Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves szülők! Sokan közületek...

Kedves szülők! Sokan közületek miért nem hiszik el a saját kamasz gyerekeiknek azt, hogy rosszul érzik magukat/betegek, és csak arra gondolnak, hogy biztosan lógni akar csak a suliból?

Figyelt kérdés

Rendszeresen szembesülök azzal, hogy ha beteg vagyok, akkor amiatt izgulok a legjobban, hogy épp a szüleim mennyire lesznek kiakadva. Apámnak a rögeszméje az, hogy azért vagyok ilyen beteges (ami évi összesen 2-3 nap hiányzás..tényleg baromira beteges), mert nem járok ki sehova. Megjegyzem: Heti 4x járok 2 órát a konditerembe edzeni, minden hétvégén csavargok a haverjaimmal, levegőn vagyok, így ez a megállapítása sem helytálló. Anyám pedig a tipikus "jaj biztos hiányozni akarsz, ezt a pár napot kibírod" szövegével jön.

Egyszerűen nem tudom felfogni, a szülők miért élnek abban a tévhitben, hogy a kamaszok/fiatalok nem szoktak betegek lenni, és ha épp nem 40 fokos lázuk van, akkor csakis lógásról lehet szó.

Megjegyzem: A szüleimnek nincs okuk nem bízni bennem, hiszen nem szoktam lógni a suliból, és a tanulmányi átlagom sem rossz.

17/F


2011. aug. 23. 01:41
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
97%
Tipikus szülők... Nekem az a sikersztorim,mikor 2 hétig úgy kellett elkergetniük a suliba,mert nem hitték el,hogy fáj a hasam... Ráfogták a stresszre,a mensire,a frontra vagy hogy valami "sz.rt" ettem... Mikor már bicegni is alig tudtam,annyira fájt,akkor küldött el az angoltanárom a suliból egyenesen a kórházba... Ott derült ki hogy a volt vakbélgyulladásom teljesen elgennyesedett,és lehet hogy begyulladt más is tőle... Alig bírták kitisztítani,2 hónapig szenvedtem vele a kórházban... :( De legalább jó nagy fejmosást kaptak a főorvostól,hogy milyen felelőtlenek... :D az óta komolyabban vesznek.:D
2011. aug. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 ava87 ***** válasza:
94%
Nekem anno az orvos nem akarta elhinni. Évente kb. kétszer látott, annyit voltam beteg, és akkor sem akarta elhinni, mert nem volt szinte soha lázam.
2011. aug. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerekes anya vagyok, sosem kételkedtem, ha a gyerekem azt mondta rosszul érzi magát. De ha ránézek már látom, ha valami nincs rendben. Úgyhogy én nem értem a szüleidet!
2011. aug. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

A szülők már csak ilyenek, bár ez túlzás, hogy 2-3 alkalmat nem engedélyeznek.Ha nekem lenne gyerkem én még 1-2 lógást is megengednék neki, ha jó tanuló lenne,de épp nem lenne kedve bemenni.A betegséget meg amúgy is lehet igazolni.

Mondjuk a párom sajnos lógós tipus,de mindig betegséget szimulál,de nála már tudom, hogy csak munka undora van,mert valahogy pár óra alatt helyre jön,dokihoz meg nem akar menni.

Én azt tanácsolom neked, ha nagyon szarul vagy ne foglalkozz a szüleiddel, menj el egyedül a házi dokihoz aztán ő majd kivizsgál, nem kell engedél yegy házi orvosi vizsgálathoz.

2011. aug. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem azért, mert látják rajtad hogy nem súlyos az állapotod. :) Egy anyát a legnehezebb becsapni, erről sokszor megfeledkeznek. Ez meg azért van, mert a nőknek van egy olyanjuk, hogy anyai megérzés. Ez azért alakult ki, mert amikor még a baba nem tud beszélni, akkor is észre kell rajta venni, hogy valami nincs rendben, és a babák ritkán produkálnak jól felismerhető tüneteket, legtöbbször sírnak. Akkor is sírnak ha éhesek, akkor is ha álmosak, és akkor is ha fáj valamilyük. A sírás okára az anyának kell rájönnie, méghozzá elég gyorsan, mert a babák nem hagyják abba maguktól. Aztán van olyan is, hogy a baba nem sír, az anyuka mégis úgy gondolja hogy beteg, pedig akkor még nincs láza, nincs tünete stb, és ha hiszed ha nem, az ilyen megérzések 100%-osak, és ez nemcsak akkor működik, mikor a gyerek baba még, hanem úgy marad. Súlyos betegségek elött az anyukák nagy többségének van megmagyarázhatatlan rossz előérzete ha a gyerekére néz. Minden anyának van ilyen, csak nem mindenki figyel fel rá, én pl mielött a lányom megbetegszik ideges leszek ok nélkül. Onnan tudom hogy baj lesz. Ha a lányom azt állítja hogy beteg, és ránézek, és nem érzek semmit, akkor nem beteg, és rendszerint egy nyalókával meg lehet gyógyítani. :D ( ő most négy éves, és nem mindíg szeret elpakolni maga után, olyankor szokott fájni a keze, a lába stb :D ) Szóval ha te az ágyban fekszel, tüneteid vannak, anyukád pedig nyugodt marad, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem vagy beteg :) Esetleg kisebb, kimerültség, gyomorrontás stb.
2011. aug. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%

