Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nehéz helyzetbe...

Mit tegyek? Nehéz helyzetbe kerültem (szerelmi ügy)

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki!


24 éves lány vagyok, 3 éve vagyok együtt a párommal, aki néhány hónapja meg is kérte a kezemet. Nagyon boldog voltam, teljesen harmónikus volt a kapcsolatunk a kezdetektől fogva, az együtt éléssel sincs semmi probléma.

Most jön a probléma, amiért ezt a kérdést írom: a munkahelyemen van egy férfi aki nagyon teszik nekem (28 éves). Kb. egy hete tört rám ez az érzés, azóta kezdett el nagyon érdekelni. Sajnos én sem vagyok neki közömbös. Annyira rossz, mert egész nap csak rá gondolok, teljesen rosszkedvű és levert vagyok, gyötör a bűntudat, amiért 'bűnös' gondolataim vannak, de egyszerűen nem tudok mit csinálni. Az a legrosszabb, hogy nem csak szexuálisan fantáziálok róla, hanem vágyom arra, hogy jobban megismerhessem, hogy órákig csak beszélgessek vele, elmenjünk ide-oa, stb. Pedig alig ismerem. Naponta beszélgetünk kb. 15 percet az ebédszünetben és ennyi. Egyébként ez a férfi hasonlít a páromhoz, külsőleg mindenképpen. Egyikük sem az az adonisz típus, nekem mindig is az okos, intelligens, humoros pasik jöttek be, és mindkettejük ilyen.

Pl. a munkahelyemen örülök annak, ha ő is akkor jön kávézni, amikor én, mindig mosolygunk egymásra, stb...Már reggel óta azon töröm a fejem, hogy milyen ürüggyel hívhatnám fel, hogy beszélhessek vele egy kicsit. Szörnyű vagyok...Egész nap gyorsabban ver a szívem a normálisnál, ali bírok enni, nem is vagyok éhes. Teljesen megbolondultam.


A párom egyébként nagyon szeret engem, a családja is imád, teljesen családtagként kezelnek. Nagyon kétségbe vagyok most esve, hiszen egyfolytában a munkatársamra gondolok, és lelkiisemeret furdalásom van, ha a párom szemébe nézek...


Egyébként én az a tipikus kedves, aranyos, jólelkű lány vagyok, aki még soha semmi rosszat nem tett, nem bántott meg másokat, és ennek ellenére most ilyen érzéseim vannak. Hajlamos vagyok arra gyakran, hogy másokat magam elé helyezek és inkább nekem legyen rosszabb.


Az exemmel való kapcsolatomnak a hanyatlása hasonló módon kezdődött...megismertem a mostani páromat és szép lassan beleszerettem. És nagyjából vele is 3 évet voltam együtt.

Ez most már mindig így lesz? Egyszer csak jön valaki és újra meg újra felbolygatja a kis világomat?


Volt már valaki hasonló helyzetben?

Akármilyen tanácsot, történetet szívesen meghallgatnék.


Köszönöm, hogy elolvastátok, kicsit kusza lett, de most nagyon kavarognak a gondolataim.


2011. okt. 29. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz az ész meg a szív között dönteni.

Neked kell tudnod ott, legbelül hogy mennyire vonz ez a ffi, és mennyire szereted a párodat? Mert két eset van: Vagy szakítasz a mostani pároddal ezért a férfiért, és vagy nagyon jól alakulnak a dolgok, vagy nem (erre is fel kell ám készülni!)

Vagy a jelenlegi pároddal maradsz és mondjuk kilépsz a munkahelyedről, vagy kerülöd őt (ami nehezebb) és vagy sikerül, vagy állandóan bánni fogod, hogy akkor nem....

Mondjuk megírom őszintén én egy kis siklást most látok a kapcsolatodban, mert amikor én összekerültem a párommal, -illetve már menyasszony is voltam engem meg kerülgetni kezdett egy ffi kollégám. De annyira szerettem (szeretem) a páromat (mostmár férjemet) hogy eszembe se jutott, h én valamit is kezdjek az "udvarlásaival" , így szépen lekopott rólam.

Nem vagy még asszony, a kezedet kérték meg csak, ez nem "örök ígéret". De bárhogy is döntesz, a pozitív és negatív dolgokat is bele kell kalkulálnod, a tévedés esélyét is!

2011. okt. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak és kizárólag rajtad múlik, hogy mit is akarsz ettől a kapcsolattól.

Sok ember tévesen azt hiszi, hogy ha majd házasok lesznek, akkor megszűnik minden kísértés, és boldogan élnak, míg meg nem halnak. Ez így tévedés. A házasság alatt is előjönnek a hullámvölgyek, és bizony időnként bele lehet "szeretni" másba is. Azonban ha az illető elég érett, és komolyan gondolja jelenlegi kapcsolatát, akkor nem fog egyik bugyiból a másikba ugrani.


