Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék azért, hogy a...

Mit tehetnék azért, hogy a szüleimet meggyőzzem, nem vagyok már kisgyerek?

Figyelt kérdés
A szüleim mindig utánam koslatnak és még azt is elolvassák, hogy mit beszélgetek a chaten a barátaimmal, barátnőimmel. Úgy kezelnek, mint egy gyereket, aki most tanul járni. S akkor az úgymond, szerelmi ügyeimről faggatnak, persze nincs mit elmondjak nekik, mert azt sem engedik, hogy egy fiú megöleljen, vagy ilyesmi. Tudom, hogy féltenek, de azért ez már túlzás, szerintem....
2011. aug. 17. 21:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. aug. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
14, de légyszives ne kérdezz. válaszokat várok. és hogy tudd én nem akarlak provokálni, meg ilyenek.
2011. aug. 17. 21:41
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj volt megkérdeznem, mert nem mindegy, hogy egy 10, vagy egy 20 éves lánnyal csinálják ezt a szüleid.

A 13-15 éves kor pont az, amikor a gyerekek azt hiszik, hogy felnőttek, pedig nagyon nem azok.

Még szép, hogy utána járnak a dolgaidnak és faggatnak. Ez a szülők dolga.

Én 10 éves voltam mikor elvesztettem a szüleimet egy autóbalesetben. Mit nem adtam volna azért, ha 14 évesen engem maceráltak volna úgy, mint téged... De nekem nem adta meg az élet azt a lehetőséget, hogy a szüleim óvjanak.

Szóval gondold át még egyszer. Ha 4 év múlva is ilyenek lesznek, akkor már jogosan írhatsz ide.

2011. aug. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
mert még nagyon gyerek vagy!
2011. aug. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért csinálják ezt,mert gyerek vagy,aki kortársaihoz hasonlóan a neten (chat,MSN,Facebook)él,és fogalma sincs róla,hogy mennyire veszélyes is lehet.

Féltenek,és légy hálás érte,hiszen ennyire szeretnek,de ezt igazából úgyis csak akkor érted meg,ha a te lányod lesz ennyi idős,és egy fiú ölelgetni akarja.

2011. aug. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Hát ha nem is kisgyerek,de még gyerek vagy és én értem a szüleidet.Ez a legkényesebb időszaka egy gyereknek,most a legbefolyásolhatóbb,idegenek álltal.Tehát a szüleidet csak tisztelni tudom ezért,hogy odafigyelnek rád! Ne panaszkodj,örülj neki hogy nem a leszarom a gyerekem típusú szüleid vannak! ;)
2011. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt kérdeztem volna elsőként, hogy hány éves vagy, mert egyáltalán nem mindegy.


14 évesen nem túlzás, 18+ évesen igen.

2011. aug. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. elgondolkoztatóak.... lehet, hogy igzatok van. de elfelejtettem odaírni a kérdéshez, hogy apum mégazt sem engedi h egy rövidebbecske szoknyában elmenjek sétálni a barátnőimmel.és este 8 órára haza kell menjek. s ha valami apro veszekedes tor ki köztem és a szúleim kozott, akkor mar buntetesben vagyok.
2011. aug. 17. 22:03
 9/22 anonim ***** válasza:

Talán kissé túl féltenek a szüleid. De viseld el, mert annyi rosszat tud a felnőtt, amitől meg akarja óvni a gyerekét.

Ha nem nyilvánítod ki az ellenszenvedet, talán kissé lazítani fognak.

2011. aug. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, valóban nem vagy már kislány! Legalábbis azt már tudod, hogy valamit tenni kell azért, hogy meg tudd őket győzni!

1. Tégy olyan dolgokat meg otthon, amiket eddig nem tettél, mert az a felnőttek dolga, de te ezután magadra vállalod a háztartás általad eddig nem végzett munka egy részét.

2. Tudod, hogy minden szülő nemcsak szereti, de félti is a gyermekét, ezért vedd természetesnek, hogy 40 év múlva is a gyermekük maradsz, tehát akkor is félteni fognak, és igyekeznek minden bajtól megóvni. Örülj ennek, és szavakban is köszönd meg nekik.

3. Kérd ki a véleményüket bizonyos dolgokban, azzal bizonyítod, hogy felelősen gondolkodol az élet dolgairól, és mint ilyen, tudod, hogy aki már több mindent megélt az életben, az jó tanácsokat tud adni. Kiben bízhatnál meg legjobban, mint bennük?

Ha látják, hogy nemcsak mondani tudod, hogy nem vagy már kislány, de viselkedni, cselekedni, gondolkodni is tudsz már felnőttként, (vagy legalábbis néha-néha már sikerül), akkor majd ők is másként kezdenek kezelni.

Keresd az alkalmakat otthon a bizonyításra, és előbb-utóbb túl leszel a felnőtté válás kezdetének nehezén.

2011. aug. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!