Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megállítani ezt...

Hogyan lehet megállítani ezt a szerelmi átkot?

Figyelt kérdés

Először is kérném a moderátorokat h ne pakolják át a kérdésem a szex-szerelem kategóriába, mert koromból adódóan nem tizenévesek véleményére volnék kíváncsi.

28 éves nő vagyok, szerintem és mások szerint elég dekoratív, tanult, és elég művelt. (csak úgy megjegyzem, a történethez nincs köze:)

A problémám szűkebb értelemben, hogy állandóan nős pasikba szeretek bele, akiknek pedagógus a feleségük! Lehet furcsa elsőre, de kifejtem...

Kezdődött az egész 16 évesen, akkor szerelmes voltam nagyon egy 22 éves fiúba, plátói szinten, kiderült h menyasszonya van(ki gondolta volna?). Aztán a táncoktatómba estem bele, kiderült hogy nős, és alsósokat tanít a felesége. Aztán jött a barátnőm egyik jó barátja, szintén nős volt, felesége óvónő. Apukám munkatársa szintén nős, felesége szintén tanítónő :))

Volt még pár ilyen, de természetesen mikor kiderült h az aktuális kiszemeltek házasok, akkor le is tettem róluk, egy házasságba se rondítottam bele. Ami problémás volt, hogy nem tudtam rögtön "kiszeretni" belőlük, hanem volt hogy évekig/hónapokig epekedtem valakiért, tehát normális kapcsolatom nem nagyon volt. Aztán most már betett minden. Barátnőmmel 3 hónapja új helyen dolgozunk, egy cégnél, én középvezető vagyok, ő szintén, csak más részlegen. Egyszerre kerültük az új munkahelyre, ahol mindkettőnknek szemet szúrt egy nagyon jóképű, kb 30 éves pasi. Mivel barátnőm férjezett már, ő letett róla, és állítása szerint ennek a pasinak én tetszek. Soha nem hallottunk a családjáról, úgy viselkedik mint aki egyedülálló, 2 hónapig csak figyelgettem, 1 hónapja sikerült először beszélgetnünk. Barátnőm mondta, hogy viselkedjek kicsit kihívóbban, vagy flörtöljek, de nem tettem, annyit mondtam a barátnőmnek:" figyeld meg, hogy ez a pasi is nős, vagy legalább menyasszonya van".

Erre múlthéten sétálok be az irodájába, leteszem az aktákat az asztalára, erre ott virít egy csodálatos fénykép a feleségéről és a kisfiáról. :) Komolyan, már meg sem lepődnék, ha pedagógus lenne a neje.

Igazából nem tudom mire irányuljon a kérdésem, csak ki akartam írni magamból az egészet, mert már kezd elegem lenni az egész érzelmes hülyeségekből, olyan mintha átok ülne rajtam... Ha esetleg volna valaki, aki hasonló pechsorozatot élt meg, vagy tud valami hasznosat írni, az jól jönne.

Köszönöm.


2011. aug. 22. 13:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A kabalapasi :) történet hasonló :D
2011. aug. 22. 13:40
 12/19 anonim ***** válasza:

Ezek fura dolgok.

Én eddig 3 férfival/pasival jöttem össze hosszú távon, 3 hónapon belül meghalt a nagypapájuk.


Pedig ezt aztán én tuti nem vonzom be...

2011. aug. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nekem a nős pasik, a pedagógus feleséggel. Barátnőm elviccelte, hogy lehet nem kellett volna kemény 1 évtizedig tanulnom, hanem elég lett volna elmennem tanítónőnek. Lehet hogy pozitívabb lenne a magánéletem. :))
2011. aug. 22. 14:21
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem szerelmi átoknak hívják ezt, kedves kérdező, hanem egy nagyon csúnya komplexumnak, amelynek gyökere igen valószínűleg a kora kisgyermekkorodban van, úgy 5-6 éves kor körül.


A megállítani helyett a feloldani a jó szó - pszichiáter a legjobb megoldás, leginkább egy olyan, amelyik analitikus terápiával is dolgozik.

2011. aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
De nekem a gyerekkoromban semmi probléma nem volt. Sőt, csodás gyerekkorom volt
2011. aug. 22. 14:44
 16/19 anonim ***** válasza:
Merőben valószínűtlen, hogy valóban csodás gyermekkorod lett volna - maximum te arra akarsz emlékezni -, mert ha az lett volna, akkor ma boldog asszony volnál két gyerekkel, szerető férjjel (ha arra vágysz igazán) és eszedbe sem jutna "szerelmi átoknak" tekinteni egy nagyon ronda Ödipusz-komplexumot.
2011. aug. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Azért neveztem átoknak, mert nős férfiak tetszenek meg....

És igen, tudom h csodás gyerekkorom volt, édesanyám és édesapám 29 év után is imádják egymást, gyerekkoromban én meg mindent megkaptam. Ne haragudj, de hadd tudjam már én jobban hogy milyen gyerekkorom volt...

2011. aug. 22. 16:30
 18/19 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy csodálatos gyerekkorod volt, de igaza lehet az előzőnek. Hidd el, elég egy percnyi negatív élmény(főleg abban a korban), már az nagyon sokban befolyásolhat. Ismerek pár vegetáriánust, és mind gyerekkorban lettek azok. Egyik nap még ettek húst, a másik nap már nem, de onnantól kezdve soha többé.Pszichológus kiderítette az egyiknél, hogy beleharapott így zsírdarabba vagy olyan húsba ami nem ízlett neki és így reagált rá. Nem tudhatod, hogy belőled milyen esemény váltotta ezt ki, simán lehet, hogy a gyerekkorban volt. Viszont akkor tényleg kell egy olyan segítség aki ért is hozzá. Bár szerintem nagyobb esély van arra, hogy az első rossz tapasztalat után nagyon elkezdtél félni a rossz kapcsolatoktól és ezért vonzod őket folyamatosan. Ebben az esetben pedig ezt kéne megváltoztatni, az első negatív gondolatot. Ehhez is szakember kéne.
2011. aug. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"ismerkedésnél nem nyithatok azzal hogy egyedülálló-e"

Pedig ez egy fontos jelzés a párkapcsolati szándékodra. Nem hülyeség ilyet kérdezni, ha már tetszik valaki.

2019. jan. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!