ismerős,nekem is volt egy csomószor ilyen hogy reggel hánytam,lázas voltam,szédültem,minden bajom volt,erre anyám még elkezdi,biztos csak lógni akarok

és még nekem kellett kikönyörögni hogy elmehessek orvoshoz

2011. aug. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
94%

Anyum is totál ilyen. Ő azon az elven van, hogy amíg menni bírok, addig menni kell.

Volt, hogy megfáztam, lázas voltam (39 fok), és egész éjjel fájt az arcom. Arcüreg-homloküreg-torokgyulladásom volt.

Reggel olyan rosszul voltam, hogy felkelni nem tudtam.

Jött haza anyum munkából és megkérdezte, hogy én mégis mit keresek itt. Mondtam, hogy összevakarom magam, és elmegyek orvoshoz.

A doki kiírt 2 hétre, meg antibiotikum, meg minden. Erre anyám benyögte, hogy jajj hát 2 nap múlva azért menj...

2011. aug. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
82%

Jajj ezek a szülők...Nekem se hitték el sose a szüleim,úgyhogy elindultam párszor iskolába,de a háziorvoshoz mentem el,az meg kiírt 1-1napra.

Anyám meg már mikor igazolatlan lett volna,akkor kénytelen volt igazolni a hiányzásom gimibe.

Általánosban nem volt gond,akkor elhitte,ha beteg voltam.

Gimi meg már rossz volt,eleve utáltam.

Nekem egy nagyon stressztől is gyomorfájásom lett,és mikor új háziorvos volt,az nem hitte el,hogy bajom van és nem írt ki.


Ja ha rosszabb jegyeim voltak(4-5ösnél rosszabb),akkor anyám bizton állította,hogy márpedig én diszlexiás vagyok valószínűleg,sőt diszgráfiás is (érdekes módon orvoshoz nem akart elküldeni ez miatt) Ja és tök komolyan ezt el is hitte...Mondjuk nekem elég gonosz anyám van,aki próbál mindent kitalálni rólam...

2011. aug. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Minket az iskolából rendszeresen hazaküldtek ha ott lázasodtunk be, fejünk fájt vagy ilyesmi. Az irodán volt lázmérő, aki beteg volt, haza kellett mennie. Esetleg egyenesen az orvoshoz.

Ha az osztályfőnököd egyszer felhívná anyukádat, hogy jöjjön érted, mert ilyen állapotban nem engedhet el egyedül a suliból, talán legközelebb otthon maradhatnál ha beteg vagy.

2011. aug. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg beteg vagy, akkor menj be az iskolába és ott panaszkodj, vagy menj le az iskolaorvoshoz.


Egy tippem van arra, hogy a szüleid miért nem veszik komolyan a betegséget. Sokszor előfordul, hogy a munkahelyünkre is bemegyünk betegen, vagy kisebb-nagyobb fájdalmakkal, mert dolgozni kell és nem írathatjuk ki magunkat. Lehet, hogy úgy gondolják, hogy annyit te is kibírsz, nem fizikai munka, szépen elüldögélsz a suliban. (bár betegen pont nehezebb koncentrálni)

A másik az, hogy a szülő 3 napot igazolhat egy évben, az baromi kevés. Az enyémeknek volt ősszel egy-egy nap olyan betegségük, ami pont péntekre esett, nem volt annyira súlyos, hogy orvoshoz menjenek, de kellett az a nap pihenő. Márciusban még lesz egy nap amikor egy nap nem tudnak menni családi ok miatt, várhatóan lesz még egy májusban, és hopp, el is ment amit igazolhatok.

Innentől kezdve ha valamelyik lebetegszik, akkor menni kell orvosi igazolásért.

2012. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!