Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarnak elengedni? 16L

Miért nem akarnak elengedni? 16L

Figyelt kérdés

A barátom csak miattam jön ma le abba a városba ahol én lakok, és szombaton leszünk 2 hónaposak,és azt a napot vele szeretném tölteni. Anyuék azt mondják hogy már ne nagyon csavarogjak,mert lassan suli,én ezt értem is, de azon a napon vele szeretnék lenni,és ma is jó lenne. Hogy vegyem rá őket?

16L


2011. aug. 23. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
A ne nagyon csavarogjak az nálunk inkább igent jelentett az elengedés szempontjából. Jó menj, de gondolj arra, hogy lassan suli és ennek meg kell változni, vissza kell állni a régi kerékvágásba.
2011. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1. magyarázd elnekik, hogy miért akarsz kimenni

2. mond meg nekik,. hogy ez neked fontos

3. mond meg nekik, hogy szombat vasárnap nincs suli kül. az még nyári szünethez tartozik...

2011. aug. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Szia! Én meg se kérdezném, hogy elengednek e. Ha ők nem mennek bele szökj el.
2011. aug. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Szia! Én meg se kérdezném, hogy elengednek e. Ha ők nem mennek bele szökj el.


Neked aztán sok eszed lehet... Hány éves is vagy???

2011. aug. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Nekem ez a "ne nagyon csavarogj" nem tűnik kategorikus tiltásnak, inkább figyelmeztetésnek.

Itt a bizalom a lényeg. Én elmondanám a szüleimnek, hogy szeretnék elmenni, mert ez fontos nekem(és itt és itt leszünk), és másnap pedig már készülök a sulira. Nem vagy már gyerek, de kötelességeid vannak, és ha az egészet úgy tálalod, hogy teljesíted a kötelességeket, de cserébe ők is bízzanak meg benned, akkor azzal van a legnagyobb esélyed. Ha szimplán lelépsz, ne számíts semmi jóra, ezt általában olyanok tanácsolják, akikről már úgymond lemondtak a szüleik. A kölcsönös bizalmat kell felépíteni.

2011. aug. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem suli előtt kell tanulni, hanem alatta, épp az lenne a lényeg, hogy azt a pár napot még kiélvezd.

De ha ez megnyugtatja őket, vedd elő az angol könyvedet és ismételj egy kicsit - vagy csinálj valami mást, amivel leveszed őket a lábukról.

Ha semmiképp nem akarnak elengedni, menjen el a barátod hozzátok, és legyetek ott - már csak nem dobják ki.

2011. aug. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Anyukádék már ismerik a barátodat?Ha nem akkor mondjuk most bemutathatnád nekik és miután ott ,,végeztetek" , akkor utána elmehettek sétálni vagy ahova szeretnétek!

Vagy ha már ismerik akkor is előbb felmehetnétek hozzátok(bár nem tudom hogy milyen a kapcsolata a barátodnak a szüleiddel) beszélgettek picit és akkor utána mehettek is.:)

2011. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem fogok elszökni,mert akkor szombaton nem fognak engedni.
2011. aug. 23. 11:50
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
hát igen!ez a szökés dolog elég hülye ötlet volt!
2011. aug. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Én is úgy gondolom, ahogy a többiek, ez szerintem se volt a dolog megtiltása, úgyhogy még hozd fel párszor, és biztosan megértik és elengednek. Meg egyébként mivel kéne készülnöd az iskolára? Kérdezd meg tőlük, hogy mit várnak el, csináld meg, és utána nem lehet kifogásuk :)

Egyébként zavarja őket valami a barátodban, vagy kedvelik?

2011. aug. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!