Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Különbözhet valaki ennyire a...

Különbözhet valaki ennyire a családjától? Szerintetek rossz a gondolkozásom?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz...

Elég nagy a családunk, nagyszülők minden ágon legalább öten voltak testvérek, szüleim is hárman, ill. négyen. Nagy a családi összetartás, mindenki tartja mindenkivel a kapcsolatot. Unokatestvéreim átlagban 10-15 évvel idősebbek nálam, mindenki dolgozik. A családban mindenkinek jó, de legalább elfogadható állása van, jó cégeknél.

Nem véletlen tehát, hogy hajtanak, hogy tanuljak. Ez eddig rendben is van. Viszont a szokásos duma amit állandóan hallok: "Tanulj, hogy utána szerezz valami jó munkahelyet!"

A gondom a jó munkahellyel van. Egyszerűen nem akarok. Mindenképpen valami vállalkozásba szeretnék kezdeni, vagyis már kezdtem. És ilyenkor jön a lehurrogás, hogy nekem jó eszem van, lehetne jó munkahelyem stb. A hideg kiráz a munkahely gondolatától. Tudom, most a válság, és a munkanélküliség idején sokan örülnének neki, de én nem.

Jelenleg a kis megtakarított pénzemből piacozni járok, nem hoz sokat, sőt van amikor bukok rajta, de imádom az üzletet, az alkudozást, a jövés menést és a kockázatot. Persze nem nézik jó szemmel a dolgot, miért nem tudok én eljárni diákmunkára mint a többiek, miért kell nekem a piacon lenni.

Egyetlen egy vállalkozó van a családban, de ő nem tartja velünk a kapcsolatot olyan szorosan. (jól menő étterme van)

Ha kiállok az álláspontom mellett, és megmondom, hogy oké tanulok, de nem akarok (másnak) dolgozni, akkor jön a felháborodás... Inkább rájuk hagyom, de nagyon idegesít a dolog.

Hogy lehet ennyire különbözni a saját családomtól? Esetleg idővel változni fogok én is, és olyan leszek mint ők?


2011. aug. 22. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. aug. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jah! 20/F
2011. aug. 22. 23:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Tőled függ hogy olyanná válsz e mint ők.


A szülők többsége azt hajtogatja a gyerekének hogy tanuljon hogy aztán jó munkahelye legyen. Ezzel az a baj hogy mások ugráltatják az embert, és a felettesek kapják az igazán nagy lóvét.

Én nem értem hogy mi baj van azzal hogy valaki a saját főnöke akar lenni. Az viszont nagyon fontos hogy alaposan nézz körül mennyire éri meg anyagilag, mekkora kereslet van arra amit árulnál. Ha rosszul méred fel a dolgokat bele is bukhatsz.

2011. aug. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha már 20 évesen egyedül piacozni jársz akkor szerintem ez való neked vagy valami hasonló, ez a te életed ne hagyd befolyásolni magad
2011. aug. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy így gondoljátok. Ezek szerint nem velem van a baj, hanem a rokonok vannak befásulva:)
2011. aug. 23. 10:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem befásultság, hanem korlátoltság. Ők valószínűleg a legjobbat akarják, de a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve. Nem erőltethetik Rád a saját hozzáállásukat, hisz nem ők lesznek boldogtalanok, ha nem valósítod meg az elképzelésedeit.

Én egy programtervező matematikus lány vagyok, akinek annak idején nem hagyták, hogy újságró legyen. Mindamellett, hogy halálra unom a szakmám, a magánélettől várom a meló adta örömöket is - hát persze, hogy hiába. Így aztán egy nagy szarnak érzem a magánéletemet - holott az örömteli munka mellett lehet hogy klassz lenne. Csak egy példa volt, hogy milyen károkat okozhat, ha az embert a családja letereli az útjáról.


Egy jólsikerült mondat talán felrázza őket:

- Köszönöm, hogy felneveltetek, de innen már boldogulok.

- Ha elcseszem, a vendégeim vagytok egy "na ugye, én megmondtam!" -ra.

- Mivel szolgáltam rá, hogy ne bízzatok bennem?

2011. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!