Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lettem ilyen hülye?...

Miért lettem ilyen hülye? Miért befolyásolnak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

Anyósomék közvetlen szomszédságában lakunk és úgy érzem kezdek begolyózni. Néha úgy érzem, hogy miért vagyok ilyen hülye és miért nem fogadok el mindent, máskor meg legszívesebben elmenekülnék bárhová. Furcsa az egész.

Szóval nem tudom, hogy ez mennyire normális, de ők mindent megfigyelnek, mikor jövök, mikor megyek, mivel, kivel, mekkora szatyorral mentem el és mekkorával jöttem. És mindent meg is jegyeznek. Hogy kivel jöttem haza, mert nem látták jól az autót, hogy ha valaki jött, akkor ki volt az, de inkább megpróbálják úgy intézni, hogy véletlen épp át kelljen jönni és megnézhessék maguknak, ha valamit látnak, hogy hogy csinálom, akkor segítségképpen egyből hoznak valamit, mert ők úgy szokták szerintük úgy jó és majd nekem is jó lesz, figyelik a postánkat, a szemetet. És én az utóbbi időben eljutottam odáig, hogy képes vagyok és nem hívok ide senkit, nem mozdulok ki csak mikor kötelező, nem csinálok már szinte semmit, mert mindig azon aggódok, hogy figyelik és megvan a véleményük, mert egyébként én teljesen más világ vagyok/voltam mint ők és régebben ezt folyton hangsúlyozták is, hogy én milyen vagyok már.


Régebben pl. pizzát is rendeltem sokszor, de már arról is leszoktam azért, mert mindig láttam, hogy véletlenül megfigyelik a függöny mögül, hogy mit hozattam, meg meddig beszélek a futárral stb.


Meg olyan csevegősen mindig mindent elmondanak mit látnak és hozzáteszik, hogy persze, ők nem szólnak ám bele, csak nyugodtan. Engem pedig annyira zavar, de nem tudom miért. Miért zavar ennyire? Mit csináljak, hogy ne legyek ilyen? Egyszerűen ez a begubózás nem normális, de már annyira leépítettem mindent, hogy zavar a gondolata is, hogy megint legyek olyan, mint amilyen normálisan voltam, mert tudom, hogy mindent figyelnek és rosszul vagyok, ha rá gondolok... :( A férjem a ne foglalkozz velük, szard le, majd én megmondom nekik a magamét véleményen van, de attól is félek, mert akkor megint én leszek a gonosz nőszemély, aki nem tud beilleszkedni a családba. Tudom, hogy a férjemet az se érdekelné, amit mondanak neki, de én félek tőle, de nem tudom miért... Nem vagyok normális..


2011. aug. 22. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg NEM normális,amit anyósodék csinálnak,teljesen megértelek.Nálunk a szomszéd ilyen,azon is fel tudom húzni magam,ha észreveszem.Sőt,már egy vendégem be is szólt neki.Az a helyzet,nem tudom hány évesek,de sok öreg ilyen kíváncsi.Én a költözést javaslom.Pároddal beszéltél erről?
2011. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hehe,ismeros!szard le oket!ha fejedhez vágnak valamit kérdezd meg finoman,h ok honnan tudnak mindent?nincs jobb dolguk mint mindig az ablakban állni?hidd el még ok fogják elszégyelni magukat.de szerintem a férjedet hagyd ki belole,ne hogy az legyen,hogy te ugrasztod ossze oket!jah,és ne változz meg végettuk,egyszer élunk,és azt ugy használjuk ki ahogy nekunk jó,ne ugy ahogy az anyosnak!!!
2011. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most látom,hogy a férjed mit mond.Hát akkor tényleg sz.rd le!Mondd meg a férjednek,hogy szóljon.Ez így nem állapot!Főleg,még szóvá is teszik.Ne hagyd magad!
2011. aug. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kicsit begyepesedtél.Ennyi.Az is közrejátszik,hogy túl közel vannak az anyósodék,neked pedig üldözési mániád lett ezektől.

Fel a fejjel,kapcsolódj ki egy kicsit valahogy! - Tudom,könnyű ezt tanácsolni,de így tényleg belebolondulsz ezekbe.

2011. aug. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szeretnénk elköltözni, de manapság ez nem jönnek vevők túl gyorsan. Én sem értem magamat, régebben úgy is voltam vele, ha ilyenek voltak, hogy leszarok én mindent, sőt még csak azért is tettem rá egy-két lapáttal, hadd botránkozzanak meg az emberek, de velük egyszerűen nem.

Hatvan felett vannak, viszonylag késői gyerek volt a férjem, jó ötletnek tűnt ez a ház, de már nem szeretjük. Ráadásul a munkája miatt sokat van távol és ha magam vagyok, akkor még rosszabb. Volt olyan, hogy jöttem haza és átkiabált, hogy boltban voltam-e. Mondtam, hogy nem. Erre, "Akkor hol? És mi van nálad a táskában?!" Banálisnak tűnhet és nem is tudom miért idegesít fel ennyire.

2011. aug. 22. 15:53
 6/9 anonim ***** válasza:

az tuti hogy azért nem mondanák le a potya pizza vacsiról mert a mamának nem tetszik.

próbáld lefoglalni magad hogy ne figyelj ezekre ennyire.

de a legjobb az lenne ha nem nyitnál ajtót még ha otthon is vagy vagy mikor a párod is otthon van akkor türcsivel kicsit zavarban hogy valami gond van? ha megkérdik hogy zavarnak mond ki hogy igen!!

na majd kapcsolnak hogy néha igen is rosszkor jönnek.

2011. aug. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ügyfélkezelési tréningen tanították, hogy kellemetlen kérdésre vissza kell kérdezni, hogy "Miért szeretné ezt tudni?" - és máris vissza van fordítva a kard éle az ő torkához. Próbáld ki, én meglepődtem, hogy tényleg mennyire zavarba lehet hozni az embereket ezzel.
2011. aug. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Fúú, én annyira utálom az ilyen embereket. Nézzenek tévét, vagy legyen ÉLETÜK.


Azt tudom ajánlani, hogy abban az esetben, ha téged nem érdekel, mit gondolnak rólad, akkor hozd őket kellemetlen helyzetbe.


"Mi van a táskádban?" kérdésre:

- Betét. Ömlik belőlem a vér, mint a Niagara.

- Hashajtó. Már napok óta nem sz@rok, mindjárt szétrobbanok.

- Vibrátor. Már sajog a kezem a sok maszturbálástól.

stb.

2011. aug. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ügyfélkezelési tréninges tippet!!! Ez soha eszembe sem jutott volna, hogy megkérdezzem!
2011. aug. 22. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!