Persze, most jöhetnék azzal, hogy hagyd el a párod, mert már nem szereted, meg hogy nyilvánvalóan kihűlt a kapcsolatotok. De akkor előre kell, hogy figyelmeztesselek, hogy ez minden egyes kapcsolatban elő fog fordulni. És akkor mi van? 3 évenként cserélgeted majd a pasijaidat?


Itt akárki akármit fog neked írni, úgy is a szívedre fogsz hallgatni. De meggondolatlanul ne tegyél semmit.


24/n

2011. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha úgy érzed, hogy ez az új ember boldoggá tudna tenni és eltudod vele képzelni a jövőd, gyereket szülni, stb akkor lépj. én 10 évig éltem egy olyan ember mellett akit a 4. évtől már nem szerettem és sokszor kerestem más férfiak pillantását. miután kiderült hogy megcsal akkor már tudtam hogy lépnem kell de ehhez el kellett telnie TÍZ évnek, ami nagyon sok ám. és most meg boldog házasságban élek 2 éve 30 évesen és alig várom hogy babánk szülessen. ne ugorj bele a házasságba addig amíg biztos nem vagy a dologban. egyszer élünk.

bárhogy is alakul majd írd meg és sok boldogságot kívánok.

2011. okt. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani, hogy kísértések mindig lesznek, még egy házasságban is. Sokszor olyanok, akik semmivel nem többek/jobbak a párunknál, egyszerűen csak újak, mások.

Annyira még te sem ismered a Kísértődet, hogy érdemes lenne most mindent borítani. Ha a pároddal problémák lennének, azt tanácsolnám, menj, de így, hogy otthon nagy a harmónia, mi az, ami miatt szükséged lenne a váltásra?

Mi az, amiben az új többet adhatna neked?

Mi az, amiben a párod fénye "megkopott"?


A szerelem nem egy olyan örök érzés, hogy minden nap nagy lángon égsz x év után is és remeg a gyomrod, egész nap rajta jár az eszed stb. Más is ki tudja váltani ezt az érzést (ismeretlenül), pont azért, mert ez nem a személyről, hanem az érzésről magáról szól.


Nálad is azt látom, hogy az izgalom, a "történés" hiányzik csak.

Ha pedig mégis több, mint egy lehetőség, az előbb-utóbb kiderül, még fiatal vagy ahhoz, hogy ne válthass. Csak tényleg kérdés, mi lesz, ha az Érzés a következőnél is megkísért.

2011. okt. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezek szerint te egy általában 3 éves kapcsolatra vagy alkalmas. Félő, hogy így fog elmúlni az életed. Tegyük fel, hogy megélsz tíz három éves kapcsolatot, az harminc év. És lassan mehetsz is nyugdíjba. Talán még a gyerek is kimarad az életedből.
2011. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én történetem is hasonló volt.Az esküvőnk elött 2hónappal szerettem bele egy másik pasiba.Elmondtam a páromnak,bár nagyon nem örült,de nem esett kétségbe sem.Pár napot kaptam hogy nyugodtan gondoljam át a dolgokat.Döntöttem a párommal maradtam,ennek lassan 7éve,azóta sem estem szerelembe ujra csak a párom érdekel.
2011. okt. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én is hasonló helyzetben voltam. bár nekem nem kérte meg a barátom a kezemet. :)


nos, döntened kell. vagy hogy kapcsolatról kapcsolatra éled az életed, váltasz 3 évente, vagy hagyod lecsengeni ezt a vágyat, és a párodra koncentrálsz.


én anno döntöttem. persze jó érzés volt egy kicsit a másik pasiba "szerelmesnek" lenni, de tudtam, hogy hosszú távon csak a párom az, akivel olyan életem lesz, amilyet nagyjából elképzeltem.

ha átadod magad az érzésnek, hamarabb szabadulsz tőle. én ezt elég jól meg tudtam oldani, itthon folyton kompenzáltam, talán fel is tűnt a páromnak, de egy szót sem szólt. ritka bölcs ember így fiatalon is, megérezte, hogy úgyis ő lesz a győztes, a másik csak egy kis fellángolás.

2011. okt. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát.


Igen, valószínűleg az van, hogy kicsit elmúlt a szerelem varázsa a kapcsolatomból, és elkzedtem vágyni egy kis izgalomra. A két férfi eléggé hasonlít egymáshoz, így nem is értem magamat, hogyha izgalomra vágyom, akkor miért a hasonlót keresem.


Továbrra is nagyon sokat gondolok a Kísértőmre, és arra, hogy bárcsak most itt lehetne velem és csak úgy beszélgetnénk egymással...


Elhamarkodottan biztosan nem fogok dönteni, gyötrődöm még egy ideig az biztos.


Még egyszer köszönöm mindenkinek, várom még a további válaszokat.

2011. okt. 29. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!