vagy ha apukámmal beszélgetnek vmiről, ami a háztartást érinti (milyen porszívót vegyünk, de ez csak egy példa), és egy fél mondatot hozzáteszek, akkor is gyakorlatilag kiabál, hogy ne szóljak bele. Ha pedig visszakérdezek, hogy ugyan miért ne szólhatnék bele, felnőtt ember vagyok, és ráadásul a családhoz tartozok - akkor meg azt kapom, hogy hogy képzelem, hogy így beszélek az anyámmal...

Egy megoldás van csak, amit előttem is írtak: el kell költözni. Amikor nem itthon lakom, teljesen megváltozik a kapcsolatom az anyámmal.

2011. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudjátok hány huszonévesnek nics saját kulcsa?elkell költözni,vagy szépen közölni hiogy 26 vagy a te életed és nem az övék,ha kidobnak legalább látod,hogy ennyit jelentesz nekik,csak adig kellesz mig bábú vagy,és legalább ujra élhetnéd az életed,gondolom pasid se lehet.Gáz.
2011. aug. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!