Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodik anyám...

Miért ragaszkodik anyám ennyire régi kacatokhoz?

Figyelt kérdés

anyám ilyen rozzant szekrényeket, sarokülőt, ócska használhatatlan bicikliket, senkire nem jó ruhákat, törött gyerekjátékokat tartogat, a világért se szabadulna meg tőlük, mert "majd még jók lesznek v.mire".

már nincs hely a lakásban lépni se, mert esztelen sok h.lyeséget megtart.

mégcsak nemtom milyen romantikus események sem kötik a tárgyakhoz, ált. csak úgy rásózza v.mi semleges ismerős.

nem értem minek csinálja, úgy sem kell sem a tesómnak, sem nekem a jövőben 1 kacatja sem, meg is mondtuk neki.

de csak továbbra is gyűjti őket...nem lehet beszélni a fejével.

nektek is van ilyen ismerősötök?


2011. aug. 23. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
vegyél egy targoncát, azzal majd könnyen tudja pakolgatni a kacatait
2011. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
Mintha csak anyósomról szólna ez a kis szöveg...esküszöm! mindent összegyűjt, mondjuk ő ilyen ruhákat meg bicikliket nem :D de pl.: bútorokat, és képes begyömöszölni egy szobába, ráadásul úgy hogy semmihez sem illik a bútor, de azért az jó lesz még majd.. a tárolójukról ne is beszéljünk.. mondjuk nem olyan rég találtam egy elég jó állapotban lévő szobabiciklit is ott, na az az egy tárgy hasznomra vált :DD
2011. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

az apósom is ilyen, mindent gyűjt, szar hasznavehetetlen dolgokat, tele a padlás a szarokkal,amit SOHA nem fog felhasználni semmire, de "azért jó lesz az majd valamire".

az öregeket nem tudod lebeszélni erről, ebbe nőttek fel, hogy nem kell kidobni semmit, jólesz majd valamire, mert nem biztos hogy lehet majd kapni, meg lehet majd venni,amikor pont kell, vagy ilyesmi.

csak nem értik meg, hogy mostmár mindig, minden kapható,ez már nem a 30-40 évvel ezelőtti világ! :D

2011. aug. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mennyire idős az édesanyád? Úgy tudom, hogy idős korban vagy bizonyos pszichátriai kór tünetei közé tartozhat a kényszeres gyűjtögetés. Így látatlanba nem lehet nyilatkozni.
2011. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

50 éves...

de ő mindig is gyűjtögetős volt :D

2011. aug. 23. 13:28
 6/16 anonim ***** válasza:

Valószínűleg rossz sorban élt régen. Az ilyen emberekre jellemző szokott lenni, hogy semmit sem mernek kidobni, mert félnek, hogy mi lesz, ha egyszer kelleni fog. Lehet, hogy soha nem fog megváltozni, nem szabad erőltetni. Esetleg azt meg lehetne próbálni, hogy a kacatok helyett venni neki mást, jó minőségűt, amiben megbízik, hogy nem fog tönkremenni. De az igazat megvallva, szerintem nem fog változni, mert valójában fél, az a gond.

Nem tudom, mennyi idős, és mennyire van a gondotokra bízva, de esetleg még azt meg lehet próbálni, hogy nem mondjátok meg, hogy kidobjátok a kacatokat, hanem azt, hogy szüksége van rá egy rokonnak, odaadná-e. Neki meg vesztek egy jobbat, ami mellé talán nem gyűjt majd. Nem tudom, hogy ez működne-e, csak egy ötlet.


Nézd meg ezt a cikket is:

[link]


Egyébként az is lehet, hogy külső szemlélő szemével nézve mindegyikünk lakása csak egy kacatgyűjtemény. Ki tudja?

2011. aug. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Jaja, ez egy betegség (is lehet).

Addig mondjuk nincs gond, amíg vidéken lakik, mert elfér a padláson, vagy a kamrában.

De láttam már panelban lévő lakást, ami egy ilyen gyűjtögető emberé volt, és a sok cucc között folyosókon lehetett közlekedni. Ez elég tűzveszélyes, nem beszélve a bogarakról, rágcsálókről.

2011. aug. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

én 20 éves vok, és még egyenlőre szkamát végzek (munkám nincs sajnos). tesóm fiatalabb, még diák.

anyám dolgozik, és nem szorulna rá az esztelen halmozásra. ezek a tárgyak nem létszükségletek, mindenből van 2, akár 3 is (de kérdem én, minek 3 ebédlőasztal, ha 1hez is elfér a család, vendég meg sose jön).

láttam azt a képet...na olyan a mi lakásunk is. -.-

2011. aug. 23. 13:32
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az anyósom ilyen. Állítólag már olyan a lakás, ahol laknak, hogy csapások vannak a közlekedésre. Széken, asztalon felhalmozva minden.

Még egyszer nem voltam náluk, pedig 9 éve vagyunk együtt, idén vagyunk 5 éves házasok.

Anyósomnak több ingatlana van, és mindegyik ilyen.

A 30 éves bútor az érték, amiért ma egy forintot sem adnak, és ugyanez, hogy jó lesz még valamire a sok lom. Aztán ott poshad/romlik valahol.

Volt, hogy a szemem láttára lomtalanításkor vett fel az utcán, könyvet/papírdobozt. Jó lesz valamire.

Már babánk is van, és tőle kaptuk a kiságyat és a matracot. A kiságy jó állapotú, míg a matrac kész borzalom volt. Mi ki akartuk tenni, mikor lomtalanítás volt. Nem engedte, inkább hazavitte.

Sajnos nem lehet meggyőzni, mindig hiteget, hogy rendet tesz, de nem történik semmi.

Igazából a megoldás, hogy, amint tudsz a saját lábadra állsz, és dobbantasz otthonról, hogy normális körülmények között élj.

Csak akkor lehet a cuccoktól szabadulni, ha meghal.

Nálunk legalábbis ez a helyzet.

Férjem minden egyes alkalommal, amikor náluk van elkeseredve jön haza, és mondja, hogy rosszabb a helyzet, mint korábban.

Szerelőt sem enged a lakásba, mert mit szólna, ezért a férjem ugrál, hogy ezt-azt megreparáljon.

2011. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezek a cikkek is ilyenekről szólnak:


[link]


[link]

2011. aug. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!