Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már, hogy valakivel...

Volt már, hogy valakivel azért romlott meg a kapcsolatod, mert az interneten keresztül próbáltátok fenn tartani?

Figyelt kérdés

Jelen esetben arra gondolok, mikor mindkettőtöknek megfelel ez a kommunikációs csatorna, tehát nem az rontja meg, mert valaki több személyes találkozót igényelne.


Nekem volt egy régi barátnőm, akivel így elevenítettük fel a kapcsolatot, hogy elkezdtünk e-mail-ezni. Volt, hogy egy évben, ha kétszer találkoztunk, de lelkesen msn-eztünk, mail-eztünk. Viszont talán amiért nem volt hangsúly, mimika, félreértés félreértést követett, valahogy nem találtuk a közös hangot, és végül kölcsönösen megsértődtünk a másikra, így elváltak útjaink. Ezt a kapcsolatot annyira nem sajnáltam.. viszont most van egy másik barátnőm, akivel kezd elsodorni minket az élet, így „milyen jó, hogy van az internet”, de én már rémeket látok, hogy annyira nem tudunk érdemlegesen kommunikálni képernyőn keresztül, hogy ugyanaz lesz, mint az előző barátnőmmel.


Más is tapasztalta ezt, hogy az effajta kommunikáció rengeteg félreértést szül, vagy az ilyen kapcsolatok a valóságban se állták volna meg a helyüket?


2011. szept. 29. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Félreértést nem szült,de a valós kommunikáció hiányzott, így igen, szűnt meg így barátság.
2011. szept. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
pontosan jól látod a reális veszélyét, nekem általában nem a személyes találkozás hiányára megy rá (előbb) a kapcsolat, hanem a gesztusok kifacsarodására.
2011. szept. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én egyszer megismerkedtem egy táborban egy fiúval. Ott egy hét alatt nagyon jóba lettünk, olyan volt, mintha ezer éve ismernénk egymást. Utána e-maileztünk, és néha hosszan telefonáltunk. Majd egyre ritkábbak lettek a levelek, egy idő után már csak akkor találtuk egymást, mikor valami bajunk volt, jól kibeszélgettük magunkat, aztán hónapokig semmi. Majd ő érettségire készült, én akkor kezdtem a fősulit, szóval amúgy sem volt túl sok időnk, és lassan elsikkadt a dolog.

Személyesen mondjuk egyszer sem találkoztunk, pedig többször is volt róla szó. Nagyon sajnálom a dolgot, de így alakult....

Szóval csak neten nem lehet fenntartani egy baráti kapcsolatot. Ahhoz nagyon kellenek a személyes dologk is :)

2011. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én egy lánnyal voltam úgy, hogy neten remekül tudtunk kommunikálni hónapokig, de élőben aztán rájöttem, hogy nem normális...

Egyébként webkamera nem segíthet a te esetedben?

2011. szept. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

18:41, pont ezt érzem! A „régi barátnőmmel” nem vágytam több találkozóra, ő valahogy elég volt ilyen netes szinten is, mégis hihetetlen volt, hogy tudjuk ennyire félreérteni egymást. Illetve neten valahogy nem lehet finoman érzékeltetni semmit. Pl. hogy az adott téma engem untat, ha már udvariasan, (még ha röviden is) reagálok, az bátorítja, csak írja-írja tovább, ha kerek perec megmondom, hogy ezt már 50x végighallgattam, az persze túl durván, sértőn hat.


18:48, na, ez sem ritka, hogy valaki pont neten bátor, közvetlen, élőben meg „érdekes”..

Igazad lehet, hogy web kamerával ezeket el lehetne kerülni, viszont nem bírnék x ideig ülni a gép előtt és társalogni. (Mail, msn azért kötetlenebb.) Telefonálni se szeretek olyan barátnővel, akit 45 percnél hamarabb nem lehet lelőni.

2011. szept. 29. 19:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, legjobb barátnőmmel... mi már minden létezőt kipróbáltunk. Jó 10 éve levelezés, aztán net, chat, telefon, mióta Pesten élek, személyes talik. De utóbbi időben, hogy dolgozunk, mailen tartjuk a kapcsolatot. Rossz. :( Nem megy át úgy a dolog ahogy akarod, nem tudsz magyarázkodni, elfelejtünk válaszolni... hozzátartozik hogy neki nincs jó időszaka az életében, de az én munkám miatt csak ritkán tudunk találkozni. :(
2011. szept. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a legjobb barátnőm külföldre költözött. Néha levél, chat, de ami nekünk bejött hogy kb. 2 hetente (amikor dolgoztunk mindketten akkor volt hogy sajnos csak havonta) skype-on telefonálunk.

A webkamera nem jött be.

Összegyűjtjük az élményeket,panaszokat, minden fontosat, és 2-3 órát is át tudunk beszélgetni.

Figyelünk egymásra, meg magunkra is. Nekünk is volt olyan téma, amit a másik már túl sokat mondott, és már hallgatni is unalmas volt, de akkor ez így érezhető volt mert hallottuk a másik hangján hogy a pokolba kíván, így gyorsan eltereltük másfelé a beszélgetést.

Rájöttünk hogy vannak témák amikbe nagyon bele tudjuk lovalni magunkat, (pl. anyós pajtások kibeszélése :D )de mielőtt sértődés lenne, csak legyintünk egyet és najó, beszéljünk másról...

Úgy szoktuk hogy pár nappal előtte megbeszéljük, ne legyenek otthon a pasik, bekészítünk sütit, kávét, így majdnem olyan mint régen amikor egymásnál töltöttünk fél napokat. :)

2011. szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocs, a 08:31-es vagyok. a kérdésedre nem válaszoltam.

Volt egy csajszi akivel így szakadt meg a kapcsolat, ő is jó messzire ment, és megbeszéltük hogy levelezünk majd, de vele élőbe sem tudtam mit kezdeni. Idegesített, így külön örültem amikor ritkultak a levelek.

A barátnőm, akiről az előző hozzászólásban írtam, már majd 2 éve külföldön van, de eddig még nem volt semmi gond.

Szóval nem volt még hogy az internet miatt romlott volna meg a kapcsolat.

2011. szept. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!