Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan kezdődik/mik a jelei...

Honnan kezdődik/mik a jelei annak, ha egy felnőtt gyerek túlzottan ragaszkodik a szüleihez házasságkötés után? És fordítva.

Figyelt kérdés
Fordítva: a szülő ragaszkodik túlzottan a gyerekéhez.
2010. ápr. 7. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Nincs ilyen határvonal.
2010. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt jóval a házasság előtt észre lehet venni: pl ha egyik fél mindenben kikéri a szülei véleményét, még olyan dolgokban is, ami csak kettejükre tartozik.
2010. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
így van, ahogy a 2. írja. Mindenről tud anyuka, apuka legyen az a legkisebb dolog is (pl. cipővásárlás). Kikéri természetesen az Ő véleményüket is olyan dolgokban, amihez a párjának lenne inkább köze . Közös programokat lemond többször "segítenem kell anyuéknak, ugye megérted?" címszóval. Szülőknél van a tipikus anyós-minta , amikor védi a fiát a (leendő) menyével szemben. Bármiben. Általában az apák nem ilyen természetűek, van 1-2 féltékeny, de megbékélnek idővel ha látják jó helyen van a lányuk.
2010. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Még mondtok ilyeneket? Konkrét dolgok/esetek is érdekelnek, minden, ami a témával kapcsolatos.
2010. ápr. 7. 18:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fiú anyja szervezi meg az esküvőt A-Zig, és a fiú hagyja. vagy: csakis a (leendő) anyósék közelébe költözhetnek a fiatalok és felsorolja vmelyik szülőpáros hogy ennek mennyi előnye van. Gyerekkori fotókat mutatnak a párjáról hasonló szavakkal: Ugye milyen tündéri volt itt? Ó, az én drágaságom, pici virágszálam stb.
2010. ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fentiek mind jó példák. Én nem konkrét példát mondanék, de olyanokból látni, hogy a szülők (általában az anya) sok minden olyan dologba beleszól, ami a pár dolga és ezt a gyerek (fiú vagy lány) zokszó és ellenvetés nélkül elfogadja. Itt nyilván nem egy dologról beszélek, hanem sorozatos dolgokról, amikor szinte mindenben anyuka, apuka véleménye, kikötése a szent. Valamint abból is látszik a túlzott ragaszkodás, ha a gyerek szinte mindent borít, ha a szülei valamit mondanak vagy valamire kérik. Tehát az ő akaratukat, kérésüket tekinti elsődlegesnek a társáéval szemben. Remélem érthető voltam.
2010. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az pl. ide tartozik, ha a gyerek nem mer elköltözni a szülőtől, mert fél, hogy az mit szólna?
2010. ápr. 8. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!