Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme folytatni? Nem...

Van értelme folytatni? Nem tudom akkor teszem - e jól, ha meg akarom menteni, vagy ha megyek azonnal.

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve vagyunk együtt ebből több mint egy éve együtt is élünk. Külföldi és én voltam az aki diploma után idejöttem, hogy itt talán könnyebben boldogulunk majd. Nyelvtanulás elvette az első fél évet, mosogatni se kellettem. Komolyabban munkát májustól keresek, de eddig sikertelenül. Ez teljesen maga alá gyűr és folyton feszült vagyok, ez persze meglátszik a kapcsolatunkon is, hiába próbálok erős lenni, kitartó, optimista, nem megy néha kikadok de még akkor is próbálom nem rajta levezetni a feszültségemet.

Ő egy nyugodt ember, talán nyugodtabb is mint kellene. Ezeket a feszültséges időszakokat leszámítva nagyon jól ki tudunk jönni, segítőkész, figyelmes és érzem, hogy imád. Folyton lesi hol tud a kedvemre tenni, de valahogy sosem sikerül igazán, vagy csak én vagyok elégedetlen, nem tudom, de ami ma történt az nagyon felzaklatott és elbizonytalanodtam.

2 körül elment itthonról mert dolga volt a városban és mivel látta hogy én a takaró alatt sírok és meg is kértem hogy hagyjon egyedül, elment.

Kb 7kor ért haza totál részegen, egy értelmes félmondatot nem tudtam kiszedni belőle. Én mindeközben egész délután állást kerestem a neten neki is és magamnak is (kis sikerrel) de persze elmondani nem tudtam neki, hogy hééé figyelj már mit találtam, mert kidőlt a kanapén. Próbáltam rábeszélni, hogy feküldjön oda ahova megágyaztam, nem akart semmit, majd egyszercsak felkelt és kiment hányni. Több mint 2 órát volt benn, elég gusztustalan amit láttam mikor végre sikerült kiimádkoznom onnan és értem szépen vagy 100szor hogy menjen fürdeni, nem. Ezen vesztünk össze annyira, hogy teljesen kiábrándultam belőle. Hogy hagyhatta e így magát? egy szarosseggű részeg idegent láttam benne sajnos.

Egyedül vagyok itt rajta kívül 2000km re otthonról, rengeteg cuccom a cicám és a bizonytalanság, hogy most mi legyen...

Vélemény? Szaladjak?


2011. aug. 22. 23:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

01:09 es.

Pont ezt akartam magyarázni, hogy nem iszik minden nap, rám tekintettel vagy nem tudom miért, de tartja magát. utoljára Június végén bánt el magával ilyen csúnyán. Az a baj, hogy ha ő se bírja tovább idegekkel, akkor ebbe menekül.

Jól tudja, hogy mi a bajom, nem kell már megszólalnom se. De annyira igérte a legutóbb, hogy ez nem fog előfordulni, hogy esküszöm meg se fordult a fejemben tegnap, hogy azért nm jön haza, mert valahol iszik.. :(

Ma reggel csak egy fél pillanatra találkoztunk, elment dolgozni és látszott, hogy agyon szégyelli magát. Még mindig rettenetesen csalódott és dühös vagyok..

2011. aug. 23. 09:13
 12/20 anonim ***** válasza:

Még ne végy repülőjegyet. Meg kell beszélnetek a dolgokat...

Majd írd meg mi a helyzet.

2011. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ilyen helyzetben szerintem illett volna, hogy átmenetileg eltartson és ne te keress munkát neki.
2011. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

El is tartott, de egy hónapja lejárt a szerződése és azóta "munkát keres" ... De mé abban sem biztos, hogy mit akar csinálni, kicsit elveszett, mint ahogy én is.

Remek, most meg az anyja hívott fel, hogy tegnap éjjel a párom próbálta hívni, de ő már aludt és azóta ha hívja nem veszi fel, baj van-e? Remek, eddig se voltam túl jóba az anyjával, nagyon fura egy nőszemély, mert eltelik úgy 3 hét is hogy ne beszéljenek telefonon, ha baj van a párom nem hívja fel, mert úgyse segít, csak még jobban felidegeli. Szóval most mondjam el neki, hogy milyen állapotban volt a fia tegnap? áááááh, rohadt ideges vgyok.

Annyit mondtam, hogy igen, egy kicsit ittas volt mert feszültek vagyunk a munka miatt és elaludt. De ha hazaér megmondom, hogy zonnal hívja vissza... elegem van már a nehézségekből, de tudom, ha elmennék akkor úgy érezném, hogy én adtam fel és nem is tettem meg mindent, hogy jobb legyen.. Nagyon hülye és szentimentális vagyok?

