Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme folytatni? Nem...

Van értelme folytatni? Nem tudom akkor teszem - e jól, ha meg akarom menteni, vagy ha megyek azonnal.

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve vagyunk együtt ebből több mint egy éve együtt is élünk. Külföldi és én voltam az aki diploma után idejöttem, hogy itt talán könnyebben boldogulunk majd. Nyelvtanulás elvette az első fél évet, mosogatni se kellettem. Komolyabban munkát májustól keresek, de eddig sikertelenül. Ez teljesen maga alá gyűr és folyton feszült vagyok, ez persze meglátszik a kapcsolatunkon is, hiába próbálok erős lenni, kitartó, optimista, nem megy néha kikadok de még akkor is próbálom nem rajta levezetni a feszültségemet.

Ő egy nyugodt ember, talán nyugodtabb is mint kellene. Ezeket a feszültséges időszakokat leszámítva nagyon jól ki tudunk jönni, segítőkész, figyelmes és érzem, hogy imád. Folyton lesi hol tud a kedvemre tenni, de valahogy sosem sikerül igazán, vagy csak én vagyok elégedetlen, nem tudom, de ami ma történt az nagyon felzaklatott és elbizonytalanodtam.

2 körül elment itthonról mert dolga volt a városban és mivel látta hogy én a takaró alatt sírok és meg is kértem hogy hagyjon egyedül, elment.

Kb 7kor ért haza totál részegen, egy értelmes félmondatot nem tudtam kiszedni belőle. Én mindeközben egész délután állást kerestem a neten neki is és magamnak is (kis sikerrel) de persze elmondani nem tudtam neki, hogy hééé figyelj már mit találtam, mert kidőlt a kanapén. Próbáltam rábeszélni, hogy feküldjön oda ahova megágyaztam, nem akart semmit, majd egyszercsak felkelt és kiment hányni. Több mint 2 órát volt benn, elég gusztustalan amit láttam mikor végre sikerült kiimádkoznom onnan és értem szépen vagy 100szor hogy menjen fürdeni, nem. Ezen vesztünk össze annyira, hogy teljesen kiábrándultam belőle. Hogy hagyhatta e így magát? egy szarosseggű részeg idegent láttam benne sajnos.

Egyedül vagyok itt rajta kívül 2000km re otthonról, rengeteg cuccom a cicám és a bizonytalanság, hogy most mi legyen...

Vélemény? Szaladjak?


2011. aug. 22. 23:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Te még fiatal vagy, szaladj ha tudsz, bàrcsak én is szaladtam volna.
2011. aug. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
mindenképp!!:)
2011. aug. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendszeresen iszik, részegeskedik, akkor mindenképpen menekülj tőle, ne éld le az életed egy alkoholistával, találsz te jobbat.

Ha nem szokott ilyesmit csinálni, ez egy egyszeri, vagy nagyon ritka alkalom és esetleg köze van a feszültségekhez és a te pityergéseidhez, meg a délutáni viselkedésedhez, akkor is menj, ha úgy érzed és ez felmerült benned, mert akkor meg ő talál nálad jobbat, aki egyetlen hibáért nem fog felrúgni egy több éves kapcsolatot, amiben amúgy mindent megtesz érte a másik.

2011. aug. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Jó az amit mondasz utolsó... De még akkor se tudom, hogy mi a helyes most.. Tavaly nyáron kezdett világossá válni számomra, hogy neki gondjai lehetnek az alkohollal, mert a napi egy sört normálisnak tartotta. (Nem a mennyiség a gyakoriság a lényeg szerintem) Ebből azt hittem sikerült kis szigorral kihoznom, de alkalom adtán, ha baj van ebbe menekül és így jön haza... Emlegeti néha, hogy dejó lenne egy sör én húzom a számat és ennyi, nem iszok sűrűn. Én magam is néha iszok egy kicsit, de így sosem nézek ki és amúgy is legtöbbször még a szagát is utálom, rajta meg főleg.

Tény, hogy nem érzem magam szerelmesnek egy ideje, de ettől nem hiszem, hogy annyira meg kéne ijedni, ilyen van és remélhetőleg könnyebb helyzetben én is fogok tudni az éréseimre koncentrálni, és nem arra mit eszünk következő hónapban.. Ezeket a dolgokat leszámítva jól megvagyunk, szeretünk sok dolgot együtt csinálni, de most az se segít..

2011. aug. 23. 00:20
 5/20 A kérdező kommentje:

ő nem iszik sűrűn×

Mivel azok a problémák, amik engem zavarnak őt is zavarják, pl, hogy nem beszél sokat, nem kommunikál jól, nem kér segítséget, stb. a gyerkkori traumája miatt van, mert meghalt az apukája mikor 10 éves volt és az anyja ott maradt 3 gyerekkel, ő a lgidősebb, elég hamar megtanulta, hogy mi az élet.

Nem sajnálatból akarnék vele maradni, hanem mert nagyon fontos nekem, ha elhagynám úgy érezném cserben hagytam, de ez akkoris minősítheteten ahogy ma viselkedett...

2011. aug. 23. 00:24
 6/20 A kérdező kommentje:
még mindig hezitálok az oldalon, hogy vegyek-e repülőjegyet vagy ne..??? Ijesztő volt, de cserben hagyjam? Segítsetek!!
2011. aug. 23. 00:25
 7/20 anonim ***** válasza:

Így azért már érthetőbb a helyzet. Így már én is csak azt tudom mondani, hogy lehet, hogy ha már szép szóval, szigorral nem megy, akkor ideje komolyan elbeszélgetned vele, hogy tényleg el akar-e veszíteni, mert ha így folytatja, ez lesz a vége.

Én nem vagyon az a fanatikus alkohol ellenes, biztos nem haragszok, ha a férjem néha megiszik egy-két pohár bort, én is szoktam néha. Még azért sem haragudnék, ha évente egyszer-kétszer túllőne a célon, igaz szerencsére ezt soha nem teszi. De az már baj, ha valaki rendszeresen iszik. Később rossz vége lehet.

Ha meg fontosabb neki nálad az ital (jó, nem azt mondom, hogy soha ne ihasson egy kortyot se, csak ne rendszeresen tegye és ne kerüljön ilyen állapotba), akkor meg nincs mellette keresni valód.

2011. aug. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megvárnám, amíg kijózanodik és ha már kitisztult a feje, megmondanám, hogy vagy valahogy megoldjuk ezt, vagy felejtsen el. Aztán, ha látnék változást, maradnék, ha nem, akkor mennék.
2011. aug. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Hát kérdés hogy azért iszik minden nap mert alkesz vagy kiboritja a helyzet ha jól értem te depis vagy és rajta töltöd ki a mérged ami azért hosszú távon kiboritó

az se csoda részegen megy haza miután elküldöd mert a paplan alatt sírsz és nem mondod el mi bajod.

Döntsd el mit akkarsz ha nem szereted szakits.

2011. aug. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Hidd el ha haza jössz,egy kis idő múlva rengeteget fogsz sírni és vissza mész hozzá így vagy úgy.Meginogtál de,csak akkor jönnél rá mennyire szereted ha nem lenne vagy nem lesz veled!!Azért majd írd meg mi lett ebből.
2011. aug. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!