2011. aug. 23. 12:46
 15/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Köszönöm, mindenkinek a választ. Egyelőre nem veszek jegyet és nem hamarkodom el. De nyitva tartom a szemem és nem hagyom, hogy mégegyszer ez megtörténjen. Ha mégis, akkor már nem fogok ezen gondolkodni. Még mindig fáj, de forró fejjel, idegesen döntést hozni talán nem a legjobb dolog.

Távolságot tartok most egy darabig és meglátom, hogy tényleg igaz-e amit állít, hogy szeret és sajnálja és nem akart bántani ezzel, csak hülye volt és gyenge, bocsássak meg. Külön alszom egy darabig, azt hiszem kell ez most ahhoz, hogy én is át tudjam gondolni mit is jelent ő nekem. Nem könnyű.

Első válaszoló, aki azt mondta, bárcsak ő is hamarabb ment volna.. Elmesélnéd? Kééérlek!

2011. aug. 24. 13:27
 16/20 anonim ***** válasza:

ne haragudj de ez abszolút hülyeség... vinyogsz a takaró alatt, ez alapból gáz, de hogy ha egy ilyen miatt szakítani akarsz mert a párod néha ritkán (!!) berúg, az se normális dolog. akkor keress egy tökéleteset, sok sikert.


nyilván amitt rúgott be, mert te a takaró alatt vinnyogtál és nem bírja idegekkel.

2011. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

szóval szerintem ez kettőtökön múlik.... nekem viszonylag könnyebb, mert mi egy harmadik országban lakunk együtt. de egy részegség miatt nem szakítanék.


kommunikálni kell, sokat. normálisan. mondj el neki mindent ami a szívedet nyomja stb stb. a bőgés nem segít, cska kiborul tőle, mert nem tud segíteni aztán inkább berúg.szerintem ennyi történt!!!

2011. aug. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már egyszer előjött belőled a "szarosseggű részeg idegen" érzés, nem fog kitörlődni, bármit csinálsz. Ezt nem a mostani eset váltotta ki, mert ez egyszeri. Ehhez folyamat kell. Hiába érzed, hogy összeköt valami benneteket, szerintem sírás vár rád egész életedben, ha ott maradsz. Hiába erőlteted magadra, hogy valahogy megszokod, felületesebben fogod kezelni, vagy mondogatod, hogy végülis nincs rossz dolgod ott. Ha ilyen érzékeny vagy a finomabb dolgokra is, ez az ember nem fog neked soha megfelelni. Az viszont lehet, hogy ez a sorsod és így tanulsz meg türelmesebb lenni, stb. Attól is függ, hány éves vagy, meg volt-e előtte kapcsolatod. (Diploma után-ez ugye lehet akárhány évesen, ezért írtam.)
2011. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Húú ez a "szaros seggű idegen" kifejezés nekem is egy kicsit meredek volt...

Én 7 éve vagyok és élek együtt a párommal de ilyen gondolatok meg se fordulnak a fejemben...


Őszintén szólva szerintem a párodat kiidegeli az amilyen helyzetben vagytok, lehet erre rátesz még egy lapáttal hogy otthon csak sírsz. Most komolyan: ezt melyik párkapcsolat húzná sokáig???

Persze hogy elmegy otthonról és inkább haza se megy csak egy jó pár pofa sör után.

Azt meg hogy neki mennyi sör esik jól, azt nem szabályozhatod. Neked se esne jól, ha mondjuk megmondaná a párod hogy ami neked naponta jólesne, azt nem ihatod mert akkor ő elhúzza a száját... Ezt sose értettem. Nem arról van szó hogy mindennap seggrészegre issza magát, hanem hogy napi 1 sör az jól esne neki, akkor miért ne?!


Azon meg gondolkozz el, hogy nem azért itta-e le magát, mert már kezd elege lenni az otthoni feszültségből és inkább a kocsmát választja helyette...


Beszélgetnetek kellene, jó sokat és őszintén.

2011. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
lehet hogy te hozod ezt ki belóle, hogy igyon. ha te sírsz és depressziós vagy, akkor ő igy reagál. Keress 1 állást, nem kell elmenni dolgozni, van távmunka, vagy gyerekekre vigyázhatsz otthon, sok lehetőség van. ő az a tipus, ha probléma van akkor a pia után nyúl és nem a megoldást keresi. lehet hogy a nyelvi különbségek se tesznek jót a kapcsolatnak. Más háttérrel rendelkeztek. Ha honvágyad van gyere haza.
2014. okt. 9. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!